Francois17 Francois17 komentáře u knih

Cena za krále Cena za krále Peter Ransley

Bylo to hodně krkolomné, přece jen o něco horší než první díl. Třetí díl už bohužel u nás nevyšel. Škoda.

11.01.2019 4 z 5

Germania Germania Harald Gilbers

Nakonec to nebylo špatné, trochu to připomínalo trilogii Temný Berlín od Philipa Kerra, ale ta byla podstatně svižnější.

30.12.2018 4 z 5

Dítě moru Dítě moru Peter Ransley

Pěkné. Příběh jako by byl napsán někdy na počátku dvacátého století a ne v roce 2011.

19.12.2018 5 z 5

Sedmý syn Sedmý syn Reay Tannahill

Autorka se ve své knize celkem věrně drží historických skutečností. Je to samozřejmě beletrie, ne literatura faktu, ale třeba se záhadou chlapců v Toweru, se vypořádala velmi dobře, možná to tak mohlo být. Vše ale nemilosrdně směřuje k tragickému závěru a na konci mi bylo Richarda opravdu líto.

08.12.2018 5 z 5

Žulové město Žulové město Stuart MacBride

Skvělá detektivka. Originální postavy, úžasně vykreslené charaktery a výborné dialogy. Skutečně až neuvěřitelně zábavné.

04.12.2018 5 z 5

Válečníci bouře Válečníci bouře Bernard Cornwell

Výborný díl. Děj plný zvratů, plný dobrodružných zápletek. Rozhodně patří mezi ty lepší díly série.

17.11.2018 5 z 5

Tajemná Francie Tajemná Francie Celia Brayfield

Nebylo to špatné. Není tam zaplať pámbu žádná romantika, takže se to dá číst. Kdo občas cestuje po francouzském jihozápadě, bude mít spoustu podobných postřehů jako autorka. Je to pěkně a věcně napsané, a ty recepty můžete klidně přeskakovat.

06.11.2018 4 z 5

Války růží Války růží Robin Neillands

Výborná kniha. Přehledně a srozumitelně popisuje celkem dlouhé období od konce stoleté války, až po bitvu na Bosworthském poli. Doporučuji, není nikterak dlouhá a dobře se čte.

20.09.2018 5 z 5

Tango staré gardy Tango staré gardy Arturo Pérez-Reverte

Výborná knížka, krásný příběh. Jsem rád, že jsem si na ní našel čas, jinak jsem v létě četl jen turistické průvodce a studoval mapy. Autor je skvělý vypravěč. Moc se mi to líbilo.

13.09.2018 5 z 5

Obchodník Obchodník John Grisham

Výborné, zábavné, čtivé. Mám rád knížky o knížkách.

02.08.2018 5 z 5

Trojice Trojice Conn Iggulden

Mimořádná kniha. Stejně jako první díl, výborná už od první stránky. Autor umí vytvořit skutečně živoucí postavy a strhující děj. Perfektní. Už se nemohu dočkat dalšího pokračování, opět přečteno za tři dny.

19.06.2018 5 z 5

Tygři sedmi moří 3.: Francouzští korzáři 1764 - 1856 Tygři sedmi moří 3.: Francouzští korzáři 1764 - 1856 Jacques Marseille

Také třetí díl Tygrů sedmi moří je dobrý. Škoda jen toho malého formátu knihy a tím pádem i drobnějšího písma. V pátém a šestém díle už je písmo normálně velké a také obrazový doprovod knih je celkem dost bohatý.

18.06.2018 5 z 5

Dobrodružný svět Zdeňka Buriana Dobrodružný svět Zdeňka Buriana Ondřej Müller

Nádherná a reprezentativní publikace. Teprve když ji máte před sebou, tak si uvědomíte jak veliká kniha to je. Pokud se podaří vydat ještě další pokračování ve stejném formátu, bude to skvělé. Edice Dobrodružný svět je má oblíbená a mám ji skoro kompletní, proto jsem velmi vděčný za informace o jednotlivých autorech. Bylo by zajímavé i podobné zpracování edice S puškou a lasem od Toužimského a Moravce, ta by vydala nejméně na dvě takovéhle knihy.

13.06.2018 5 z 5

Pohanský pán Pohanský pán Bernard Cornwell

Hlavní hrdina, věčný neotesanec a kruťas Uhtred, tentokrát hned na začátku "opět čistě náhodou a nedopatřením" pošle na nebesa jakéhosi opata. Tím upadá znovu v nemilost. A tím také začíná dějově velice pestrý a zábavný díl ságy. Bylo to dobré, líbilo se mi to.

13.06.2018 5 z 5

Válečník: Smrti navzdory Válečník: Smrti navzdory David Gilman

Do knihy jsem se dost dlouho nemohl začíst. Nakonec to bylo celkem dobré a závěr byl napínavý, ale rozhodně doporučuji číst oba díly bezprostředně po sobě. Čtivosti by to určitě pomohlo.

04.06.2018 5 z 5

Smrt králů Smrt králů Bernard Cornwell

Nebylo to špatné. Po trochu volnějším rozjezdu a z mého pohledu méně zábavné věštecké epizodě, nakonec kniha dostane spád a poslední třetina je výborná. Opět musím konstatovat, že pokud se autor pustí do popisu bojových scén je to velice přesvědčivé.

09.05.2018 5 z 5

V císařských barvách V císařských barvách John Biggins

Velice zajímavá a vtipná knížka. Ale také celkem dost rozvleklá a zdlouhavá. Rozhodně se o ní nedá říct, že by se četla "jedním dechem".

27.04.2018 4 z 5

Artemis Artemis Julian Stockwin

V krátkém komentáři k prvnímu dílu jsem reagoval na příspěvek nespokojené čtenářky, která psala o tom, že kniha popisuje neustálé pobíhání lidí po palubě sem a tam. Líp bych to neřekl. Bohužel komentář už je smazaný a tak postrádá trochu smysl i ten můj. Nicméně tahle kniha je také o tom samém. Zase se napínají a povolují různé plachty, námořníci pobíhají sem a tam, kreslí se mapy, měří hloubka vody, atd. atd.. Při tom všem umírají lidé a náš hrdina se dostává do Číny, na Filipíny a pořád dál a dál.. Je tu také kratičká lovestory, ale jak to dopadlo nebudu prozrazovat. Jsem zvědavý na další pokračování těchto dobrodružství, protože teprve s přibývajícími díly série získá na přitažlivosti. Teď už je těch dílů v originále dvacet a chystá se jednadvacátý. Doufám, že nakladatelství Brána ve vydávání vydrží. Moc bych si to přál. Já jsem pro to udělal maximum, obě knihy jsem si koupil, přečetl a dokonce na ně napsal tenhle komentář.

20.04.2018 5 z 5

Vraštil Vraštil Vladimír Prokop

Pěkná a moc hezky napsaná knížka o autorovi, jehož ilustrace doprovázejí mnoho dobrodružných knih, především z edice K.O.D., ale i jiných. Zajímavé je, že první kapitola knihy se jmenuje "Ilustrátoři dobrodružství" a ve stručnosti pojednává o ostatních ilustrátorech dobrodružných knih. Pod tímto názvem, vychází o pět let později nádherná kniha, ve které Vladimír Prokop představuje všechny, zde jen krátce zmiňované autory.

15.04.2018 5 z 5

Hořící země Hořící země Bernard Cornwell

Opět výborné. Tenhle díl se mi hodně líbil. Jsem rád, že jsem si celou sérii nechal "uležet". Nemusím tak čekat třeba rok na další pokračování.

09.04.2018 5 z 5