Frakira Frakira komentáře u knih

Andělé všedního dne Andělé všedního dne Michal Viewegh

Jedna z nejlepších Vieweghových knížek, odlišná od jeho typického stylu i námětu...Doporučuji!

30.11.-0001 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Tak jako se občas podívám na romantickou komedii, abych si vyčistila hlavu, tak si prostě občas potřebuju přečíst nějakou oddychovku. Tahle je jednoduchá, neurazí, je hooodně přeceňovaná, (oproti filmu je to ale duchaplný skvost)...no a co, tak jsem si ji přečetla ;)

30.11.-0001 2 z 5

Bílé na černém Bílé na černém Ruben David Gonzalez Gallego

Žít v Sovětském svazu bylo pro obyčejné lidi vždy peklo a ještě větší peklo pro lidi postižené a staré. Chcete se dozvědět jak to tenkrát vypadalo v dětských domovech? viděno očima člověka velice inteligentního, nicméně fyzicky neschopného...Opravdu to není veselé čtení, naštěstí má ale "happyend".

30.11.-0001 4 z 5

Babylon Babylon R. F. Kuang (p)

Tuhle knížku jsme si moc užila, témata jako kolonialismus, otroctví, elitářství, rasismus, do toho slitky, magie, překlady, citace...tenhle žánr mě začíná hodně zajímat :)

"Budoucnost, stejně mlhavá jako děsivá, se však zatím dala snadno přehlížet - úplně totiž bledla v záři přítomnosti."

16.05.2024 4 z 5

Příliv démonů Příliv démonů Laurie Forest

“Budoucnost je v rozmanitosti.

14.04.2024 3 z 5

Černá čarodějka Černá čarodějka Laurie Forest

"Skutečné vzdělání vám život nezjednoduší. Naopak, všechno se vám bude zdát mnohem složitější, chaotičtější a velmi zneklidňující. Máte samozřejmě ještě jednu alternativu, Elloren Gardnerová, a to žít život založený na lži a nespravedlnosti."

03.04.2024 3 z 5

Cvičení důvěry Cvičení důvěry Susan Choi

Trošku jiné čtení, více umělecké, v podstatě až na ten konec se tam nic zásadního neděje...to ale nevadilo, co mi ale vadilo byla ta poslední kapitolka/epilog - bez toho bych se obešla a určitě bych měla z knihy ještě lepší pocity...lehounce připomíná knihy Sally Rooney, pokud bych měla přirovnat...

31.08.2022 4 z 5

Šílená Šílená Chloe J. Esposito

dobré letní čtení, ze začátku mi hrdinka připadala trošku jako Bukowski v sukni, celkem zajímavé zvraty - zase něco jiného, i když ten konec byl už dost šílený :o)

31.07.2017 3 z 5

Amerikána Amerikána Chimamanda Ngozi Adichie

Mám ráda tyto "tlusté" společenské romány, takže za mě velká spokojenost a objev :)

22.04.2017 5 z 5

Čtení z kávové sedliny Čtení z kávové sedliny Eve Makis

Příjemná oddechovka, obzvlášť pro milovníky Řecka :o)

20.03.2017 3 z 5

Okamžik všeho Okamžik všeho Shelly King

Příjemné čtení, lepší 3, takových knih není nikdy dost :) doporučuji!

18.10.2015 3 z 5

Vychováváme děti a rosteme s nimi Vychováváme děti a rosteme s nimi Naomi Aldort

Stojí za přečtení a úvahu, jak vlastně vychovávat. Neustále pátrám a snažím se najít nějaký kompromis ve výchově a každá další či jiná myšlenka se hodí, aby si člověk mohl utvořit nějaký názor na to, co "ano" a co "ne".

18.06.2015 4 z 5

Vášnivý svůdník Vášnivý svůdník Christina Lauren

Erotická oddychovka s jednoduchýn příběhem, toť vše :)

25.03.2015 2 z 5

Papírová města Papírová města John Green

zatím jsem od Greena přečetla všechno, co u nás vyšlo, ale Hvězdy už asi nic nepřekoná...Tohle je opět čtivé, ale už tak nezaujme a nepřekvapí, jak tu již bylo napsáno, už se to trochu opakuje a podobá Aljašce...Nicméně pořád je to dobrá pohodová četba :)

22.01.2015 3 z 5

Pašerák snů Pašerák snů Daniel Krhut

Takový Chinaski po brněnsku (aspoň mně to tak přišlo), ale mnohem více poetičtější. Tohle čtení mě zrkátka bavilo ...

08.08.2012 4 z 5

Lovkyně informací Lovkyně informací Taylor Stevens

Dobře zpracovaný příběh, Esso si Vás postupně, téměř podprahově získá... Přivítala jsem také, že je z jiného kontinentu, neb už je těch severských na mě trochu příliš a člověk potřebuje občas i trochu tepla a vlhké džungle pod kůži :)

27.07.2012 4 z 5

Temná horečka Temná horečka Karen Marie Moning

Dublin, keltská mytologie, lehký nádech erotiky, ale žádná romantika (zatím). První díl dobře rozehrává příběh, který jistě bude mít i zajímavé pokračování, na které se těším.

20.07.2012 4 z 5

Dva meče Dva meče Karolina Limrová

Líbila se mi víc než Dvě zrcadla, je to čtivé, i ten nápad se dvěma meči se autorce povedl, ale pořád je to pro mě málo...hlavně málo žhavé ;)

27.06.2012 3 z 5

Čas je hráč Čas je hráč Charles Baudelaire

"Teď rozhostila se ve mně dlouhá tichá noc,
jak ve sklepě bez klíče, jenž náhodou se ztratil"

03.06.2012 5 z 5

Totál Balkán Totál Balkán Blanka Čechová

Mám podobný názor, výborný příběh, vtipný a inteligentní, člověk nahlédne do zcela jiného světa...ale ten neformální styl psaní mě přece trochu rušil...jinak doporučuji také autorčin blog: http://jinepsani.blogspot.com/

28.05.2012 3 z 5