Příběhy české šlechty

Kniha o osudech příslušníků českých šlechtických rodů vznikla v průběhu let 1970-1993. Autor v ní nechává nahlédnout do vesměs tragických životů lidí pronásledovaných jak Němci, tak i komunisty, a popisuje také drancování a ničení jejich majetku. Vypráví příběhy rodin Lobkowiczů, Mensdorffů-Pouilly, Dohalských, Schwarzenbergových, Schlikových, z Bubna a Litic, Wratislavů z Mitrovic, Czerninů, Kinských, Strachviců, Hrubých z Gelenj i Sternbergů. Volně pokračuje tituly "Návraty české šlechty" a "Paradoxy české šlechty"....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25617/pribehy-ceske-slecht-25617.jpg 4.236
Literatura naučná, Biografie a memoáry, Historie
Vydáno, Paseka

Kniha Příběhy české šlechty

Francois17
02.05.2020

Pěkná knížka, hlavně kapitoly z počátku 70. let jsou výborné.

Jellus
14.03.2020

S mamkou tyhle 3 knihy zboznujeme... to ona me k nim privedla a do ted se obcas o ty knihy pereme, kdo si je necha u sebe aby je mohl cist... Poprve jsem je cetl na stredni, jestli si dobre vzpominam, a pribehy o lidech, co zustali v cr a dostali se na dno spolecnosti, pripadne se jim podarilo emigrovat a museli zacinat znova jsem cetl znova a znova. Tou dobou jsem nevedel, ze me ceka neco podobneho a budu krizovat cesty jmenem svet... nemuzu se dockat, az na me prijde doma rada a budu si moc vsechny 3 knihy precist s odstupem let a novych zkusenosti.

Evišťátko
25.08.2016

Nemohu se ubránit myšlence, že historie se neustále opakuje! Společnost, která se dostala k moci tehdy stejně jako ta současná ničí vše hodnotné.

Lenka4
19.06.2016

Autor v sobě nezapře novináře. Téma zpracoval velice populárně a dá se říci i šablonovitě a povrchně. Základem je to, co mu byly ochotny zpovídané osoby říci a tudíž se jedná o jejich subjektivní pohled. Škoda, že se nepokusil získat také svědectví bývalých zaměstnanců, sousedů a přátel. Historie jednotlivých rodů jsou podány velice stručně a tím občas i nepřehledně. Osudy příslušníků jednotlivých rodů jsou si velice podobné, ostatně podobné jsou např. osudy majitelů velkostatků či výrobních podniků a dalších skupin obyvatelstva, které po únoru 1948 zažívaly perzekuce. Životní příběhy jsou to zajímavé a poučné a neměly by být zapomenuty. Zasloužily by si však kvalitativně lepší zpracování.

Ranuncul
02.03.2015

Další výborná kniha od tohoto autora na téma osudů šlechtických rodin.Už se těším na další díl.

whitelilith
12.08.2013

Krásně psaná kniha. Zařadila bych to jako povinně/nepovinnou četbu na střední školy. Nenudí historickými popisy a dokumentuje životy významných rodů naší země. Určitě zajímavě/poučné čtení.

maryzka
06.05.2012

Je to zajímavá a poučná kniha

Val
20.02.2012

Moje romantická duše si tuhletu "aristokratickou" knihu vyloženě užívala...... Moc dobře napsané, neuvěřitelně čtivé.