Fortuna7 Fortuna7 komentáře u knih

Hate List Hate List Jennifer Brown

Hate list je kniha, která mě velmi překvapila svojí čtivostí a syrovostí, protože jsem rozhodně nečekala to, jak se zachovala rodina hlavní hrdinky. Přesto, že kniha je v originále vydaná v roce 2008, tak je stále neskutečně aktuální. Díky této knize si člověk uvědomí, jak je náš život křehký a že se během minuty může úplně změnit. Příběh je velmi bolavý a já jsem měla co dělat, abych se na konci nerozbrečela.
Knihu můžu s klidným srdcem doporučovat.

24.04.2024 4 z 5

Políbila jsem Sharu Wheelerovou Políbila jsem Sharu Wheelerovou Casey McQuiston

Ano, podle názvu jsem asi čekala něco trochu jiného, s více thrillerovými prvky. Na druhou stranu ale musím říct, že kniha nese hezké poselství. Přiznám se, že hlavní hrdinka mě lehce iritovala a vlastně mi byla daleko sympatičtější Shara, a to je co říct. Posledních 100 stran je dost přehnaných a nerealistických. Já chápu, že se jedná o LGBT+ knihu, ale jako až takhle? No nwm, no...

18.04.2024 3 z 5

Syn podsvětí Syn podsvětí Vladimíra Šebová

Když jsem před pár lety přečetla Dceru zimy, byla jsem neskutečně nadšená, takže jsem měla od Syna podsvětí velká očekávání. Ta se ale bohužel úplně nenaplnila. Chyběla mi výraznější zápletka, záživnější postavy a celkově trochu víc příběh rozepsat do hloubky. Za mě celou knihu zachraňovala linka z minulosti Taťány, o které bych se chtěla dozvědět daleko víc.

12.04.2024 3 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Už dlouho jsem nečetla něco tak neskutečně čtivého, akčního a skvěle promyšleného. Knihu dělá skvostnou hlavně silná hlavní hrdinka Violet, se kterou jsem se ztotožnila a velmi se mi líbil její vývoj. Není dokonalá, ale jde si za svým a nenechá se zlomit. Jediné, co mi trochu vadilo, byla lehce uspěchaná romantická linka, ale Xaden to bohatě vyrovnal. Jakmile se v knize objevili draci, tak jsem už byla dočista ztracená a užívala jsem si ty dialogy. Konec je sice trochu očekávatelný, ale mně to nevadí a nutně potřebuji další díl.
Po grafické stránce je kniha vymazlená a já jsem neskonale vděčná nakladatelství, že si s ní tak vyhrálo, a může tak být ozdobou v mojí knihovně.
,,Rozhodni se, Violet. Chceš zemřít jako písařka? Nebo žít jako jezdkyně?"

06.04.2024 5 z 5

Antigoné / Élektrá Antigoné / Élektrá Sofoklés

Antická dramata mi velmi vyhovují, hlavně díky přítomnosti sboru. Konflikty, se kterými Sofoklés pracuje, jsou stále aktuální a dá se o nich dobře debatovat, takže jako maturitní četba ideál.

31.03.2024 4 z 5

Vrah andělů Vrah andělů Andrew Mayne

Celá kniha byla naprosto úžasná, neskutečně bizarní a hlavně velmi čtivá, ale pak bohužel (klasicky) přišel uspěchaný a trochu odfláknutý konec. Velmi jsem si oblíbila hlavní hrdinku, ale největším tahákem celé knihy byla hlavně autorova práce s kouzelnictvím a celkově popisy kouzel. Jsem zvědavá na další díl a doufám, že se v něm to zakončení trochu dořeší.

30.03.2024 4 z 5

Pikové eso Pikové eso Faridah Àbíké-Íyímídé

První polovina mě moc nebavila a úplně mi nesedli hlavní hrdinové, takže jsem se do čtení nutila. Pak ale, cca 150 stran před koncem, přišel úžasný zvrat a celý můj názor na knihu se otočil. Chtěla jsem vědět, jak se to celé rozuzlí a kdo za čím stojí. Při čtení mi běhal mráz po zádech a příběh se stal neskutečně osobním a aktuálním.
Pikové eso je kniha, která může mnohým otevřít oči a jen kvůli pomalému začátku nedávám plný počet hvězd.

30.03.2024 4 z 5

Sama doma Sama doma Amélie Salingerová

Jednohubka s vánoční tématikou, kterou máte přečtenou během pár minut, ale culit se nad ní budete ještě pár dalších hodin.

25.03.2024 4 z 5

Tentokrát je to doopravdy Tentokrát je to doopravdy Ann Liang

Roztomilá oddechovka z (pro mě) neobvyklého prostředí. Velmi jsme si oblíbila hlavní hrdinku a hlavně oceňuji problémy, které v knize řešila. Kniha se četla úplně sama a já doufám, že se dočkáme dalších autorčiných knih.

25.03.2024 4 z 5

Vzdálenost mezi námi Vzdálenost mezi námi Kasie West

Oddechová jednohubka, kterou jsem měla přečtenou během 4 hodin. Pobavila jsem se nad sarkasmem hlavní hrdinky, uculovala jsem se nad romantickou linkou a byla jsem docela v nervech při urychleném konci. Je to stará dobrá Kasie West, která mě jen tak nezklame.

13.03.2024 4 z 5

Králíček Sameťáček Králíček Sameťáček Margery Williams

Dětská knížečka, která má zajímavou myšlenku, která by ale mohla být ještě víc rozvinutá.

13.03.2024 4 z 5

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

Je to gigantické mafiósní klišé? Ano! Bavilo mě to? Ano! Vendetu jsem měla přečtenou během jednoho promaroděného dne hlavně díky její čtivosti a spoustě akce, která zde byla. Postavy jsou k sežrání a romantická linka jakbysmet. Závěr byl velmi napínavý a já se určitě pustím do dalších dílů.

12.03.2024 4 z 5

Ostrovy bohů Ostrovy bohů Amie Kaufman

Průměrná kniha, která mě sice bavila svým námětem, ale zpracování a gradace příběhu za mě trochu pokulhávalo. Stránky mi vůbec neutíkaly pod rukama, a to i přesto, že mě fascinoval magický systém a postavy jsem si celkem oblíbila. Na knihu jsem se nechala nalákat hlavně díky prostředí na moři, které mě v knihách neskutečně baví, ale tady mi to asi úplně nesedlo. Závěr byl celkem zajímavý, ale do dalších dílů se pouštět nebudu.

12.03.2024 3 z 5

Harry Potter: Kouzelnický almanach Harry Potter: Kouzelnický almanach J. K. Rowling (p)

Pro každého fanouška Harryho Pottera je tohle absolutní povinnost. V almanachu jsou systematicky seřazené snad všechny podrobnosti, které se v knihách o daných věcech/místech/postavách dají vyhledat a ilustrace jsou naprosto fantastické.

11.03.2024 4 z 5

Jakub a jeho pán Jakub a jeho pán Milan Kundera

Za mě velmi propracovaná a vtipná divadelní hra, která je stále aktuální a při čtení jsem měla pocit, že sedím v divadle a děj se mi odehrává přímo před očima. Velmi mě bavilo, jak se různé příběhy prolínají a podobají. Zároveň oceňuji i hlavní myšlenku tohoto dramatu a jsem ráda, že jsem se k němu díky Čtenářské výzvě dostala.

02.03.2024 5 z 5

Lekce chemie Lekce chemie Bonnie Garmus

Velmi čtivá kniha s originálním námětem, která otevírá zajímavá témata. Hlavní hrdinka je naprosto skvělá a po celou dobu čtení ji budete fandit. Vyhovovalo mi to, jak si autorka pohrála a s časovými linkami v knize. Já nejsem zrovna velký fanda chemie, ale tady mi to sedlo. Za mě škoda lehce utahaného konce, kvůli kterému nedávám plný počet hvězd.

29.02.2024 4 z 5

Kam se ztrácí Alice Sun Kam se ztrácí Alice Sun Ann Liang

Kombinace prostředí prestižní střední školy, cílevědomé hlavní hrdinky a špetky fantasy, to je něco přesně pro mě. Námět knihy je originalní a s hlavní hrdinkou Alicí Sun jsem se ihned ztotožnila. Velmi se mi líbila i romantická linka, která je tak akorát, aby čtenáře neodváděla od hlavní myšlenky celého příběhu. Pro mě ideální oddechovka, u které jsem se pobavila nad zábavnými dialogy a s klidným srdcem ji můžu doporučovat.

27.02.2024 4 z 5

Duna (grafický román k filmu) Duna (grafický román k filmu) Lilah Sturges (p)

Grafické zpracování je nádherné, ale osobně mi přišlo velmi zmatené a já se často ztrácela. Komiks je velmi účelně zpracován, ale myslím, že když by se některé scény rozkreslily a popsaly víc, tak by to celkovému obrazu vůbec neuškodilo...

26.02.2024 3 z 5

Stačí mávnout křídly Stačí mávnout křídly Sára Topinková

Velmi čtivá contemporary kniha z prostředí české střední školy, která zpracovává důležitá témata, ale hlavně ukazuje na neskutečně podstatnou myšlenku. Celý příběh je napsán citlivě a já se od čtení nemohla odtrhnout. Střídání kapitol z minulosti a současnosti mi vyhovovalo a krásně celý příběh pospojovalo dohromady. Velmi oceňuji I vedlejší postavy, které jsem si oblíbila o trochu víc než hlavní hrdinku, se kterou jsem sice soucítila, ale jinak mi úplně nesedla. Celkově ale knihu můžu vážně jen doporučovat a jsem ráda, že takové knihy vycházejí.

23.02.2024 4 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Stará dobrá Colleen, která vás rozloží na kousíčky a pak zase poskládá dohromady. Obdivuji autorčin cit pro detaily, které jejím knihám dodávají na uvěření. Hlavní hrdinové jsou skvělí, jejich osudy naprosto srdcervoucí a romantická linka je nádherná. Velmi jsem si oblíbila i vedlejší postavy a oceňuji i prostředí.

18.02.2024 4 z 5