Rudolf Hrušínský: 100 rozmarných lét

Rudolf Hrušínský: 100 rozmarných lét https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453852/bmid_rudolf-hrusinsky-100-rozmarnych-let-wFU-453852.jpg 5 7 4

Herecká kariéra Rudolfa Hrušínského (17. 10. 1920 – 13. 4. 1994) započala ještě před narozením, když jeho maminka Hermína Červíčková hrála těsně před porodem na jevišti v Novém Etynku. Výpravná kniha RUDOLF HRUŠÍNSKÝ – 100 ROZMARNÝCH LÉT provází čtenáře prostřednictvím často doposud nezveřejněných fotografií všemi zásadními okamžiky života a celoživotní kariérou jednoho z našich nejlepších herců. Každá ze sedmi kapitol je uvedena textovou částí, která shrnuje důležité společenské události a v jejich kontextu pak nastíní soukromé mezníky Rudolfa Hrušínského. Na čtenáře čeká 416 stran nabitých životem.... celý text

Gabi13
04.08.2021 5 z 5

Co dodat - škoda dobrého, které odchází. Při čtení jeho života se mi do hlavy loudily různé scény z filmů a přednesů na jevišti, které jsem zažila nebo viděla ze záznamu a mám takovou chuť si jeho filmy pustit. Dát si dobré vínko a užívat si ten herecký koncert. Těším se na vás pane Hrušínský.

Kontryhelka
17.01.2021 5 z 5

Pan Hrušínský je pro mně pan herec. Netřeba k tomuto výbornému a významnému českému herci dalších vět. Za mně skvělý člověk a herec, který dal českému filmu jen to nejlepší.

robsuch
03.12.2020 5 z 5

Velmi krásná zpracovaná bible plná fotografií a zajímavých informací, která pojednává nejen o filmovém i divadelním, ale také hlavně o pestrém osobním životě jednoho z nejlepších českých herců, který by se v roce 2020 dožil 100 let. Jde vidět, že na knize pracoval Rudolfův syn - vložil do toho srdce. Tato kniha by neměla chybět v knihovně nikoho, kdo měl Rudolfa Hrušínského alespoň trochu rád.

Abako
07.11.2020 5 z 5

Tuhle knížku si musí přečíst každý milovník Rudolfa Hrušínského! Je to kombinace osobních vzpomínek na něj, připomínka jeho divadelních i filmových rolí, mraky fotek pracovních i soukromých, celý jeho život od narození skoro na jevišti, přes veleúspěšné roky a naopak normalizaci plnou zákazů až po smrt v dubnu 1994, kdy ještě stihl vidět svůj poslední film Noc rozhodnutí.

20. století film herectví čeští herci

Autoři knihy