georginaa georginaa komentáře u knih

Rebel v srdci Rebel v srdci Gina Wilkins

Jo, člověk v mládí vyvádí různé hlouposti, pak z toho vyroste a z rebela se stane úctihodný advokát s vážnou tváří. To však neznamená, že v srdci nemůže být opět ten divoch, který se líbil Melindě.

Aféra Niny B. Aféra Niny B. Johannes Mario Simmel

Detektivní žánr mám ráda, J.M.S. svůj styl umí prodat, aby čtenáře nechával v napětí až do konce. Plno akce, zápletek a rozuzlení.

Intriky a důvěrnosti Intriky a důvěrnosti Elizabeth Gage

Plno intrik, tajemství, hazardu a vášně. Má vše, co si člověk k odpočinkové četbě může přát.

Volání minulosti Volání minulosti Barbara Wood

Leila v pěti letech ztratila paměť, když se stala hrozná událost. Opustila svůj rodný dům. Po smrti své matky se po letech vrací k příbuzným a snaží se vypátrat svoji minulost a co se vlastně v tomto sídle stalo. Není to jednoduché a je vše opředeno rodinným prokletím.

25.10.2020

Malevil Malevil Robert Merle

Docela zajímavý až sci-fi příběh o přežití, jak lidé se umí vyrovnávat s danou situací.

Podivuhodné příběhy Podivuhodné příběhy Miroslav Ivanov

Trochu české historie, zajímavě popsané příběhy, četla jsem před mnoha lety.

Trny pravdy Trny pravdy Eileen Goudge

V pokračování Sylvie, která opět zasahuje do života ostatních svým tajemstvím. Již dospělé Rose a Rachel a jejich děti, prožívají plno zvratů v životě.

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Tak ani druhý díl neztratil nic na akčnosti, tajuplnosti a do konce knihy stále nevíte kdo by mohl být vrah. I když jsem měla nějaké to tušení, stále jsem pochybovala, zda je můj úsudek správný. Jsem zvědavá kdo byl 037, doufám , že se to dozvíme v další knize.

25.10.2020 5 z 5

Extáze Extáze Heinz Günter Konsalik

Hlavním tématem jsou drogy a mladí lidé, kteří po nich naleznou jen smrt. Vyšetřování v takové drogové mafii je velice těžké. Kniha je drsná a číst ji už nebudu.

24.10.2020 3 z 5

Chléb na vodách Chléb na vodách Irwin Shaw

Kniha se pro mě dost táhla, mám ráda akčnější příběhy, ale je fakt že stála za přečtení. Prostě život jedné rodiny s náhledem dalšího člověka, který jim dává moudra, ač vždy nejsou jen kladné a šťastné.

Od deseti k pěti Od deseti k pěti Ruth Rendell

Guy je velice posedlý Sárou, ta však miluje jiného a nakonec se za něj provdá, nepříčetný Guy to však psychicky neunese a pomýšlí jak všechny své známé odstraní. Takové psycho brrr, nikdy člověk neví co třímá v hlavě toho druhého. No potkat takového cvoka, nevím co bych dělala.

Soukromé vztahy Soukromé vztahy Diane Chamberlain

Spletitý příběh několika lidí, které svedla náhoda a stanou se spolubydlící.
Postupně mezi nimi vzniká kamarádství a partnerství. Řeší takové normální všední starosti a radosti. Docela se to dobře četlo, ale žádnou akčnost v tom nehledejte.

24.10.2020 4 z 5

Věčná láska Věčná láska Bertrice Small

Tak jsem sáhla po trošce historické romantice o královně Alžbětě Tudorové, a jako pro pobavení to účel splnilo. Oba milenci musí čelit plno překážkám, ale to by nebyla červená knihovna, kdyby vše nedopadlo dobře.

V krajině srdce V krajině srdce Shirley Larson

Opět pohodová romance, Leslie se svou důlní společností narušuje místním klid. Proti je i Colt rančer, který jde tvrdě proti jejímu rozhodnutí. Ovšem srdci neporučíš a oba se do sebe zamilují i přes veškeré překážky.

23.10.2020 3 z 5

Dcera velkovévody Dcera velkovévody Myra Myrenburg

Docela pěkný romantický příběh, tyto románky jsou vždy na odlehčení starostí.

23.10.2020 2 z 5

Obejmi mne, lásko Obejmi mne, lásko Cathy Gillen Thacker

Je fakt zvláštní, že nejvíce se přitahují lidé, kteří vůbec nemají žádné společné zájmy, kteří nesnáší záliby toho druhého. Pokud spolu chtějí být, musí najít společný kompromis. Toto je přesně ukázka Eileen, která nesnáší baseball a zamiluje se do trenéra tohoto sportu.

23.10.2020 2 z 5

Smrtelná žatva Smrtelná žatva Leonard S. Goldberg

Další díl doktorky Joanny , tentokrát se ji to osobně dotýká, jelikož jde o život její sestry. Svým vyšetřováním se dostane opět do úzkých a bude muset čelit celé organizaci, která dokáže zajistit jakýkoliv orgán na transplantaci.

22.10.2020

Dělej, že ji nevidíš Dělej, že ji nevidíš Mary Higgins Clark

Opravdu skvělý detektivní román. Četla jsem ji před lety a teď jsem se k ní opět vrátila a vůbec jsem nebyla zklamaná. Člověk za ta léta co přečte plno knih, přeci jenom si nemůže vše pamatovat a tak to bylo příjemné připomenutí.

22.10.2020 5 z 5

Maškaráda Maškaráda Gayle Lynds

Tak tenhle Thriller se mi moc líbil. Musí to být fakt divný pocit probudit se ráno, vypadat jinak, cítit se divně a být někým jiným, než ve skutečnosti je. Smazaná paměť je jak v počítači, někde je ukrytá, jen ji najít a hlouběji zapátrat. K této knize se jistě vrátím a těším se na další díl.

22.10.2020 5 z 5

Břímě Břímě Mary Westmacott (p)

Tak trochu pro mě zmatený, neuvěřitelný, sice se to v celku dobře četlo, ale k tomuto dílu se již nevrátím. Mám ráda jiný styl románů.

22.10.2020 2 z 5