Gabi13 Gabi13 komentáře u knih

Agnes a Zakázaná hora Agnes a Zakázaná hora Veronika Hájek Hurdová

Moc pěkný nápad. Jak příběh, tak přímé povídání se čtenářem, kterému jsou kladeny otázky k zamyšlení.
Veroniku sleduji a čtu, i její přednášku jsem zažila. Líbí se mi, že zpracovává běžné téma do srozumitelného dětského jazyka.
Tuto knihu jsem si půjčila od svých dětí, které ke mně chodí do kurzu jógy. Bylo úžasné jak o knize mluvily s nadšením a zájmem.
I mě bylo ctí si ji přečíst.

19.02.2022 5 z 5

Máma není služka, máma je dáma Máma není služka, máma je dáma Marek Herman

Někdy to prostě nešlo souhlasit. Někdy to bylo za hranou mého smýšlení a je to můj boj. Ale nelíbí se mi to jak pan Herman některé postoje života popisuje. Ne vždy je život bílý nebo černý. Ne vždy se lze řídit radami druhého a v tom se spolu shodneme, protože i on píše, že nikdy nevidíme do života toho druhého. Co se mu stalo, že je smutný, protivný...ale častokrát pan Herman odsuzuje a to je myslím zbytečné. Asi je to jeho názor. Hodnotím 4* protože je lidový.

06.02.2022 4 z 5

Vůně citrónu Vůně citrónu Sam Xabyssus (p)

Koupeno pro dceru, ale s takovým již předem jasným cílem, že si to chci také přečíst.
Pokud bude naše zlatá mládež číst takovéto příběhy, nemám o ně strach. Dojemný příběh psaný z obou pohledů hlavních hrdinek, moc se mi to líbilo.

26.01.2022 5 z 5

Jíst jako Buddha Jíst jako Buddha Daniel Zigmond

Dobře napsaná motivační kniha, která vás provede jak na to, aby váš styl hubnutí nebyl drastický, ale přirozený. Ze začátku knihy je to psané tak, že pro zhubnutí není vlastně nic třeba a tím, že je dobré začít pozvolna, myslím, že tento směr má smysl.

12.01.2022 5 z 5

Skoro modlitby Skoro modlitby Karel Čapek

Milá a stále aktuální témata. Je to vždy takové pohlazení, když čtu něco rozumného, nad čím se člověk zamyslí a co je nadčasové. Kolikrát jsem nepotřebovala ani vyjádření pana Putny a kolikrát jsem byla za jeho slova ráda. Moc hezké počteníčko.

06.01.2022 5 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Kdyby tam nebylo tolik té hrubosti a nespisovných výrazů, které mi přišli schválně vkládané, kvůli větší hrubosti, hlavně v první části, dala bych pět hvězdiček.
Vnímám tyto zkušenosti, které Miřenka prožila za zkoušku života i její pevné vůle. Ve stejné době jsem svoji pubertu prožívala i já, vrátilo mě to do doby, kdy jsem se stejně jako ona musela o sebe v mladém věku starat sama.

01.01.2022 4 z 5

Safíroví ledňáčci a Glutaman Safíroví ledňáčci a Glutaman Bogdan Trojak

Jsem nadšená. I dnes lze napsat knížku pro děti, tedy takovou, která dnešní děti bude bavit a současně bude současná. Byl v ní humor, napětí, přátelství a poselství. Spolu s celkovým vzhledem knihy je to opravdu čtenářský zážitek.

29.12.2021 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Knížku jsem si půjčila od své 13leté dcery a byla mi příjemným společníkem. Jen tak se trochu zamyslet a být.

27.12.2021 5 z 5

Vlčí růže Vlčí růže Katja Kettu

No kruci, vědět to co na konci, na začátku knihy, tak dám hvězdiček pět. Ale než já se vždycky začetla a pochopila o čem to je, kde jsem v ději a kdo to vypráví.
Knížka má úžasné kouzlo námětu a toho kde se odehrává a že jsou to vlastně fakta prolnutá s fantazií.

25.12.2021 4 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Dnešní štedroden úplně vybízel k příjemnému čtení. A já se pane Eben tak nasmála

24.12.2021 5 z 5

Nebe nad Jemenem Nebe nad Jemenem Tomáš Šebek

Děkuji, že jsem si mohla počíst o něčem co je tak opravdové, ze života, týká se nás to a ještě to je psané tak přirozeně. Bez nějakých kliček a obcházení. Prostě jen tak, jak se léčí lidé jinde než u nás, se všemi vymoženostmi západního světa. Klaním se před Lékaři bez hranic.

24.11.2021 5 z 5

Zvuky probouzení Zvuky probouzení Petr Třešňák

Děkuji, že jsem si tuto knihu o VÁS mohla přečíst. Vždycky je pro mě nejvíc, když jsou to vlastní zkušenosti a prožitky, které obohatí můj život. A musím říct, že vaše kniha obohatila, že jsem popřemýšlela sama nad sebou a to díky Dorotce. Cítím vděk.

31.10.2021 5 z 5

Láska a tělo Láska a tělo Arnošt Lustig

Láska je věčná a to tu platí myslím nejvíc. Smutný příběh mladých lidí, v kterém i tady je naděje. Minimálně v tom, že být šťastný na nešťastném místě má smysl.

28.10.2021 4 z 5

Příhody matky Přírody Příhody matky Přírody Radek Malý

Skvělé, velmi pěkně napsané pohádky, nejen pro děti. Příroda, vtip a laskavost v jednom.

23.10.2021 5 z 5

Začít spolu Začít spolu Juliana Gardošová

Skvělý materiál, pro všechny učitele nebo lektory, kteří se chtějí věnovat systému ZAČÍT SPOLU.

22.10.2021 5 z 5

Životy slavných umělců Životy slavných umělců Charlie Ayres

Moc ráda si čtu v takovýchto knihách pro děti. Je to srozumitelné i pro mě.

06.09.2021 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Je to kniha o přírodě a z toho je mi nádherně. Vždy když jsem četla o nějakém zvuku přírody, nebo mávnutí křídel, nebo vůni mokré půdy, vše jsem cítila. Příběh je tak pěkně vyprávěn, že jsem ho se zatajeným dechem prožívala s Kyou. Plakala jsem, smála se,byla potichu, když se schovávala...rozuzlení konce...

05.09.2021 5 z 5

Mezipřistání Mezipřistání Matěj Hořava (p)

Někdo to tu již napsal. Tato kniha při čtení voní. Její příběhy jsou tak zřetelně vykresleny, že cítíte jak jste v bukovém lese a listí které vám šustí pod nohy voní. Stejně jako dým ohně a pečená brambora na něm. Stejně tak jsem vnímala kroupy a jejich sílu, když se schováte pod loďku u vody. Krásné a citlivé to bylo čtení.

14.08.2021 5 z 5

Rudolf Hrušínský: 100 rozmarných lét Rudolf Hrušínský: 100 rozmarných lét Jan Hrušínský

Co dodat - škoda dobrého, které odchází. Při čtení jeho života se mi do hlavy loudily různé scény z filmů a přednesů na jevišti, které jsem zažila nebo viděla ze záznamu a mám takovou chuť si jeho filmy pustit. Dát si dobré vínko a užívat si ten herecký koncert. Těším se na vás pane Hrušínský.

04.08.2021 5 z 5

Matěj maluje mapy Matěj maluje mapy Michaela Hošková

Přečetla jsem knihu jedním dechem. Hlavně začátek mě úplně strhnul, protože vždy mě zajímal ten "počátek" to zjištění. Jak s tím naloží rodina, prostě vše okolo běžného života... Toto není běžný život a smekám před všemi, kteří cestu životem Matymu usnadňují. A já děkuji, že jsem směla nakouknout jak se vám žije.

31.07.2021 5 z 5