Gabi13 Gabi13 komentáře u knih

Nádherně zpracovaná kniha. Je v ní vidět spoustu práce, ať spisovatelká, tak hlavně grafická. Portréty hrdinek jsou moc povedené a zajimavě zpracované. Text je připraven spíše pro mladší čtenáře, ale v tom vidím právě tu výhodu, že si tuto knížku může přečíst i moje dcera a nezahltí ji fakta ani nudný popis. Moc pěkné.

25.10.2020 5 z 5

Obraz Doriana Graye / Cantervillské strašidlo Obraz Doriana Graye / Cantervillské strašidlo Oscar Wilde

Krásná kniha. Velmi se mi líbil humor a popis všech anglických postojů a reálií 19.století. Jediné co se těžko četlo byla kapitola 15 o všech popisech umění. Po dočtení doslovu jsem pochopila. Pan Wilde musel knihu natáhnout a tak přidal pár kapitol. Strašidlo Cantervillské mě úplně dostalo a smála jsem se od srdce.

24.10.2020 5 z 5

Dočteno a došlo mi s dovětkem, že ta bezmoc jaká se na nás lepí díky koronakrizi je vážně šílená. Jak jsme se vůbec neponaučili a jedeme dál v zadlužování a vytváření chudoby nejen pro nás. Kniha je velmi odborně napsaná a především fakt o cizích zemích mi dělala složitost vyjádření problém. Četla jsem ji tedy velmi pečlivě a pomalu a musela proložit i beletrii.

20.10.2020 5 z 5

Radost z obyčejnosti Radost z obyčejnosti Roland Merullo

Nedočetla jsem a to vážně nedělám často. Moc pěkný námět na knihu, který ale nebyl zpracován tak, aby mě zatáhl do děje, nebo mi dal něco nad čím člověk může alespoň přemýšlet. Škoda.

20.10.2020 3 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Tak doufám, že Eliška žije i její děti. Skončilo to tak, že nevím zda její hledání minulosti bylo ukončeno. Ale to je asi právě moc fajn. Musím spustit svou fantazii a představovat si její život dál. Moc čtivě psané.

12.10.2020 5 z 5

Bejvávalo...I aneb Hronov za našich pradědečků a prababiček Bejvávalo...I aneb Hronov za našich pradědečků a prababiček Richard Švanda

Já moc děkuji panu Ekrtovi, který byl mým učitelem i kamarádem mých rodičů a tedy člověkem, kterého si moc vážím, za toto dílo. Jsem nadšená, že někdo zpracoval historii a dění v mém milém městečku. Spousta věcí mě překvapila, potěšila a spousta rozesmutněla. To když člověk ví, jak je s některými památkami zacházeno. Těším se na pokračování.

10.10.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Velmi osobní, velmi citlivé. Kniha je napsaná vyprávěním Báry a vyprávěním její matky (tohle slovo nemám ráda, ale zde ho musím použít). Velmi syrově napsaný příběh dospívající dívky a matky. Když jsem knihu četla úplně jsem se klepala tou bezmocí něco udělat. A myslím, že takováto skutečnost je mezi námi a my ji nevidíme nebo nechceme vidět. Mám stejně starou dceru a tento příběh mnou velmi zatřásl. Děkuji paní spisovatelce za výběr tématu.

23.09.2020 5 z 5

Matky dělají muže Matky dělají muže Cheryl Bernard

Hodnotím jen půlku knihy, kterou jsem přečetla. A ta půlka se skládala převážně z popisu konkrétních případů, ale nějaký vlastní komentář autorek byl minimální.

13.09.2020 3 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Knížku jsem si po dlouhé době koupila podle reklamy a propagace. Zaujala mě. A jsem ráda, že jsem si ji koupila. Je totiž potřeba pomáhat a ty bezbranný, naivní a nemluvící pejsáčci to potřebují. Díky za každého chápavého páníčka a za tento příběh, který je milý a dojemný.

15.08.2020 5 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Sedím si na schodech na samotě v jižních Čechách a dočítám toto potěšení. Hledala jsem si k tobě Terezko cestu a ty jsi mi dala možnost se na tebe podívat z jiného směru.
Je léto a tahle knížka se opravdu báječně čte na dovolené, ale myslím, že by se četla báječně kdekoliv. Je to pohlazení po duši a zamilované především. Kniha je luxusní i svým zpracováním a grafikou. Děkuji bylo to krásné.

06.08.2020 5 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Příběh zasazený do doby kdy k moci nastoupila moc komunismu. Trápení obyčejných lidí i těch co něco znamenali. Velmi se mi líbil popis té doby, situací a postoj lidí.

05.08.2020 4 z 5

Www.bez-bot.cz Www.bez-bot.cz Ivona Březinová

Děkuji za takové knihy. Neni přeci na světě nic co by se netýkalo každého z nás. Ať už jsem já ten "bez noh" nebo jsem ten, kdo "beznoháče" potká. Vždy se s tím člověk vyrovnává po svém. Kniha byla tak moc hezky napsaná, že mě rozesmála i rozplakala. Její grafika je také moc kvalitně zpracovaná. Doporučuji k přečtení.

03.08.2020 5 z 5

Běguni Běguni Olga Tokarczuk

Velmi si cením jazyka a znalostí kterým spisovatelka Tokarczuková vypráví své vhledy na cestování a s ním spojené prožitky, zážitky a vlastně celý život. Přiznávám, že ne vždy se mi to četlo lehce a odměnou mi bylo, když jsem našla v textu pointu nebo myšlenku, kterou chtěla spisovatelka vystihnout.

02.08.2020 4 z 5

Na čáře Na čáře Vojtěch Mašek

Za mě skvělé. Už bych chtěla v ruce držet pokračování. Přečteno na jeden zátah. Skvělá ilustrace, hlavně při záběrech detailů ve velkém prostoru. Perfektní téma a děj. Není potřeba porovnávat s Králem Šumavy originál. Toto je originální dílo samo.

23.07.2020 5 z 5

Nečíst Nečíst Miroslav Krobot

Skvělé, vtipné, osvěžující, milé, přesně tak jako pan Krobot. Od něho vždy očekávám nějaké překvapení. V podobě vtipné glosy, perfektniho hereckého nebo režijniho výkonu. Tak knížka je vlastně celá ON.

17.07.2020 5 z 5

Víc takových Martinů Sendlerů. Pak by bylo dobře. Tolik respektu a pochopení u jednoho člověka (muže) je vážně neuvěřitelné. Má můj obdiv.

13.07.2020 5 z 5

Krásná kniha s ještě krásnějším ilustracemi. Krátký text ke každé jednotlivé ženě je přesně dostačující pro dětské čtenáře. Koupila jsem dceři a jsem ráda, že jsem si knihu také přečetla.

10.07.2020 5 z 5

Divoký kluk Divoký kluk Paolo Cognetti

Tak jako Osm hor i tato knížka je krásným zastavením se a jen bytím. Milovníci hor, stejně jako já jsou nadšeni. Nehonit se, nespěchat a čichat vůni hor.

04.07.2020 5 z 5

Oblíbená hra Oblíbená hra Leonard Cohen

Mám zvláštní pocit. Tíží mě, že nedávám 5 hvězdiček, ale někdy jsem byla zmatená. Vnímám nádhernou Cohenovu hudbu, ale v próze se trochu ztrácím. Někdy byli lepší pasáže, ale pak se moc ponořil do svých myšlenek a já byla ztracená. Každopádně velmi, velmi pěkné dílo.

25.06.2020 4 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Oceňuji pěti hvezdičkami, protože toto osobní odhalení je velmi intimní a když to čtu, tak se mi vlastně chce brečet. Hrozná bezmoc, naivita a naštvání. Doporučuji preventivně přečíst všem.

21.06.2020 5 z 5