Fuckenbrau Fuckenbrau komentáře u knih

Velvet Velvet Ed Brubaker

Dobře řemeslně zvládnutá tajno agentská žánrovka od mistra brutálních noirů. Na čtení příjemné, plné spousty různých "studenoválečných" klišé, ale vlastně proč ne. Příjemná kresba i příjemná cesta na různá místa po světě, občas sex... no vlastně, proč by neměl Ed Brubaker psát scénáře k Bondovským comicsům? Tímhle si o to dostatečně nahlas říká.

11.10.2022 4 z 5

Kapitán Stellwerther Kapitán Stellwerther Jan Horníček

Čarostřelec byl lepší. Přeci jenom, jednoduší děj a zápletka je i jednoduší na tvoření. Tohle bylo až trochu překombinovaný, ale zároveň se vlastně toho zas tak moc nedozvíme. Navíc hlavní hrdina mě v některých situacích (především v dialogy s Charlene) neskutečně vytáčel, že bych mu dal pár facek. A vůbec, čtenáři to docela pálí, jaktože to Vilémovi v těch situacích není taky jasné?
Ale co mě neskutečně na této knize naštvalo, byla lajdáckost vydání. Na začátku knihy hlavní hrdina jde lovit srnce, ale doma stahuje jelena. A myslím že těchto "přepsání" je tam víc, ale už jsem je zapoměl. Ale poznámka "spojeny odstavce -1 ř.??" pravděpodobně od korektora, to se opravdu jen tak někde nevidí. Občas mě také trápil jednoduchost děje a úkonů, které postavy vykonávaly. Např. vlez do Pařížských kanalizací proběhne skrz jednu dvě věty.

Škoda, ono by mě to i bavilo, jako napínavé to bylo. Ale je to takové ještě zkrátka nevypsané.

12.09.2022 2 z 5

Souhvězdí Kata Souhvězdí Kata Rafal Dębski

Nečekal jsem to, ale opravdu skvěle a netypicky napsané. Moc čtiví příběh, místy extrémně brutální, zároveň tam je i důraz na lidskost a naději hlavního hrdiny!

21.08.2022 5 z 5

Zbraně metabarona Zbraně metabarona Alejandro Jodorowsky

Musím dát za půl. A to z jednoho důvodu. Zatímco první příběh, Castaka, je takovej ten klasickej mix, který na od Jodorowského milujeme. Brutální sci-fi, kde není nouze o nekonvenční násilí, zohavovaní se, vraždění, sex, vynucenej sex, genocídování (nejen celejch planet), incest a tak dál. Zatímco Metabaronovy zbraně, druhý příběh, jsou (také autorův kalsickej mix) takové ty "ezopíčoviny a metapíčoviny" a ten děj je vlastně o ničem. Podtrženo tím, že Charest, ač je kresba samozřejmě luxus, to stejně za pět let nebyl schopnej dokreslit (já se fakt divím, že někdo s ním do toho jde, kolikátej comics už nedodělal?). I když Janjetov je dost důstojná náhrada.
A Des Pastoras, to je samozřejmě nádherná kresba. Ten se pro to kreslení masakrování žen a děti snad narodil.

04.07.2022 3 z 5

Utajená země Utajená země Mike Mignola

No tak tohleto ne! Pořídil jsem si to, protože já hlupák, mám všechny knížky Mignoloversa. Poslední dobou jde úroveň dolů, a já jsem nucen v době nastávající ekonimické recese kupovat další a další comicsové knihy nižší a nižší úrovně.
A tohle je pro mě výstřel úplně vedle. Že to je dobrodružný comics pro děcka, to bych zvládnul.
Ale tenhle příběh je hroznej mišmaš plnej všech klišé, vždyť i ten finálovej souboj je hroznej. K tomu i kresba je nic moc. Celé to je spíchlé horkou jehlou, dokonce i ta úvodní Mignolova obálka je odfláklá..

14.06.2022 1 z 5

Cesta Cesta Vicente Segrelles

Udržet vysokou laťku v této jinak vynkající sérii je obtížné a tady se to úplně nepovedlo. Scénaristicky rozmělněné a rozblemcané, až jsem se obával, jestli jsem nedostal nějaký vadný výtisk.
Nemůže být každý den posvícení a těším se na další díl.

09.06.2022 2 z 5

Nářek čarodějnice Nářek čarodějnice Bartosz Sztybor

Ta kresba mě sedí. Celé to je hodně o atmosféře a čardějnických zákeřnostech, kde nic není, tak jak se zdá. Za mě z comicsových knih s Geraltem se tohle řadí k těm povedenějším.. i když na můj superoblíbenej Skleněný dům to nemá.

07.06.2022 4 z 5

Pro hrst dukátů Pro hrst dukátů Juraj Červenák

Přečteno víceméně jedním dechem. Naprostá špička, ostatně tak jako celá napínavá série!

05.06.2022

Královny čarodějek Královny čarodějek Mike Mignola

Trošku už nastavovaná kašička. A asi z Mignoloverza nejhorší kresba. A s (neo)čekavaným překvapením na konci...

10.05.2022 2 z 5

Sakra trek Sakra trek Geof Darrow

Jak u Hard Boiled, tak u Shaolin Cowboy mám pocit, že celej ten comics je dělanej jen pro jednu jedinou věc. Pro Darrowovu exibici. Takže naprosto precizní akční brutální promakaná kresba. Zatímco v Hard Boiled jsme byli ve městě, tak tentokráte se vše odehrává na poušti a tak, asi aby se nemuselo tentokráte nějak promakávat pozadí.
Rádoby vtipná hláškovaná drsná rubačka, možná trochu Deadpool style.
Kůli kresbě to za to stojí, kůli scénaři ne. Nebo jsem to nepochopil..

10.05.2022 3 z 5

Za trochu krve Za trochu krve Jason Aaron

No mám takovej pocit, že Jason Aaron tak nějak vykrádá sám sebe. Tahle flashback odbočka, která nám vysvětlí mládí a dospívání trenéra Bosse je samozřejmě drsná, plná hajzlů a parchantů , tentokrát fakt totál zmrdů. Krve, spermatu, vyražených zubů, načerno páleného alkoholu, kradené drůbeže a amerického fotbalu. A pozor, dokonce jsem tam zahlídl ryze kladnou postavu!
Ale pořád tomu něco chybí.. když to porovnám se skvěle propracovanou sérií Skalpy...no, aspoň že máme zaděláno na slušný třetí díl, ten se tváří docela epicky..

10.05.2022 3 z 5

Aldebaran Aldebaran Leo (p)

Tak tohle je ovšem naprosto úchvatná věc! Comicsy ze série MDEK si kupuji automaticky, tak nějak jsem netušil o co půjde. Ok, další scifárna. V úvodu od Moebia bylo varování o návykovosti. No jasně, přečtu si kapitolu a pak jdu čumět na Ligu mistrů.
No k TV jsem se ten večer nedostal, strávil jsem ho na planetě Aldebaran-4 a objevoval neuvěřitelnou faunu a se zatajeným dechem sledoval osudy Marka a Kim, sledoval jak je prožité (některé hrozivé) události mění, oni doslova dospívají před očima.
Kromě napínavého dobrodružství sledujeme i druhou dějovou linku, kdy Aldebaran je pod nadvládou církevní diktatury, což je jasná náražka na autorovo mládí strávené v rodné Jižní Americe (samotný Aldebaran je vlastně taková Brazílie včetně Amazonského pralesa).
Naprosto výtečný combook, jak kresebně, tak scénáristicky. Chci další!

07.05.2022 5 z 5

Azimut: Kniha druhá Azimut: Kniha druhá Wilf

I druhý díl této originální fantasy série mě mě zaujal i nadchl. I když si myslím, že by příběhu klidně slušelo spíš ještě rozmělnění příběhu do další knihy.

07.05.2022 4 z 5

Zabij, nebo budeš zabit. Kniha první Zabij, nebo budeš zabit. Kniha první Ed Brubaker

Dylana osloví démon. Dylan se pokusil o sebevraždu a přežil. Ten démon na něj mluví a chce za jeho ušetřený život každý měsíc platbu. Platbu smrtí jiného člověka. Smrtí zlého člověka. Dylan je vysokoškolák, zužovaný psychcickými neduhy a spíš řeší, že je zamilovaný do holky svého spolužáka. My sledujeme jeho vnitřní boj a pozoruhodnou proměnu. Navíc, on není žádný elitní voják či gangster. Jak se vlastně zabíjí lidi? Jak má poznat, kdo je ten zlej, kdo si zaslouží zabít? Jak na jeho killing strike zareaguje policie? A co se stane, když zabijete člena Ruská mafie?

Sehrané tvůrčí duo Brubaker a Philips nám po Criminalu předhazuje netradiční variantu o osamoceném mstitelovi. Tady to není ten drsný Charles Bronson, tohle je obyčejnej kluk, který vlastně neví, co dělá. Napínavé, propleténé, scénáristicky i kresebně naprosto brilantní.

Moc se těším na červen a na druhý díl.

24.04.2022 5 z 5

Barakuda: Kniha 1 a 2 Barakuda: Kniha 1 a 2 Jean Dufaux

Korzáři! A pak dál intriky, zabíjení, násilí, sex, otroci, církev, vnadné ženy, vnadní muži, mapa k pokladu, zrada a pomsta. Klasický mix, okořenění svěžími nápady, servírovaný ale poněkud odlišně. To vše v prostředí Karibiku.

23.04.2022 4 z 5

Wild West: Kniha 1 a 2 Wild West: Kniha 1 a 2 Thierry Gloris

V comicsové edici Erb, která nám předhazuje evropská díla, prostě člověk nemůže sáhnout vedle. A to ani v tomto příjemném westernu, kde je inspirace Sergio Leonem naprosto zřejmá.

23.04.2022 4 z 5

101 minut 101 minut Štěpán Kopřiva

Tak, cesta metrem už nikdy nebude taková!

Štepán Kopřiva ušel další pomyslný krok na schodišti své kariéry. Oprostil se od českého policejního prohnilého prostředí, ušel další vratký krok a nyní nám v drsném zběsilém katastrofickém thrilleru nabízí pohled do tmy tunelů metra. A do zásahu hasičů. Co se stane, když se souprava metra zastaví?
Jak název napovídá, záchranný sbor nemá zrovna moc času. Musí dostat cestující ze soupravy, protože co když se něco pokazí. Teda vlastně, ono se to pokazí!

Nečekejte žádné efekty, výbuchy, ale strhující napínavej příběh, kterej neskutečně odsejpá. Jediné výbuchy dostanem v odborných termínech. Ale to se dá zvládnout, navíc na konci knihy je odborný slovníček.
Občas probleskne černý břitký humor, ale je sním zde vlemi šetřeno. Především ale oceňuji, že se můžeme ponořit do práce těchto obdivuhodných lidí a zamyslet se, jak vlastně pracují, co všechno musí pro nás protrpět.

Jinak, všimli jste si z minulejch knih, že autor své hrdiny moc nemá rád a že jim dává co proto.......?

04.03.2022 4 z 5

Cesta kostí Cesta kostí Richard Douek

Jako celekem fajn krvavej příběh ze Sibiřského gulagu a úťěku z něj. Není to první comics, kniha či film na dané téma, co jsem měl tu čest číst či vidět. Občas zde probleskne inspirace z dřívějších a slavnějších děl. To ovšem není nic špatného.
Přišlo mě to celé trochu předvídatelné a občas poněkud nepřehledné. Za mě žádná bomba, ale velmi slušná hororová příjemnost!

04.03.2022 3 z 5

Kroniky Jakuba Vandrovce Kroniky Jakuba Vandrovce Andrzej Pilipiuk

Kdyby toe četl v době vydání, tak jsem asi nadšený. Takhle, po těch letech, je to úsměvné. Bohužel pro mě, ale ne legrační.

03.03.2022 3 z 5

Noční rozhodnutí Noční rozhodnutí Ed Brubaker

Zajímavej a roztomilej návrat do světa Criminalu. V kratších povídkách a novelách, se podíváme do "slepých uliček příběhů" z minulejch knih. Budem sledovat osudy postav, které se zde různě objevili, či třeba osudy potomků (anti)hrdinů.
Je to poněkud hravější, když (anti)hrdina čte comicsovej sešit, máme možnost číst ho taky. Vše je krásně propletené, do sebe to krásně zapadá.. a i nějaké to násilí, zabíjení, fetování, tak jak k tomu svádí název celé série, tak toho se taky dočkáme.
***1/2

22.02.2022 3 z 5