GaleW GaleW komentáře u knih

Kam se vydala Hvězdička Kam se vydala Hvězdička Holly Webb

Další z mnoha knížek, které jsme od téhle "zvířecí" autorky přečetly a zase byla jiná a zase moc hezká

06.04.2020

Zasněžená červenka Zasněžená červenka Mary Kelly

Další z příběhů se šťastným koncem a zase moc povedený. Tyto knížky mě i mé dcerky moc baví.

29.03.2020 5 z 5

Stalo se mi všechno Stalo se mi všechno Eva Urbaníková

Tak já nevím, opravdu Katku potkalo hodně ( převážně zlého, ale nejen to), ale jak se v určitých chvílích chovala, to bylo opravdu i na mě hodně. Knížka se četla dobře, ale můj šálek čaje to úplně není

29.03.2020 2 z 5

Princezna bílých tygrů Princezna bílých tygrů Eva Bešťáková

Hezká knížka, především oceňuji krásné kresby

16.03.2020 5 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Vůbec jsem netušila, když jsem knížku poprvé otevřela, co mám čekat. A tak nutně muselo přijít překvapení a naštěstí bylo hezké. Moc jsem fandila Danielovi a jeho povedenému kamarádíčkovi Fermínovi a samozřejmě jsem nedočkavě hltala, co se to vlastně stalo s Juliánem Caraxem. Celkově děj plynul příjemně, knížka se dobře četla a navzdory vícero probíhajících příběhů naráz, dobře jsem se v knize a v jejích postavách orientovala.

12.03.2020 4 z 5

Teta to plete Teta to plete Ivona Březinová

První knížka, kterou starší dcerka přečetla mně a ne naopak. Proto pro mě bude mít vždycky speciální význam

11.03.2020 5 z 5

O nebi a zemi aneb Meteorologické pohádky O nebi a zemi aneb Meteorologické pohádky Ludmila Bakonyi Selingerová

Některé povídky byly povedenější a pro děti poutavější (mraky, hvězdy) jiné nás tolik nezaujaly (slunce, mlha). Ale pozitivně hodnotím informace, které každé pohádce předchází včetně pokusů

06.03.2020 4 z 5

Pohádkový dědeček Pohádkový dědeček Eduard Petiška

Tuto knížku dostala moje starší dcera první školní den od své paní učitelky. Moc povedené pohádky, u čtení jsme se smály a je to také první knížka, kterou už se mnou zkoušela číst. Doporučuji

28.01.2020 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Moje první knížka od této známé autorky, moc jsem si ji přála a moc jsem se na ní těšila. A za mě můžu napsat, že se mi líbila, dobře se četla, příběh mě upoutal, samozřejmě, druhá světová válka je studnice nápadů a inspirace pro literaturu, film atd., ale zdejší děj byl zase trochu jiný, zvláštní a za mě povedené. Doporučuji!

27.01.2020 5 z 5

Strašidýlko Stráša Strašidýlko Stráša Alena Mornštajnová

Jak já mám ráda knížky pro "velké" od paní Mornštajnové, tak nás obě s dcerkou bavila tahle její první (a doufám, že ne poslední) dětská. Jednoduchý příběh, velmi čtivé, vtipné a hezké a nápadité ilustrace, za nás plný počet hvězd

31.12.2019 5 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Mám knížky pana Backmana ráda, ale bohužel musím napsat, jen ty opravdové romány, 200 a více stran. Tyhle mini knížečky k přečtení za jednu hodinku mu prostě tolik nejdou. Co by můj syn měl vědět o světě se mi nelíbilo, tohle je také zklamání. Na druhou stranu na Fredrika ale nezanevřu, protože všechno ostatní je na 5 hvězdiček bez diskuzí :-)

19.12.2019 3 z 5

O ztracené Rosičce O ztracené Rosičce Holly Webb

Krásný příběh o moc milé hočičce Amálce. Naštěstí vše mělo šťastný konec. Dcerce (7 let) se moc líbilo.

28.11.2019 5 z 5

Co život dal a vzal Co život dal a vzal Betty MacDonald

Opravdu zbožňuji sestru Betty Mary, to musel být bláznivý, krásný a šílený život po jejím boku

26.11.2019 4 z 5

Čertice Andělka – Talent! Čertice Andělka – Talent! Alan MacDonald

Pro naši rodinu druhá knížka o roztomilé Andělce, první díl se nám asi líbil o fous více, ale i tak zábavné a hlavně velmi čtivé. Určitě si v knihovně vypůjčíme i díl třetí!

19.11.2019

Rozhovory s přáteli Rozhovory s přáteli Sally Rooney

Ajajaj, tak tohle se moc nepovedlo. V tomto případě platí, čím větší reklama, tím horší výsledek....

31.10.2019 2 z 5

Vánoční překvapení Vánoční překvapení Daisy Bell

Příjemná knížka s předvídatelným koncem, vhodná i pro starší děti

13.10.2019 3 z 5

Osamělý králíček Osamělý králíček Jill Hucklesby

Moc krásná, povedená knížka. Sára je sympatická a šikovná holčička. Rády čteme příběhy se šťastným koncem.

06.10.2019 5 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Knížku jsem dočetla, protože já prostě knížky dočítám. Ale vím, že ve mě žádné stopy nezanechala. Přečíst se dala v pohodě, ale vracet se k ní asi nebudu, můj styl to úplně není.

28.09.2019 3 z 5

Jak Alfík zůstal sám Jak Alfík zůstal sám Holly Webb

Hezká knížka, jen se rodina vůči pejskovi nezachovala vůbec hezky, nedala mu moc šancí na šťastný život. Naštěstí konec dobrý, všechno dobré.

28.09.2019 4 z 5

Ustrašené kotě Ustrašené kotě Holly Webb

Opravdu krásná knížka pro malé milovníky čtení i zvířátek, vřele doporučuji, napínavé a roztomilé zároveň

23.09.2019 5 z 5