Vražedná léčba

Soudní patoložka Joanna Blalocková je zaskočena dvěma zdánlivě banálními případy - mladá studentka práv umírá těsně před transplantací kostní dřeně a stejný osud stihne i postarší ženu, kterou čekala podobně náročná operace. Současně stojí před řešením dalšího složitého úkolu - za pomoci počítačové technologie musí sestavit tvář oběti vraždy, jíž pachatel zničil obličej a uřízl konečky prstů, aby zabránil identifikaci. Kousek po kousku se začíná rýsovat portrét zavražděného a Joanna si s hrůzou uvědomuje souvislost mezi touto obětí a případem úmrtí dvou pacientek. Netuší však, že svým pátráním ohrožuje někoho, kdo zabil ne jednou, ale mnohokrát......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/4641/vrazedna-lecba-2wa-4641.jpg 4.556

Joanna Blalocková 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, Ikar (ČR)

Deadly Care, 1996

Kniha Vražedná léčba

georginaa
19.10.2020

Další případ Joanny, opět byl nádherně propracovaný, akční, vůbec jsem se u tohoto příběhu nenudila a příběhy z lékařského prostředí mě prostě baví.

pingu1
23.02.2019

Moc pěkná detektivka z lékařského prostředí, dobře se četla, styl Robina Cooka. Možná lepší :-) Doporučuji.

elenai
29.06.2017

Oblíbená knížka mojí mamči, takže jsem ji četla v rámci výzvy. Já thrillery moc často nevyhledávám, a když už, tak si vybírám velice pečlivě. V tomto případě můžu děkovat mamčině dobrému vkusu.

Příběh byl velmi zajímavý a líbilo se mi lékařské prostředí - jde vidět, že se autor vyzná a využívá i své odborné znalosti. Čtení mi rychle ubíhalo, děj byl dynamický, bez zbytečných kliček jdete rovnou do cíle. Závěr je velice akční a skvěle vygradovaný.

Co mi trošilinku vadilo, byl trochu klišoidní popis hlavních představitelů. Všichni byli nádherní, nesmírně chytří, případně namakaní frajeři bez bázně a hany. Takový staromilský přístup k hrdinům, který už se v dnešní době příliš nenosí. :) A co se týče vztahů, tak se chovali jako puberťáci. :-D

Určitě si ale od pana Goldberga ještě něco přečtu, stojí to opravdu za to.

konzervářka
30.03.2016

Velice dobrá knížka, stojí za přečtení, nebudete litovat.

TaLu
04.07.2015

Napínavé, čtivé, celá kniha má spád a vyzařuje z ní autorova znalost prostředí.
Hlavní hrdinové se už "zapsali" mezi mé oblíbené.
Doporučuji

ovpana
01.12.2014

Dobrá kniha,napínavá až do konce ,hezky se čte

jasmína
18.03.2014

Trvalo mi, než jsem se k této rozečtené knize vrátila, ale stálo to za to. Napínavý děj od začátku do konce, a kdo má rád i romány z lékařkého prostředí, lze jen doporučit.

efka.saf
27.01.2014

Výborné! Leonard S. Goldberg rozhodně nebyl přehmat, ale právě naopak – vynikající volba. Naprosto precizně zkonstruovaný detektivní thriller, ve kterém nechybí snad nic, sympatické postavy, hodně (ale opravdu hodně!!) mrtvých, nelítostný zabiják, plynulý děj, několik akčnějších momentů a nakonec velmi uspokojivé vysvětlení. A jako bonus se vše odehrává na půdě lékařství, což pro mě bylo velmi lákavé a v ledasčem i poučné. Goldberg totiž dbal na to, aby většina lékařských pojmů, které běžnému člověku moc neřeknou, byly laicky vysvětleny.

Děj se odehrává v Los Angeles v nemocnici Memorial, ve které působí mladá a velmi emancipovaná patoložka Joana Blalocková, která byla pověřená pitvou mladé dívky záhadně zemřelé před transplantací kostní dřeně, jež dívce mohla zachránit život. V té době ovšem již pracuje na případu muže, jenž byl ubit k smrti a jemuž byl obličej rozmlácen na padrť. Pomocí nejmodernější techniky dává Joana po střípcích dohromady mužovu tvář, ale čtenáři prozradím, že nakonec to přece jen nebude obličej, pomocí kterého bude dotyčný identifikován :). Joana rozmotává nitku po nitce v tomto složitém případu pomocí svého přítele policejního inspektora Jakeho Sinclaira a velmi rychle čtenář pochopí, že všechno souvisí se vším.

Jak jsem již psala výše, dva zmínění mrtví (společně ještě s další postarší pacientkou, která rovněž zemře před operací) nejsou jedinými mrtvými v knize – vlastně si ani nepamatuji, kolik těch, kteří byli poslání na věčnost, vlastně bylo, ale dalo by se říct, že to byla učiněná jatka a lidé umírali jako na běžícím pásu. Zajímavostí je rovněž fakt, že totožnost vraha není to, po čem čtenář celou knihu pátrá, ta je totiž prozrazena na první stránce knihy, hlavní je především motiv těchto hrůzných činů a kdo za nimi stojí v pozadí, což se pomalu dozvíme až na stránce poslední. O život jde rovněž i hlavní hrdince a navíc poměrně dramaticky, ale opět se dopustím špatnosti a prozradím, že Joana to vše nečekaně přežije ;-).