Máš nadání na hádání

Máš nadání na hádání https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219200/bmid_mas-nadani-na-hadani-219200.jpg 4 7 2

Soubor hádanek pro děti mladšího školního věku i šikovné předškoláky, které jsou zaměřeny na rozvoj jazykového citu a jazykového myšlení dětí. Cílem autorky je poutavým způsobem seznámit děti s homonymy, příslovími, učit je ve slovech hledat jiná – kratší slova, řešit přesmyčky, doplňovat rýmy a hrát si se slovy. Kniha poskytne zábavu i poučení dětem ve volných chvílích, ale také může posloužit učitelům na prvním stupni ZŠ ke zpestření výuky a vychovatelkám ve školních družinách. Využít ji mohou i učitelky pro předškoláky v MŠ i vedoucí dětských kroužků. Zuzana Pospíšilová, dětská psycholožka, matka dvou dětí, pracuje ve Speciálně pedagogickém centru pro děti s mentálním postižením v Ostravě. Píše pohádky a básničky pro děti, které publikuje knižně (Portál, Fragment, Grada, Junior, Axióma) a v časopise Sluníčko. Účastnila se projektu Pohádky od Světlušky a napsala úvodní pohádku, překládá verše pro nakladatelství Príroda. Ukázky z některých jejích knížek se objevují v Čítankách.... celý text

adelach
19.10.2021 odpad!

Kniha je moc hezky myšlená, má hezké ilustrace, ale bohužel je prakticky nepoužitelná.. Mám moc ráda hrátky s češtinou, jenže hádanky v knize obsahují správné odpovědi hned pod textem, takže už pokud si hádanku čtu, musím se chtě nechtě podívat na odpověď a to je velmi demotivující a vyloženě mně to štve a kazí mi to zážitek z knihy.. Asi to dám dětem přečíst a pak jen odnesu do knihbudky.. takto nepromyšlený formát.. je to škoda :( Stačilo uvést odpovědi v sadu..a dokonce je mi mnohem milejší kniha pana Zapletala, která navnadí na řešení úloh a správné odpovědi neobsahuje vůbec!

gfdsa123
01.03.2016 5 z 5

Hravě a pěkně uzpůsobené doplňovačky, rýmy a přísloví, kterým dopomáhají obrázky na druhé straně. Moc pěkně uděláno.

aktivity s dětmi

Kniha Máš nadání na hádání je v