Gabetka Gabetka komentáře u knih

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

V dnešní době přesycené thrillery je to příjemná klasická detektivka, kde vraha odhalí bystrý mozek sympatického soukromého očka, který má k ruce šikovnou a nadšenou asistentku. Celá zápletka stála především na rozhovorech, přesto děj příjemně ubíhal k překvapivému závěru.

21.03.2014 4 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Zpočátku bylo čtení obtížnější, patrně kvůli nezvyklému zkratkovitému stylu vyprávění. Také neustále přibývaly nové postavy a to více než do poloviny knihy a díky tomu se zápletka zdála zbytečně komplikovaná. Závěr však byl akční, téměř filmový, a všechny postavy najednou měly své opodstatnění a do příběhu skvěle zapadly. Pravda, občas to bylo až moc náhod najednou, ale to se dá odpustit. Hlavní hrdinové měli zajímavé životní osudy a většina mi byla sympatická.

21.03.2014 4 z 5

Monument 14 Monument 14 Emmy Laybourne

Monument 14 je především určen mladším čtenářům, ale dospělé určitě nudit nebude. Hlavní vypravěč je vtipně sebekritický, zajímavé postavy dokážou přirůst k srdci. Trochu mě zarazilo chování nejmenších dětí, které bylo vyzrálejší, než bych v jejich věku očekávala. Kniha má spád, dobré nápady i zpracování. Za sebe mohu jen doporučit.

28.09.2013 5 z 5

Dům stínů Dům stínů Dean Koontz

Zpočátku bylo strašně těžké se začíst do přeskakujících příběhů několika hlavních postav, z nichž žádná nevyčnívala, a do stále se opakujících popisů hrůzných stvoření, která však nedokázala vyděsit, jak by se od hororu očekávalo. Do čtení jsem se musela nutit a stálo to hodně námahy dočíst do konce. Dvě hvězdičky dávám především za závěr, který byl smysluplný a příběhu dal zcela jiný rozměr.

28.09.2013 2 z 5

Podle přebalu a anotace jsem očekávala horrorový příběh, ale při čtení se z toho vyklubala dobrodružná a lehce strašidelná kniha pro dětské čtenáře se zájmem o fantasy žánr. Nemohu říct, že bych byla zklamaná, kniha se mi líbila hlavně díky počátečnímu napětí, ale určitě nesplnila má očekávání na základě zdařilé reklamy. Otevřený konec slibující odvážnou výpravu si žádá pokračování, které bych si určitě přečetla.

23.08.2013 3 z 5

Utopie Utopie Lincoln Child

Dávám plný počet bodů především za skvělý popis netradičních atrakcí čekajících na návštěvníky Utopie. Prostě jsem při čtení zatoužila takový park navštívit :-)

22.08.2013 5 z 5

Amazonie Amazonie Wolfgang Ott

Popis ke knize vypadal zajímavě, mám ráda příběhy lidí, kteří se v malé skupině vyrovnávají s katastrofou odloučeni od světa. Autor však toto téma příliš nevyužil a kniha je slabším průměrem, který po přečtení upadne v zapomnění...

21.08.2013 2 z 5

Zlato Arkony. Kniha první Zlato Arkony. Kniha první Juraj Červenák

Proti dřívějšímu cyklu o Černokněžníkovi to pro mě bylo zklamání. Prostě jsem se nedokázala začíst a příběh hltat, jako se mi to běžně stává u jiných Červenákových knih. I tak si druhý díl přečtu.

21.08.2013 2 z 5

Poslední výkřik Poslední výkřik Kevin O'Brien

Začátek mi přišel trochu zmatený, nedokázala jsem se orientovat v postavách a čase, ale postupně se vše začalo rozmotávat a začínala jsem tušit, co se z toho vyvrbí. Napínavé, originální, místy až strašidelné a s rozumným rozuzlením. Doporučuji číst, když nejste sami doma :-)

19.08.2013 3 z 5

V zemi korálového stromu V zemi korálového stromu Sofia Caspari

Příjemné čtení o osudech statečných žen, které ubíhá rychlým tempem. Vadila mi trochu těžkopádná čeština a ze začátku bylo horší se začíst. Námět mi připomněl knihu V zemi bílého oblaku a ta se mi ve srovnání s touto líbila více, přišla mi propracovanější. Nicméně bych knihu doporučila všem, co si oblíbili romantické ságy.

16.08.2013 3 z 5

Laskavé bohyně Laskavé bohyně Jonathan Littell

Je to určitě zajímavé, ale náročné čtení. Neustálé opakování dlouhých německých hodností a bezpočet jmen dokáže čtenáře slušně zmást. Ale jakmile začnete číst, musíte zjistit, jak to skončí. Hlavnímu hrdinovi vlastně fandíte, aniž byste chtěli (nejen, že je součástí nacistického režimu, ale celkově je to velmi rozháraná osobnost s bezpočtem psychických problémů), a myšlenky v knize nadhozené určitě nutí k zamyšlení. Drastické vyhlazovací metody jsou střídány vleklými popisy byrokratických postupů a vše je prostoupeno netradičními představami hlavního hrdiny. Souhlasím s ostatními, že jde o knihu, na kterou jen tak nezapomenete.

29.07.2013 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Bezpochyby čtivá kniha, kterou bych doporučila jako oddychovku pro ženy a dívky, které mají rády pohádky a skrývají v sobě romantické duše, které tajně sní o princi na bílém koni... Vytáčelo mě opakování některých sloves při líčení milostných scén, ale jinak bych knize nic moc nevytýkala. Je přesně tím, k čemu se hlásí.

29.07.2013 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Knihu jsem začala číst na základě mnoha kladných ohlasů a během čtení jsem pořád čekala, kdy to začne být tak skvělé, jak všichni píší. Záznamy ze spisů občas unavovaly, skoky v čase někdy mátly, a přestože se jinak kniha četla velmi dobře, pořád mi tam něco k dokonalosti chybělo. Avšak ze závěru mě mrazilo a z mého pohledu dodal celé knize pořádný šmrnc, takže si všechna kladná hodnocení bezpochyby zaslouží.

29.07.2013 4 z 5

Potok stínů Potok stínů Joy Fielding

Touto knihou autorka rozhodně nezklamala. Napínavá od začátku až do konce nutila číst dál a dál. Musím přiznat, že jsem neustále podezírala téměr všechny zůčastněné. Závěr mi přišel lehce uspěchaný, ale oceňuji posun v charakteru hlavních postav. Vytkla bych jen jednu nesrovnalost v ději, ale jinak doporučuji.

26.07.2013 4 z 5