Smrtelná žatva

Smrtelná žatva https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68203/smrtelna-zatva-68203.jpg 4 25 4

Joanna Blalocková série

< 4. díl >

Okolo vyšetřovaní jedné staré a jedné nové vraždy se odkrývá dobře organizovaná síť obchodu s transplantáty propojená s vraždami pro orgány. Etické problémy spojené s možnostmi moderní transplantační chiurgie fungují jako pozadí vzrušujícímu thilleru, v němž nic nechybí: Nemocnice, v níž se vraždí, dramatické úniky, šokující odhalení a cyničtí lékaři proti lékařce snažící se jednak vyléčit svou těžce nemocnou sestru a jednak dopátrat se pravdy v podezřelých souvislostech okolo transplantací. Soudní patoložka Joanna Blalocková musí s profesionální rozvahou čelit skutečnosti, že její sestru Kate přivezli do losangeleské nemocnice Memorial v kómatu. Kate a její kolegové z archeologického výzkumu v Jižní Americe se nakazili nebezpečným virem a jeden po druhém umírají. Joanna bezmocně přihlíží, jak se sestřin stav stále zhoršuje, a když Kate nakonec začínají selhávat játra, je jedinou nadějí transplantace. Seznam čekatelů je ale dlouhý a najít vhodného dárce v tak krátké době je téměř nemožné. Joanna se v zoufalství obrátí na legální ziskovou společnost, která má velmi dobrou pověst a ve vyhledávání transplantátů je téměř vždy úspěšná. Z počátku není Joanně nijak podezřelé, že organizace je až příliš dobrá, příliš úspěšná a dokáže poskytnout vhodný transplantát v neuvěřitelně krátkém čase, postupně se však dostává přímo ke "zdroji" orgánů — a tím se stává někomu nepohodlnou.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Deadly Harvest , 1997


více info...

Přidat komentář

milan.krimsky
25.03.2021 5 z 5

Obchod s orgány na dobře utajeném místě, podivných úmrtí i transakcí

georginaa
22.10.2020 4 z 5

Další díl doktorky Joanny , tentokrát se ji to osobně dotýká, jelikož jde o život její sestry. Svým vyšetřováním se dostane opět do úzkých a bude muset čelit celé organizaci, která dokáže zajistit jakýkoliv orgán na transplantaci.


Danago
12.02.2016 5 z 5

Dobrá kniha,napínavá až do konce ,hezky se čte. Jako všechny knihy od tohoto autora rozhodně nezklame. Koho zajímají knihy lékařského prostředí Leonard S. Goldberg je dobrá volba.

bobina58
05.12.2013 5 z 5

Lékařské thrillery mám velmi ráda,takže i od tohoto autora jsem již něco četla,zatím mě nikdy nesklamaly.Mají rychlý spád,jsou napínavé a nejde se od ních odtrhnout. Ani Tato mě nesklamala,černý trh z lidskými orgány,mladá lékařka bojuje o život své sestry,která byla napadena v džungli neznámým virem a klinika,která pod neviným názvem,která ukrývá děsivé tajemství...to vše najdete v této knize.

Autorovy další knížky

Leonard S. Goldberg
americká, 1936
1996  82%Vražedný lék
2018  70%Dcera Sherlocka Holmese
2008  88%Smrtící praxe
2005  86%Virus
2003  86%Mozkové vlny

Kniha Smrtelná žatva je v

Přečtených50x
Čtenářské výzvě1x
Knihotéce56x
Chystám se číst5x
Chci si koupit3x