Gabetka Gabetka komentáře u knih

Pijou mi krev aneb Upírkou na vlastní nebezpečí Pijou mi krev aneb Upírkou na vlastní nebezpečí Kimberly Pauley

Četla jsem v rámci čternářské výzvy. Nemá cenu si nic nalhávat, jde veskrze o odpočinkovou zábavnou četbu pro náctileté okořeněnou špetkou upírství. Musím však přiznat, že mě postavy zaujaly natolik, že si pokračování přečtu. Překvapuje mě docela nízké hodnocení. Hlavní hrdinka je sice trošku povrchní a ostatní až příliš posuzuje podle vzhledu, ale jinak je docela fajn, a strýčka Mortyho si prostě oblíbíte. Pobavily mě vtipné komentáře mýtů o upírech na úvod každé kapitoly. A hodně mě zaujal rozbor Stokerova Drakuly, kterého rozebírali v hodinách literatury (jak příhodné ).

21.04.2020 3 z 5

Tvůj báječný život Tvůj báječný život Liz Fenton

Filmy na toto téma si nikdy nenechám ujít, proto jsem se do čtení pustila s nadšením. Téma má jasně daná pravidla a vymyslet něco, co tu ještě nebylo, snad ani není možné. Přesto je kniha originální. Výměna přijde v pravý čas, kdy ani jedna není se svým životem spokojená. Záhy si ale obě uvědomí, že ani život té druhé není žádné peříčko a že jim vlastní život chybí. Samozřejmě tušíme, jak to dopadne, ale v některých momentech jsem si říkala, že autorka možná vybočí z vymezených tematických mantinelů. Je to příjemné počtení, které vede k zamyšlení, jak vnímáme svůj život.

30.01.2019 4 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Cobenovy knihy jsou rozhodně čtivé a napínavé, ale v případě, že jich přečtete více, máte pocit, že autor opisuje sám od sebe. Tato mi velmi silně připomínala knihu "Nikomu ani slovo", ale zápletka nebyla až tak přitažená za vlasy a líbila se mi asi více.

19.07.2015 3 z 5

Levandulové noci: Román z Provence Levandulové noci: Román z Provence Sophie Bérard (p)

Velmi oddechové, velmi předvídatelné, ale čtení ve vás vzbudí chuť zajet se podívat na levandulová pole a broskvoňové sady v Provence. Na letní čtení na dovolené to pravé.

19.07.2015 2 z 5

Amy a Roger: Na cestě Amy a Roger: Na cestě Morgan Matson

Kniha je jako stvořená pro letní čtení, probouzí chuť nasednout do auta a vydat se jedno kam, ale hlavně za dobrodružstvím. Narazila jsem na ni náhodou v knihovně a jsem za to ráda. Doplnění knihy o fotky, účtenky a ukázky z cestovního deníku mě potěšilo, celý příběh tak působil hodně realisticky. Závěr se mi líbil přesně takový, jak ho autorka napsala, přestože jsem litovala, že už je konec a že se musím rozloučit se sympatickou dvojicí.

15.08.2014 5 z 5

Kdo je bez viny Kdo je bez viny Lisa Ballantyne

Po přečtení anotace mě kniha docela překvapila, jelikož byla hodně zaměřená na Sebastianova advokáta. Soudní proces popsala autorka zajímavě, udělala jsem si docela slušný obrázek o tom, jak funguje americké právo. Až do konce se nedalo říct, jaký rozsudek bude vynesen, přesto jsem vyústění tušila od počátku a vyvrcholení celého příběhu mě trochu zklamalo.

06.07.2014 3 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Z přečtení mám rozporuplné pocity. Zpočátku opravdu bylo těžké se začíst, ale jakmile jste přivykli stylu psaní, čtení šlo samo a najednou tu byl konec. Vytkla bych jakousi celkovou nekoncepčnost projevující se přeskakováním z jedné osoby na druhou, z místa na místo, z minulosti do současnosti. Varování jen pro silné povahy je opravdu nadnesené. Kniha vás neznechutí příšernými scénami, ale svým celkovým negativním vyzněním. Neposkvrněného člověka s dobrými úmysly byste museli hledat lupou a ani tak byste možná nebyli úspěšní. Přesto mě čtení bavilo a jsem zvědavá na pokračování.

06.05.2014 3 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Prazvláštní kniha. Celou dobu se tam nic moc neděje, hlavní hrdinka se vrací do rodného jižanského města a vyrovnává se s návalem vzpomínek, které rozhodně nejsou pozitivní. Ponurá atmosféra malého městečka s panoptikem pološílených postav je sama o sobě dostačující i bez akčního děje. Tušení, kdo je vrahem malých holčiček, máte od počátku, ale stále přemýšlíte, že to přece nemůže být tak okaté. I přes to tušení mě úderný závěr v podstatě překvapil a neubránila jsem se husí kůži.

05.04.2014 3 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Kniha je čtivá a opět plná vtipných hlášek a momentů, ale i tak mám pocit, že jí oproti předchozím dílům něco chybělo. Všechno ubíhalo moc rychle, především oťukávání hlavních hrdinů mohlo být věnováno více prostoru. Proto jsem se nemohla rozhodnout, jaké hodnocení knize dát, viděla bych to na 3,5*.

02.04.2014 3 z 5

Seznam tajných přání Seznam tajných přání Lori Nelson Spielman

Nenáročná oddechovka pro zpříjemnění nálady. Zaujal mě především ten nápad s plněním cílů.Občas mi lezlo na nervy to množství šťastných náhod a správného načasování, ale ve výsledku jsem byla spokojená.

21.03.2014 4 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Zpočátku bylo čtení obtížnější, patrně kvůli nezvyklému zkratkovitému stylu vyprávění. Také neustále přibývaly nové postavy a to více než do poloviny knihy a díky tomu se zápletka zdála zbytečně komplikovaná. Závěr však byl akční, téměř filmový, a všechny postavy najednou měly své opodstatnění a do příběhu skvěle zapadly. Pravda, občas to bylo až moc náhod najednou, ale to se dá odpustit. Hlavní hrdinové měli zajímavé životní osudy a většina mi byla sympatická.

21.03.2014 4 z 5

Amazonie Amazonie Wolfgang Ott

Popis ke knize vypadal zajímavě, mám ráda příběhy lidí, kteří se v malé skupině vyrovnávají s katastrofou odloučeni od světa. Autor však toto téma příliš nevyužil a kniha je slabším průměrem, který po přečtení upadne v zapomnění...

21.08.2013 2 z 5

Zlato Arkony. Kniha první Zlato Arkony. Kniha první Juraj Červenák

Proti dřívějšímu cyklu o Černokněžníkovi to pro mě bylo zklamání. Prostě jsem se nedokázala začíst a příběh hltat, jako se mi to běžně stává u jiných Červenákových knih. I tak si druhý díl přečtu.

21.08.2013 2 z 5

Poslední výkřik Poslední výkřik Kevin O'Brien

Začátek mi přišel trochu zmatený, nedokázala jsem se orientovat v postavách a čase, ale postupně se vše začalo rozmotávat a začínala jsem tušit, co se z toho vyvrbí. Napínavé, originální, místy až strašidelné a s rozumným rozuzlením. Doporučuji číst, když nejste sami doma :-)

19.08.2013 3 z 5