O nebi a zemi aneb Meteorologické pohádky

O nebi a zemi aneb Meteorologické pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406979/bmid_o-nebi-a-zemi-aneb-meteorologicke-p-MjR-406979.png 4 9 5

Jak vlastně vzniká duha? Proč zapadá slunce? Jak drží mraky na obloze? ... Také máte doma malého zvědavce, který rád zkoumá vše, co nás obklopuje? Otevřete knihu a vydejte se spolu až ke hvězdám. Kniha vypráví příběhy o nebeských tělesech a meteorologických jevech. Děti si hravou formou osvojí základní informace o jevech kolem sebe, zjistí mnoho zajímavostí a dostanou pobídku k vlastnímu pozorovaní a experimentům. Je určena všem nadšeným průzkumníkům předškolního i mladšího školního věku.... celý text

Artur12
08.02.2023 5 z 5

Příjemné čtení.

aAp
24.04.2020 5 z 5

Knížka je celá taková... milá :) Moc se mi líbí výtvarné zpracování i koncept - kombinace teoretických částí, zajímavostí, pokusů a pohádek.

GaleW
06.03.2020 4 z 5

Některé povídky byly povedenější a pro děti poutavější (mraky, hvězdy) jiné nás tolik nezaujaly (slunce, mlha). Ale pozitivně hodnotím informace, které každé pohádce předchází včetně pokusů

efka.saf
18.10.2019 5 z 5

Moc povedená kniha. Krátká, roztomilá, a především krásná. Vůbec bych se nebála pomocí jí seznamovat nejmladší děti s nebeskými tělesy a děním. Faktografické texty jsou velmi krátké, ale obsahují vše podstatné. Hodně oceňuji i návody na jednoduché pokusy. Hlavní kouzlo je ale v jednotlivých pohádkách. Jsou jemné, něžné, dojemné, snad až esoterické a jsou zajímavé tím, že ne vždy to s člověkem končí dobře. Přesto mě v závěru zahalilo vždy příjemné teplo a žádné pocity smutku jsem necítila. Autorka prostě umí. Možná bych uvítala víc ilustrací, ale to je jen detail. Ilustrace zde především dotváří atmosféru celé knihy. Za sebe vřele doporučuji!

Ahena
23.06.2019 5 z 5

Příjemné čtení nejen pro ty nejmenší, ale také dospělé. Knihu jsem zakoupila v předprodeji pro sebe a mladší sestru. Hned po vydání jsem ji přečetla jedním dechem. Jako plus obsahuje nádherné ilustrace. Do detailu je doladěn i přebal - dlouho jsem neviděla takto pěkně zakomponovaný "nevzhledný" čárový kód.

Kniha O nebi a zemi aneb Meteorologické pohádky je v