Gabba99 Gabba99 komentáře u knih

Chtělo by to nový jména Chtělo by to nový jména NoViolet Bulawayo

Skvělá kniha, krásny pohled na život ve slumu a ve vyspělé zemi očima dítěte. Bavila mě dětská naivita i upřímnost a kniha krásně ukazuje, že "vysněný život" nemusí být vždy ideální a krása zpočívá v jiných věcech.

28.08.2017 4 z 5

Dokonalost neznamená štěstí Dokonalost neznamená štěstí The Beastess (p)

Kniha byla docela dobrá, začátek se mi moc líbil, popis tlaku médií na člověka i vtip, který autorka používala, ale od poloviny měla kniha již klesající tendenci.

23.08.2017 3 z 5

Kdy bude konečně zase všechno takové, jaké to nikdy nebylo Kdy bude konečně zase všechno takové, jaké to nikdy nebylo Joachim Meyerhoff

Bohužel pro mě průměrná kniha, děj mi nepřišel až tak humorný a docela nudil.

23.08.2017 3 z 5

Tři na cestě Tři na cestě David Nicholls

Kniha nebyla špatná, ale o manželství po letech jsem četla daleko lepší knihy.

23.08.2017

Hlas poznání Hlas poznání Don Miguel Ruiz (p)

Pěkná kniha, ale vychází v podstatě ze čtyř dohod, které mě zaujaly více.

21.08.2017 3 z 5

Váš mozek se dokáže změnit Váš mozek se dokáže změnit Norman Doidge

Kniha, která podává vědecké důkazy, že to, co jsem se dříve učili o možnostech mozku, není tak úplně pravda, a o tom, že co vše dokáže, je nám ještě mnoho utajeno.

16.08.2017 4 z 5

Mozek sabotér Mozek sabotér Dean Burnett

Zajímavá kniha, nabízí nenásilnou a mnohdy vtipnou formou pohled na fungování mozku. Jelikož jsem četla již více podobných populárně naučných knih o mozku, tak za mě tato patří k průměru.

16.08.2017 3 z 5

Zvíře: Příběh o klukovi, který promluvil Zvíře: Příběh o klukovi, který promluvil Torey L. Hayden (p)

Výborný náhled jak do práce sociálního pracovníka, tak do dětské duše. Doporučuji studentům humanitních věd.

15.08.2017 4 z 5

Prokleté domovy Prokleté domovy Ben Aaronovitch

Vtipné, ale kdyby kniha neskončila překvapivým otevřeným koncem, už by se mi asi další díl nechtělo číst, stále se ke klubku přimotávají další vlákna, ale nikdo je nerozpletá..

11.08.2017 2 z 5

Psychosomatický dotek motýla Psychosomatický dotek motýla Jarmila Klímová

Kniha pro ty, kdo se seznamují s psychosomatikou, dobře a lehce se čte, ale za mě slabší než druhá kniha autorky, kde je princip této problematiky blíže rozebrán.

11.08.2017 3 z 5

Zaříkávač nemocí Zaříkávač nemocí Jan Hnízdil

Zajímá kniha nevadily mi ani autorovy názory na politiku.. Nejlepší je část z praxe, kdy se čtenář seznámí se základy celostního přístupu ke zdraví a nemoci, možná trošku zjednodušenou formou, kdy v praxi to tak určitě jednoduché není, ale na druhou stranu je tato forma snadno uchopitelná pro širší čtenářské publikum.

11.08.2017 4 z 5

Iluze Iluze Richard David Bach

Pěkná kniha. Našla jsem v ní malá podobenství s Malým princem. Kniha nese podobné myšlenky a zamyšlení na životem.

10.08.2017 4 z 5

Tajemství čínského léčitelství Tajemství čínského léčitelství Jennifer Harper

Pěkná kniha, v které se zorientují i laikové, seznámí se základy problematiky. Když mě neco trápí, nalistuji v knize a zkouším např.doporučenou stravu.

08.08.2017 4 z 5

Osudy a běsy Osudy a běsy Lauren Groff

Od knihy jsem očekávala více. Očekávala jsem lepší rozpracování pocitů, myslela jsem, že kniha nabídne podobnou sondu do manželství jako má oblíbená kniha Jako voda, ale to se nekonalo.

07.08.2017 2 z 5

Vzpoura deprivantů - Nestvůry, nástroje, obrana Vzpoura deprivantů - Nestvůry, nástroje, obrana František Koukolík

Knihu jsem četla před lety a doporučuji každému, kdo se zajímá o problematiku lidského jednání. A když se dívám na svět, v kterém žijeme, tak snad i povinná četba.

02.08.2017 4 z 5

Sběratel mušlí Sběratel mušlí Anthony Doerr

Jak jsem již psala k předchozím povídkám,autor nezklame,dokáže krásným jazykem popsat lidské emoce,touhy i obavy. Těším se na další knihy!

01.08.2017

Mise Afghánistán Mise Afghánistán Tomáš Šebek

Moc dobrá kniha,pan doktor popisuje prostředí i práci bez příkras,doplněné o zajímavé fotografie,a i styl psaní dodává knize autentičnost. Jsem ráda,že existují lidé,pro které je práce posláním.

31.07.2017 4 z 5

Čarodějka z Portobella Čarodějka z Portobella Paulo Coelho

Jako první jsem od autora četla Veroniku a Alchymistu a další dvě knihy ,bohužel i tato měly, u mě sestupnou tendenci. Kniha není špatná, ale ty předchozí měly silnější poslání.

28.07.2017 2 z 5

Mark Dzirasa - 21 dnů Mark Dzirasa - 21 dnů Jaroslava Timková

Inspirativní kniha, zajímavá i to jakými všemi zkušenostmi si autor prošel, a ztotožnímse s jeho slovy, vše, v tomto případě kniha, se k nám vždy dostane v ten pravý čas, dá člověku to, co právě potřebuje, to co ho může inspirovat a i toto mi tato kniha dala.

26.07.2017 5 z 5

Cestování z jiného pohledu než nám nabízí televize, líbí se mi Ladislavův humor. Souhlasím, že je místy kniha zbytečně natahována, ale i tak popisuje, že lidé jsou srdečnější než si myslíme.

26.07.2017 3 z 5