Gabi13 Gabi13 komentáře u knih

Klaun to zkouší znovu Klaun to zkouší znovu Jiří Suchý

Já prostě smekám. Pane Suchý, miluju vaše zamyšlení se. Líbí se mi jak si hrajete s myšlenkami a vzniká něco, co dává prostor i mým myšlenkách a i když se ne vždy s vašimi shodují ohledně Omnipotens Deus. I tak jsem si náramně početla a ráda bych četla dál...

11.08.2022 5 z 5

Skvělý příběh, asi i tím, že jsem četla na dovolené jsem do děje byla zatažena intenzivně. Chtělo se mi brečet nad bezmocností.

09.08.2022 5 z 5

Klaun si povídá s Bohem Klaun si povídá s Bohem Jiří Suchý

Jsem dle pana Suchého "cosista" a musím říct, že je to konečně slovo, které se mi líbí a vystihuje můj postoj k víře. Moc si pana Suchého vážím. Za jeho slova, jeho sepsání myšlenek a myšlenkových pochodů. Je to úžasné počteničko, když má někdo dar vyjadřování a vtipného popisu třeba toho, kolik se na špičku jehly vejde andělů.
Čtu teď hodně knihy o víře, od farářů, jeptišek a stále hledám... Zajímá mě všechno, potřebuji porozumět, ale pořád jsem ve fázi "Cosi". Děkuji panu Suchému, že mi to vše naservíroval, zase trochu jinak.

08.08.2022 5 z 5

Básně Aloise Jiráska Básně Aloise Jiráska Alois Jirásek

Těžké hodnotit, když je to tak vážená osoba a ještě rodák z mého městečka. Básně jsou zvláštní, na mladého muže, který je psal. Ovšem i přes ně se dá zjistit jaký člověk mohl být. A já věřím, že to byl velký vlastenec, historik a milující MŮJ kraj.

06.08.2022 4 z 5

Milada Horáková Milada Horáková Zdeněk Ležák

Skvěle ucelená kniha s informacemi nejen o pani Horákové. Velmi se mi líbilo propojeni komiksu a psaneho slova a na konci knihy popisy vsech jednotlivych osob. Je dobře si tento proces stále připomínat. Pro nás i pro mladší generace. Ta neuvěřitelná statečnost!

30.07.2022 5 z 5

Čáslavská Čáslavská Jan Novák

Příběh paní Čáslavské znám a znovu žasnu nad její statečnosti. Díky skvělé zpracovanému komiksu. Lákalo mě právě to zpracování.

29.07.2022 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Je úžasné, jak jedněm je kniha tak milá a druhým k chuti nepřišla. Ta rozmanitost se mi líbí. Já ji pořád odkládala a pak ji četla do výzvy. A ano je to přesně ta doba o které moc ráda čtu. 19.stol., kdy zdvořilost, úcta a noblesa byla důležitá, stejně jako konverzace, dopisy a plesy. Člověk se může ponořit do takové doby a na chvíli si zkusit být s ...lidmi. Na odpověď čekat třeba týden. Zkrátka je hezké být bez technologií, ale s lidmi a to mě na tom přitahuje. Komunikace, lidi a jejich život.

27.07.2022 5 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

To jsem takhle přišla unavená z práce, sedla jsem si s kávičkou do svého křesla a udělala si 15 minut krásných. Díky této knížce.

20.07.2022 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Jsem nadšená a unešená takovým čtením. Vidím zatím obrovský kus práce. Líbilo se mi jak se jednotlivé příběhy prolínaly a střídaly. Bylo to naplněné informacemi a dobře se mi to četlo. Doporučuji všem. A paní Tučkové přeji klid s rodinou a děkuji za všechny její knížky. Skvělé.

16.07.2022 5 z 5

Velké trápení Velké trápení Helena Šmahelová

Tak moc ráda jsem si znovu přečetla příběh, který jsem četla ve svých dvanácti letech. Tehdy jsem si říkala, jak je Jana statečná a skvělá, nyní ve svém "hodně" dospělém věku vnímám situaci v tehdejší době hodně smutně a to nejen jako matka dvou stejně starých dětí jako Jana. Jsem moc ráda, že jsem si knížku znovu přečetla.

12.06.2022 5 z 5

Opět jsem se nezklamala. Paní Lednicka odvedla neuvěřitelnou práci a já jsem ráda, že jsem toto od ní čekala a četla. Fakta, která jsou smutnou minulostí a díky takto sepsanym i nezapomenutou. Kniha se čte dobře a všechny údaje jsou i pro obyčejného smrtelníka majícího rád historii v přijatelné formě prezentovány. Neumím lépe vyjádřit díky za to, že takové knihy vznikají.

24.05.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Moc hezky se to četlo. Mám ráda pátrání v minulosti a společně s popisovaným prostředím to vytvářelo opravdu tajemno a očekávání. Příběh je v podstatě velmi jednoduchý, ale tak čtivě napsaný.

21.05.2022 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Oddechové čtení, věřím, že pokud to pan Hartl nechá zfilmovat bude to stejně příjemný film jako knížka.

18.05.2022 5 z 5

Vztahy a mýty Vztahy a mýty Jan Vojtko

Honza Vojtko mi v posledních dnech zkřížil cestu několikrát a tak jsem měla velkou chuť si přečíst něco od něho. Pořád hledám zda mi jako člověk sedí a zda souhlasím s jeho názory a velmi se to u mě vyvíjí a jsem ráda, že pozitivně, protože shledávám, že jsem si při čtení knihy pokyvovala hlavu a dokonce si nějaké zápisky udělala. Mám hezké manželství a myslim, že vždy je co vylepšovat a stále na vztahu pracovat, proto děkuji takovým knihám, které udržují naší pozornost, aby vztah netrpěl.

30.04.2022 5 z 5

Dívka, žena, jiné Dívka, žena, jiné Bernardine Evaristo

Z kraje jsem si říkala, hmmm pěkný, zajímavé příběhy žen, pak jsem pochopila, že všechny osudy žen jsou vždy nějakým způsobem propojeny a knížka pro mě začala být ještě zajímavější. Pochopila jsem, že není nutné hned odsuzovat nebo vidět příběh jen z jedné strany. Někdy to bylo velmi silné, konec velmi krásný.

24.04.2022 5 z 5

Přivítejte nevítané Přivítejte nevítané Pema Chödrön

Knížka mi dala skvělé zamyšlení nad situacemi, které mi život zrovna přinesl a já se s nimi trochu prala a nevěděla jak to řešit. Podívala jsem se na situace jinak a hned mi bylo lépe. Lépe jsem je zpracovala. Líbí se mi s jakým stylem je kniha napsaná i s návody na meditaci.

17.04.2022 5 z 5

Skautská pátrání po tom, jak u nás vládli komunisté Skautská pátrání po tom, jak u nás vládli komunisté Michal Klíma

Je to důležité shrnutí a mě se líbilo. Jedná se o jednoduchou formu vyprávění o komunismu u nás. Primárně určené pro děti, ale myslím, že jim se takové texty špatně čtou. Za pomoci rodičů, skautskych vedoucích by to asi šlo.

02.04.2022 4 z 5

Tyhle fragmenty Tyhle fragmenty Bianca Bellová

Boží. Povídky, které šokují, překvapí nebo nutí k zamyšlení. Četla jsem na jarní dovolené a bylo to ono. Sedlo mi to bylo to moc fajn.

19.03.2022 5 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Je moc milé počíst si o nadšení, víře a lásce k Bohu od mladé farařky. Která ve své podstatě k tomu přišla jako slepý k houslim, ale tím nemyslím, že to vše bere na lehkou váhu. Naopak zhostila se toho zodpovědně a sympaticky. Moc vám Martinko fandím.

17.03.2022 5 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Paráda. Cestování Ladislava v zahraničí bylo zajímavé a vtipné, ale konečně s touto knihou jako bych byla opravdu součástí jeho putování. Mám moc ráda cestování po Čechách a s jeho humorem a přístupem k jednotlivým bodům na jeho cestě, jsem si čtení vážně maximálně užívala. Děkuji za nové tipy našich cest, na které se prostě těším a jeho knihu si vezmu s sebou, jako bedekr.

12.03.2022 5 z 5