Fortuna7 Online Fortuna7 komentáře u knih

Železná vdova Železná vdova Xiran Jay Zhao

Velmi originální námět, ale za mě trochu pokulhávalo zpracování, protože jsem se do čtení občas musela nutit. Co se mi ale neskutečně líbilo, byla psychologie hlavních postav a akční scény. Bavilo mě objevovat prostředí a celkově odkrývat historii celého příběhu. Přiznám se, že mě osobně trochu iritoval romantický trojúhelník, ale vlastně do příběhu neskutečně sedí. Za zmínku stojí I nádherná obálka a skvělý konec, díky kterému se velmi těším na pokračování.

21.12.2023 4 z 5

Bledý snílek / Píseň úsvitu Bledý snílek / Píseň úsvitu Samantha Shannon

Osobně si nejsem moc jistá, jestli jsem tuto knihu potřebovala... Nepřišlo mi zrovna podstatné, aby mi autorka vyplňovala prázdnější místa, když ještě není ani dopsaná celková série. 1. povídka mě vcelku bavila, ale s Písní úsvitu jsem měla trochu problém. Ta mi přišla vážně trochu zbytečná.

23.11.2023 3 z 5

4 povídky 4 povídky Adéla Rosípalová

Další skvělá povídková sbírka od nakladatelství YA čtu. Poslední příběh byl za mě trochu slabší, ale i tak se mi knížečka velmi líbila a krásně jsem si u čtení oddechla od školní rutiny.

21.11.2023 4 z 5

Emily v Paříži Emily v Paříži Catherine Kalengula

Já osobně bych asi ocenila, když by se autorky daleko víc rozepsala. Někdy jsem si věci musela hodně domýšlet, protože seriál na Netflixu jsem ještě neviděla. Velmi se mi ale líbil popis Paříže a na seriál se musím co nejdřív podívat :-).

19.11.2023 4 z 5

Fotograf z Mauthausenu Fotograf z Mauthausenu Salva Rubio

Velmi silný příběh plný zvěrstev 2. světové války. Občas mi ze čtení bylo až špatně, ale to, jak je příběh barevně zpracován, je úžasné.

13.11.2023 4 z 5

Případ růžového vějíře Případ růžového vějíře Nancy Springer

Tato série je úžasná díky své jednoduchosti a logičnosti pátrání, ale zároveň i díky nápaditým detektivním případům. Neskutečně se mi líbilo zapojení Enoliných bratrů do případů a spousta šifer. Co mě ale naštvalo, byla anotace. Proč sakra odhalí více než polovinu děje knihy a hlavně důležité součástí vyšetřování? Doufám, že se co nejdřív dostanu k dalšímu dílu.

25.10.2023 4 z 5

Tragédie na jevišti Tragédie na jevišti Robin Stevens

Miluji tuto sérii a z tohoto pokračování rozhodně nejsem zklamaná. Velmi se mi líbí psychologický posun hlavních hrdinek v každém díle. Konkrétně tento případ byl zase super, skvělé prostředí, zábavná a dobře zpracovaná zápletka a zase výborně napsané vyšetřování. Autorčiny knihy jsou velmi čtivé a já už se jenom těším na další díly :-).

09.09.2023 4 z 5

Moje upřímná posedlost jménem anorexie Moje upřímná posedlost jménem anorexie Petra Lukešová

Moje upřímná posedlost ROZHODNĚ není kniha pro každého. Autorka zde vypráví svůj extrémně silný a srdcervoucí životní příběh, ve kterém bojuje s mentální anorexií a závislosti na mužské pozornosti. Obdivuji autorku za to, že toto dokázala napsat, protože mě při čtení bylo těžko, chtělo se mi brečet a občas mi bylo i špatně od žaludku. Čekala jsem, že to bude další příběh o anorexii, ale tohle je daleko víc.

31.08.2023 4 z 5

Když spadne maska Když spadne maska Samantha Shannon

No, vzhledem k tomu, že předchozí díl mě zklamal a do pokračování se mi moc nechtělo, tak se mi tento díl četl vlastně velmi dobře. Jedná se teda o pořádnou bichli, ale naštěstí je plná akce, takže jsem měla docela problém se od čtení odtrhnout :-). Velice jsem si oblíbila nové (pařížské) postavy a líbilo se mi chování hlavní hrdinky Paige. A mimochodem, Arcturus a ta jejich romantická linka?! Vážně boží. Oceňuji, jak si autorka pohrála s názvem knihy, který prostě neskutečně sedí. Konec byl trochu překombinovaný a já jsem měla problém se zorientovat, ale jinak tam byla super odhalení.

30.08.2023 4 z 5

Nekonečné moře Nekonečné moře Rick Yancey

A jéje, tak tohle byl totálně klasický 2. vycpávkový díl, bez kterého by se série víceméně obešla. Přišlo mi, že děj se skoro absolutně neposunul a hrdinové nejsou ani o krok blíž k ,,poražení UFOnů". 1. část knihy by se ze 200 stran dala seškrtat tak na 20 a dějově bych vlastně nepoznala rozdíl... No a ta 2. část zase skoro nesouvisela s hlavní dějovou linkou. Doufám, že 3. díl už bude lepší.

14.08.2023 2 z 5

Rituál Rituál Sergej Djačenko

Celkem průměrná pohádková YA fantasy. Myslím, že když bych byla mladší, tak bych Rituál ocenila víc :-). Celý dojem z knihy mi kazila naivní hlavní hrdinka a romantická linka, která mi nepřišla moc dobře propracovaná. Atmosféra knihy je ale vážně kouzelná a líbila se mi lehkost s jakou byla napsána. Nebýt čtecí výzvy, tak se do knihy asi nepustím, ale jsem celkem ráda, že se budu moct podívat na film a zhodnotit ho s jeho předlohou.

30.07.2023 3 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Jsem velice překvapená, jak moc mě tato kniha bavila. Pro mě to sice byla taková oddechovka, ke které bych se přes rok moc nedostala, ale příběh mě bavil. Princip soutěže v knize mě neskutečně chytl a líbilo se mi i prostředí vesmírné lodi. Hlavní hrdina Emmett mi byl sympatický a velice se mi líbilo to, jak si autor pohrál se zvraty v knize. Na další díly jsem vážně zvědavá. :-)

24.07.2023 3 z 5

Snad jednou Snad jednou Amélie Salingerová

Hezká bonusová kniha z pohledu Jakuba. Bavily mě chaty, které si Jakub posílal se svým kamarádem, ale nejvíc bych ocenila nějakou scénu z pohledu Jakuba, kterou jsem už mohla číst z pohledu Mariny, abych se dozvěděla, co se mu honilo hlavou právě v tu chvíli.

10.06.2023 4 z 5

Alespoň pár kapitol navíc Alespoň pár kapitol navíc Amélie Salingerová

Roztomilá doplňková knížečka k absolutně skvělé knize Alespoň prozatím. Klidně by mohla být delší, protože já se toho příběhu prostě nemůžu nabažit. :-D

05.06.2023 5 z 5

Odkaz Hawthornů Odkaz Hawthornů Jennifer Lynn Barnes

Přiznám se, že mě to nechytlo tolik jako 1. díl, ale ve svém žánru to je stále jedna z top sérií. Občas mi přišlo, že se autorka mohla trochu víc rozepsat, protože děj byl někdy hodně useknutý. Jinak zase skvěle propracovaná zápletka, úžasné hádanky a neskutečně zajímavé postavy.
Už netrpělivě vyhlížím pokračování!

12.04.2023 4 z 5

Benátský kupec / The Merchant of Venice Benátský kupec / The Merchant of Venice William Shakespeare

Ze začátku jsem se absolutně nemohla začíst a pletla jsem si postavy. Pak se ale konečně začalo něco dít a mě ihned chytla skvělá zápletka. Ke konci jsem už byla pořádně začtená a ta scéna u soudu je prostě výborná.

09.04.2023 4 z 5

Catwoman: Zlodějka duší Catwoman: Zlodějka duší Sarah J. Maas

Velice čtivá (od Maas to snad ani jinak nejde :-D) superhrdinská kniha, která mi připomněla mé oblíbené Renegáty. Na začátku jsem se celkem nudila, ale pak jsem dostala obrovskou porci akce, přátelství a romantiky. Catwoman mi byla neskutečně sympatická a velice jsem si užívala její ironický styl myšlení. No a musím samozřejmě zmínit i originální loupeže, které hlavní hrdinka podnikala.
4,5/5⭐ a musím říct, že Maas mě znovu překvapila, ona umí psát snad všechny žánry :-D.

27.02.2023 4 z 5

Cool Girl! Cool Girl! Lena Valenová

Skvělý a originální námět knihy, ale zpracování už trochu pokulhávalo... Já osobně bych se chtěla dozvědět daleko víc o fungování celé soutěže a víc ji prožívat s hlavními hrdinkami. Přišlo mi, že některé situace byly vyloženě ploché a autorka se mohla daleko víc rozepsat. Užívala jsem si popkulturní narážky, ale přišlo mi, že autorky nás na začátku navnadila ,,zahadou", ale pak jsem se vlastně vůbec nedozvěděl co se stalo, což je za mě hlavní kámen úrazu.

20.02.2023 3 z 5

O čarodějnici, která se nenechala upálit O čarodějnici, která se nenechala upálit Amanda Lovelace

No, s některými myšlenkami jsem se opravdu ztotožnila, ale s jinými jsem zase absolutně nesouhlasila... Ze sbírky mám celkem rozporuplné pocity, protože někdy mi to už od autorky přišlo až přehnaně feministické.

01.02.2023 3 z 5

Místo, kde bydlím Místo, kde bydlím Brenda Rufener

Neobvyklé téma bezdomovectví u mladistvích, ale bohužel to zpracování bylo fakt příšerné. Autorčin styl psaní mi přišel hrozně jednoduchý, postavy se chovaly nelogicky a ten konec byl jak z béčkového filmu...
Mrzí mě, že se autorka daleko víc nevěnovala samotnému tématu bezdomovectví. Do čtení jsem se musela nutit, absolutně mě to nebavilo a dočetla jsem to jenom proto, že jsem chtěla vědět jak se to vlastně všechno provalí.

16.01.2023 2 z 5