Francois17 Francois17 komentáře u knih

Zlatý lev Zlatý lev Wilbur Smith

Je to trošku pohádka, ale nebylo to špatné. Pěkná dobrodružná kniha.

30.11.2020 4 z 5

Dravec Dravec Wilbur Smith

Krásná dobrodružná knížka, vůbec jsem nečekal, že to bude tak dobré. Velké překvapení.

30.11.2020 5 z 5

Blázni a smrtelníci Blázni a smrtelníci Bernard Cornwell

Nebavilo mě to. Ani trochu. Pár světlých momentů v poslední třetině knihy, ale samotný závěr už byla zase nuda.

24.09.2020 3 z 5

Slyším sirény v ulicích Slyším sirény v ulicích Adrian McKinty

Druhý díl je stejně skvělý jako ten první. Vtipné dialogy, černý humor, moc pěkně vykreslené charaktery a atmosféra Severního Irska 80. let. Opět jsem byl nadšen a jsem rád, že většina čtenářů je stejně nadšená jako já. Komentáře jsou toho důkazem. Bohužel třetí díl už u nás v knihovně nemají což začíná být stejně nepěkná praxe jako u našich nakladatelů - pár dílů ano, další už ne. Budu muset všechny tři díly koupit a dát je jako dárek, ten třetí si samozřejmě před tím přečíst. Měla to být trilogie, ale autor vydal se stejným hrdinou ještě další tři díly, tak doufám, že nás Vyšehrad nezklame.

11.08.2020 5 z 5

Muž za železnou maskou Muž za železnou maskou John Noone

Jen pro čtenáře kterým záhada Železné masky nedá spát. Pro ostatní je to přece jen trochu těžké čtení. Autor vrší jednu teorii na druhou, aby ji pak vyvrátil zcela jinou. A tu pak zase jinou. Nicméně musel prostudovat obrovské množství materiálu a kniha je často velice zajímavá. Když se pak na konci dopracuje k nějakému závěru, doslovem to pak celé rozbije. A jsme zase na začátku.

11.08.2020 4 z 5

Rytířské bitvy a osudy I. 1066–1214 - Meč a kříž Rytířské bitvy a osudy I. 1066–1214 - Meč a kříž Jiří Kovařík

Docela dobré, některé kapitoly mě sice moc nebavily, ale to jsem už předem čekal. Pár kapitol tam bylo naopak výborných, třeba ten William Marshal. Chtěl jsem to celé začít číst od začátku. Věřím, že další díly budou lepší.

10.08.2020 4 z 5

Křižovatky české aristokracie Křižovatky české aristokracie Vladimír Votýpka

Nebylo to špatné, ale pár kapitol mě moc nebavilo. Ty předešlé tři knihy byly lepší.

18.06.2020 4 z 5

Paradoxy české šlechty Paradoxy české šlechty Vladimír Votýpka

Opět výborné. Tentokrát jsou popisovány málo známé osudy některých šlechtických rodin. Bylo to opravdu moc zajímavé a čtivé.

18.06.2020 5 z 5

Válečná štěstěna Válečná štěstěna Patrick O'Brian

Skvělé, opět se objevují nádherné perly, například hned na začátku druhé kapitoly Jack při vzpomínce na Pochmurný ostrov praví: ,,V každém je kus dobrého, i v Američanech." To bylo hluboké moudro, to si musím zapamatovat. Dějově velice pestrý a zábavný díl. Ta špionážní epizoda je jak vystřižená z dobrodružných knížek ze třicátých let. Přečteno za dvě odpoledne a jeden večer. Pěkné.

25.05.2020 5 z 5

Pochmurný ostrov Pochmurný ostrov Patrick O'Brian

Opět výborné. Tentokrát to bylo takové vážné, ale velice napínavé. Pochmurný ostrov byl opravdu pochmurný. Konec je otevřený, tak budu muset pokračovat hned dalším dílem. To už je ale šestý, pak zbývá dalších šest a konec, zatím nic dalšího na obzoru.

20.05.2020 5 z 5

Příběhy české šlechty Příběhy české šlechty Vladimír Votýpka

Pěkná knížka, hlavně kapitoly z počátku 70. let jsou výborné.

02.05.2020 5 z 5

Výprava na Mauritius Výprava na Mauritius Patrick O'Brian

Velice povedený díl, nezačíná to sice nijak slavně - Jack žije v jakémsi vlhkém domku se svou ženou Sophií a její hašteřivou máti. Brr. Naštěstí přijíždí Stephen Maturin a věci dostávají spád. Krásná dobrodružná knížka, moc pěkné námořní souboje.

19.04.2020 5 z 5

Tygři sedmi moří 6. - Iberští korzáři 18.-19. století Tygři sedmi moří 6. - Iberští korzáři 18.-19. století Jacques Marseille

Ale jo, bylo to zajímavé. Knížka začíná válkou o španělské dědictví, pokračuje válkou o dědictví rakouské a válkou o Jenkinsovo ucho. Zmíněn je i boj proti otomanským pirátům ve Středozemí a na závěr je ještě malá připomínka Trafalgaru. Je to vtipně podáno - občas až trochu moc, nevím zda je to zásluha autorů a nebo překladu. Každopádně, čte se to velice dobře. Pěkné barevné přílohy.

04.04.2020 4 z 5

H.M.S. Surprise H.M.S. Surprise Patrick O'Brian

Skvělé, tak tohle byl zatím nejlepší díl. Velice vtipné. Ne, že by to byla nějaká taškařice, to ne, ale při čtení jsem se musel pořád usmívat. V knize je nespočet srandovních scének, třeba ta ve které se Jack skamarádí s lenochodem, nebo ta romantická chvilka v koši při které Stephen obdivuje ušlechtilost a krásu albatrosa v letu a Bonden mu při tom sděluje recept na albatrosí piroh. To bylo kouzelné. A takových milých okamžiků je kniha plná.

23.03.2020 5 z 5

Kapitán fregaty Kapitán fregaty Patrick O'Brian

Pěkné. I ta suchozemská část mě bavila. Oba hlavní hrdinové jsou sice každý úplně jiný, ale pár věcí mají společných. Především lidskost, pro oba tak charakteristickou, a také lásku k hudbě a ke stejné ženě. I když v případě Jacka Aubreye je to trošku komplikovanější, ten to má rozehrané na více frontách. Uvidíme jak to bude pokračovat.

22.02.2020 5 z 5

Český šlechtic František Schwarzenberg Český šlechtic František Schwarzenberg Vladimír Škutina

Moc zajímavá knížka, hezké jsou kapitoly z mládí na Orlíku.

08.02.2020 5 z 5

Velitel šalupy Velitel šalupy Patrick O'Brian

Pěkná kniha, učiněná studnice moudrosti a učebnice námořního řemesla. Pokud se dočkáme vydání všech jedenadvaceti dílů, bude to ojedinělý počin. Zatím vydaných 12 dílů signalizuje, že to snad nakladatelství myslí vážně. Dosud se u nás žádnou námořní sérii nepodařilo vydat. Nepovedlo se to ani v případě Hornblowera, ani u série Thomas Kydd. Tak snad to v tomto případě dopadne dobře, uvidíme za takových devět, deset let.

31.01.2020 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Bylo to trošku zdlouhavé, ale pořád je to výborné čtení. Baví mě sledovat vztah obou hlavních hrdinů. Pěkné.

16.01.2020 5 z 5

Mrazivá hlubina Mrazivá hlubina Adrian McKinty

Jedním slovem - výborné. Uvěřitelně popsané prostředí Severního Irska 80. let, skvělé hlášky hlavního hrdiny, vtipné i smutné zároveň. Mě tahle knížka nadchla. 100%.

13.01.2020 5 z 5

Dobrodružství milovníka knih Dobrodružství milovníka knih Charlie Lovett

Krásná kniha o starých knihách. Nádhera, čtení jsem si moc užíval.

25.09.2019 5 z 5