Válečná štěstěna

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

"Hrozivý starý“ Leopard vplouvající do zátoky admirálské základny na Ostrovech koření působí jako přízrak. Loď i její nepočetná posádka prošli těžkou zkouškou, která na nich zanechala jasně patrné stopy, a potíže během plavby je zdržely natolik, že v jejich návrat přestali doufat všichni kromě nejbližších. U námořnictva však není čas na sentiment, odpočinek ani – k Maturinově lítosti – na přírodovědná bádání. Je třeba spěchat zpátky do Anglie, kde na Jacka Aubreye čeká nová loď a nové dobrodružství....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/138035/valecna-stestena-138035.jpg 4.828
Série

Námořní dobrodružství Aubreye a Maturina 6.

Žánr
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno, Talpress
Orig. název

The Fortune of War, 1979

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Válečná štěstěna

Přidat komentář
kyssling
10.03.2018

Nemohu více ohodnotit, čte se to hezky, ale příběh je i na román "přitažen za vlasy". Navíc "špionážní" část je zbytečně natáhlá ..." Postavy dychtí po moři Patricku, tak jim ho dopřej, bude lépe jim i čtenáři :-) ..."

flanker.27
11.12.2013

Z celé série zatím asi nejlepší díl. Autorovi pravda trochu pomohlo to, že do děje zapracoval dva skutečné souboje britských a amerických fregat, HMS Java vs. USS Constitution a HMS Shannon vs. USS Chesapeake. Ale i dění na pevnině je tu plné zajímavého a opětovné shledání Stephena Maturina s Dianou vyloženě potěší.

elcapitano
13.10.2013

Opět vynikající, už mám i vlny Baltu a těším se na ně. Jinak tentokrát se mi zdálo, že proti předchozímu dílu (Pochmurný ostrov) byl tento díl celkově nějak čtivější. Každopádně opět parádní výlet do námořní historie. Aye aye.

jakub87
18.03.2013

Další vynikající román z této obdivuhodné a dosud nepřekonané série, troufám si říct! Jak jsem před pár dny zjistil, tak nakladatelství Talpress chystá na začátek května-června 2013 vydání dalšího dílu z anglického originálu Surgeon's Mate (Na vlnách Baltu). Kniha by měla mít originální obálku od Geoffa Hunta, jako předchozí díl. Není už léto? :-D