Gallaxy Gallaxy komentáře u knih

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

TAk po 10ti letech konečně dočteno (tak dlouho mi trvalo, než jsem ji sehnala :)

Líbil se mi překlad, který zachvával prvky Dickensova stylu.

Děj je poněkud náročnější vzhledem k množství postav a přeskakování v několika dějových linií, ale co čekat od klasiky?

Každopádně mě se knížka moc líbila z povinné literatury je to rozhodně jeden z těch příjemnějších kousků.

Jediné comi poněkud kazilo dojem je až příliš optimistický konec.

07.03.2016 5 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Já nevím, no. Ke Kingovi mi tato kniha úplně nesedí. Zdlouhavý úvod, který byl jistě pro příběh nezbytný, slepý prostředek, kde jsem se chvíle nudila. A vyvrcholení a závěr v jednom na pár stránkách. Hodges vůbec nepředvedl své detektivní schopnosti, ale prostě přišel k hotovému. Mnohem děsivější, než celá kniha, byla poslední kapitola. Zajímá mě jestli se King k Bradymu ještě vrátí a doufám, že ano :)

07.02.2016 4 z 5

Tentokrát to bude jinak Tentokrát to bude jinak Alexandra Potter

Alexandru sleduji od začátku a všechny její knihy mám přečtené. I tentokrát jsem čekala její klasický vzorec příběhu, tedy že se děj bude točit kolem hlaavní hrdinky a jejího vysněného muže se kterým vše dobře dopadne. A on tentokrát děj o něco komplikovanější. Ikdyž od určité části byl konec poněkud předvídatelný, tak mě to opravdu bavilo. A knihu považuji za její nejlepší (ikdyž sjem to tvrdila i o její předchozí :))

10.01.2016 5 z 5

Zbožňuju Londýn Zbožňuju Londýn Lindsey Kelk

Četla jsem jen 1.díl. Z toho důvodu mě možná začátek knihy nebavil-chvíli mi trvalo než jsem se zorientovala. Ale ke konci jsem knihu hltala a užila si konec.

Oddechové čtení.

01.01.2016 3 z 5

Samec Samec Alice Clayton

Klasický vzorec, který autorka použila v celé této sérii. Rozvleklý úvod, gradace ve formě ženské postavy, která by mohla odloudit hlavního hrdinu a vyvrcholení, kdy to hlavní hrdinka zkazí a pak tolik očekávaný snový konec. Jednodduše řečeno, nevím jak dlouho chce tuto sérii natahovat, protože erotika tomu chybí, vtip tomu chybí a nápad tomu chybí...

Nejvíc mě zatím bavil nabíječ, ač jsem mu před rokem nedala moc kladné hodnocení.

Zhodnocní: oddechová červená knihovna, která neurazí, ale asi ani výrazaně nenadchne.

18.11.2015 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Opět naprostá spokojenost. Na začátku je člověk trochu zmaten s velkého množství postav, ale časem se zorrientuje a pak už čte jedním dechem. A narozdíl od Prázdného místa od Rowlingové mají všechny tyto postavy v ději své podstatné místo pro závěrečné finalé.
Konec byl velkolepý, o jedé části konce příběhu jsme informováni od začátku, a ten druhý je sice od určité fáze poněkud předvídatelný. Ale i tak mám ráda, knihy, kdeté mají promyšlenýý závěr a autor nezařazuje zbytečnou omáčku jen aby děj natáhl...

Jediné, co mi trochu vadilo je, jak byla vykreslená komunikace s 5tiletými dětmi.

KNIHU ROZHODNĚ DOPORUČUJI

01.11.2015 5 z 5

Dokonalá nevěsta Dokonalá nevěsta Sophie Kinsella (p)

Na Kinsellu trochu překvapivá kniha z hlediska množsví postav a jejich provázanosti. Hlavní linie klasická-velmi naivní hlavní hrdinka, velmi okouzlující muž a naprosto nesmyslná zápletka, ale to už tak nějak ke knážkám SK patří a přesně na to jsem se tašila :)
Ale tady bylo něco navíc, spousta vedlějších postav, které do příběhu zapadali a hráli v něm svou roli a teprve na konci knihy přišlo velké rozuzlení, jak to všechno vlastně bylo a jak vše do sebe zapadá.

Ale co je hlavní, vše dobře dopadlo, hlavní hrdinka získala svého vysněného prince a všichni byli šťastní. A přensě proto jsem knížku četla, abych si oněch pár minut mohla myslet, že každý životní příběh má svůj happyend :)

Hodnotím velmi kladně, protože jsem na knihu nekladla žádné vysoké nároky.

25.07.2015 5 z 5

S kým dnes budeš spát? S kým dnes budeš spát? Madeleine Wickham

Prozatím jsem četla jen knihy vydané pod pseudonymem S. Kinsella a toto je opravdu něco jiného. Nejedná se o klasický román, kdy ona potká jeho zamiluje se a na konci skončí spolu. Toto je kniha o několika lidech, kteří hledají sami sebe a klid vsrdcích a duši. A ono se jim to povede. Líbilo se mi, že Madeleine udržela v příběhu všechny postavy a žádná postava nevyčnívala a nebylo ji věnováno více prostoru, než ostatatním. A závěr? Špatný konec nemusí nutně znamenat špatný konec :)

19.07.2015 3 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Moje první "kingovka"

Velmi příjemný začátek, ale jsem trochu nespokojena s fatální chybou bachatele. Přeci by tak precizní přípravu neodflákl tak mizerním zametáním stop. A i konec byl na mě trochu urychlený. Ale v celku velmi příjemná a dobře čitelná kniha. Pár dní se mnou cestovala, páč jsem byla napjatá, jak kniha dopadne :)

02.07.2015 4 z 5

Hřebec Hřebec Alice Clayton

Jako proč ne. Opravdu to neumím lépe vystihnout. Kniha úsměvná. ALe poněkud prvoplánovaná zápletka s poněkud krátkou gradací. autorka nám mohla opravdu dopřát delšé šťastný konec, proto romány čteme, ne?

26.06.2015 4 z 5

Lásce na stopě Lásce na stopě Alexandra Potter

Úvod je takový nijaký, už jsem si začínala myslet, že to bude nejhorší kniha AP. Ale pak se děj rozvinul a já byla příjemně překvapena. AP se vyvíjí a s ní i její knihy. Tentokrát bylo v ději ještě více postav , než v předchozí knize "Na stejné vlně" a to mě bavilo. Konec byl poněkud přitažený za vlasy ( na to si pomalu začínám zvykat), ale promyšlený (Mám ráda knihy psané od konce). Dle mého názoru zatím nejelpší kniha autorky.

14.01.2015 4 z 5

Ahoj z nebe Ahoj z nebe Laurie Frankel

Čtení této knihy mě bolelo-nepdoporučuji číst v nemocnici při vážném zdravotním stavu :(

Námět určitě zajímavý, ale autorka skákala od příběhu dvou postav a jejich citů k morálním předpokladům celé společnosti a v tom okamžiku pro mě knížka ztratila kouzlo. Poslední část se vlekla a já četla jen protože knihy prostě neodkládám. Moc mrtvých a závěr žádný.

Kniha neurazila, ale ani nenadchla.

10.01.2015 2 z 5

Druhák Druhák Douglas Rees

Myšlenka úžasná, zpracování otřesné. Musela jsem s nutit, abych knihu dočetla a chvílemi jsem se ztrácela. Určitě šlo děj propracovat mnohem lépe. Dočteno jen proto, že rozečtené knihy neodkládám-nikdy.

03.01.2015 2 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

úvod hodně rozvleklý a jednu dějovou linii dosud považuji za zcela zbytečnou. Než jsem se pročetla k dopisu, tak mi byla jasná zápletka. Závěr překvapivý, takže spokojenost. Co se mi ale naprosto trefilo do nálady, byl epilog- naprosto odráží mou životní filosofii. Závěr: nápad výborný, ale dal se zpracovat mnohem lépe. I tak oceňuji promyšlenost příběhu.

02.01.2015 4 z 5

Prvák Prvák Douglas Rees

Nápad zajímavý, vzhledem k cílové skupině dobře napsáno. Ale chyběla mi přímá řeč, měla jsem pocit, že čtu jeden dlouhý popis. Určitě by se tento jiný náhled nna upíry dal rozpracovat mnohem lépe.

08.11.2014 2 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

První díl přečtený jedním dechem. U tohoto dílu jsem si v pauze přečetla Noční klub :)

Děj plynul a byl oproti prvnímu dílu důmyslnější a propracovanjší, ale už jsem věděla co od knihy čekat, tak jsem neměla oči navrch hlavy :) Na druhou stranu jsem si mnohem více vychutnala fotografie. Kdy bude třetí?

02.11.2014 4 z 5

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Na to, jak byl první díl napínavý, tak tenhel byl zdlouhavý. Chvílema jsem se přistihla, že čtu, jen abych už konečně dočetla. Ale nutno uznat, že zápletka byla mistrná, tak mistrná, že jsem se v ní chvílema ztrácela :)

Moje první setkání s Kulhánkem a určitě ne poslední *

28.10.2014 3 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Po knížce jsem šáhla, protože jsem nebyla schopna pochopit, proč se prodává za tak šílený peníze. prvních pár stránek jsem jen valila oči, nápad s nočním klubem mi přišel geniální a pak jsem jen čekala, co z toho vyleze.
Nesnáším nechutné scény, ale tady to bylo tak nějak v pořádku. Kulhánek píše skutečně poutavě. Ale nejsem si jistá, jetsli někdy budu číst znovu. Četla jsem jen protože mě zajímal konec. Dávám jen 3 hvězdičky, protože se obávám, že při dalším čtení mi kniha nic nedá.

28.10.2014 3 z 5

Nikdo jiný to nesmí vědět Nikdo jiný to nesmí vědět Ingrid Tomey

Knihu jsem četla kolem 14ti a ukápla mi slza. Originální zápletka, úžasně napsané. A jedna z mála knih, která mě rozbrečela. Citovka

20.10.2014 5 z 5

Sbohem a na shledanou Sbohem a na shledanou Christopher Pike

Skvělá kniha. Úžasně promyšlený děj. četla jsme ji v pubertě a stále patří mezi mé oblíbené :)

17.10.2014 5 z 5