Flooper Flooper komentáře u knih

Evropský Forrest Gump, why not !

23.10.2015 4 z 5

Udělal jsem velikou chybu v tom, že jsem Analfabetku začal číst hned po stoletém staříkovi. Knihy mají uplně jiné hrdiny a celkově každá z nich vypraví jiný příběh, přesto princip je dost podobný. Často jsem sledoval veliké shody mezi knížkami a musím říct, že mi to trošku vadilo. Například Kráska ze staříka je dle mého soudu starší provedení Celestine z analfabetky. Těch podobností je mnoho. Navíc jsem ke konci čtění měl dost atomových bomb, opravdu tahle bombová tématika už mi lezla na nervy a já doufám, že ve třetí knížce Jonas(e) se nebude opakovat, jinak nečtu ! Což by byla škoda, poněvadž mě jeho knížky baví, jsou humorné a dobře čtivé, ale jak řkám, rád bych něco nového. Doporučení pro Vás, nečtěte analfabetku po staříkovi, dejte si aspoň pár měsícu pauzu.

23.10.2015 4 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Tak přátelé, tohle je strašně zajímavá knížka. Největší zajímavost a zároveň zákeřnost tkví v tom, že ač dělal Rudolf Lang obrovské zvěrstva, měl jsem pro něj určité pochopení. Je to strašné, hambím se, ale danému pocitu jsem se nemohl ubránit. Nakonec mi Rudolfa bylo aj docela líto a to, nikdy autorovi neodpustím !

06.02.2013 4 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Závěrečný monolog autora patří mezi to nejlepší a nejtrefnější co jsem kdy četl :).

02.01.2013 4 z 5

Útok z podzemí Útok z podzemí Roderick Gordon

Po výborném předchozím díle jsem si pořídil páté pokračování, aneb Útok z podzemí. Po zevrubném přečtení musím zmínit to, že jsem zklamán. Začíná to být velká utopie, jako kdyby Roderick a Brian nevěděli jak dál, čiže tahají děj hodně do extrémů. Vážně to začíná být hodně přehnané. Ač mám představivost bujnou, tak s knížkou jsem měl problém, nevěřil jsem jí. Omlouvám se, ale to, že Styxové jsou vlastně kobylky, co kladou vajca do lidí a tak dále, to už neberu. Už to nemá nádech takové té možné reality a to raději ani nebudu rozebírat Armageny.

05.07.2012 2 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Po přečtení knížky a následném zevrubném promyšlení jsem si kladl pouze jednu otázku, poučili jsme se ? Odpovědět si musí každý sám.

20.11.2011 5 z 5

Devět povídek Devět povídek J. D. Salinger (p)

Neodvážím se hodnotit. Salinger napsal mojí nejoblíbenější knížku vůbec a to - kdo chytá v žitě. Proto jsem se rozhodl, dát možnost další jeho tvorbě. Sáhl jsem po DP a nevím. Každá povídka je strašně zvláštní a jiná. Co si tak pamatuji, vím, že po přečtení každé z nich, jsem hodinu ( ne-li více ) seděl na místě a přemýšlel, proč jí Salinger napsal, co mi prostřednictvím dané povídky chtěl říct. Popravdě, většinou jsem na to nepřišel a možná to mě na těchto povídkách nejvíce vadilo, nadruhou stranu každá z nich má něco do sebe a knížka je krásně napsaná :) Nicméně jsem se po přečtení vždy trápil, pač jsem nerozuměl a to já nesnáším.

( nejvíce se mi líbil smějící se muž )

20.11.2011

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Povinná četba z které jsem nakonec předevčírem maturoval. Za běžných okolností bych jí lupnul dvě hvězdičky, jenže jsem díky ní dostal chvalitebnou, čiže jednu přídám za odměnu :). Kažopádně zlá kniha to není, strohá a spíše pro romaticky založené duše - takže trochu nuda.

29.05.2011 3 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Moje nejoblíbenější knížka vůbec, bez psiny.

18.05.2011 5 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Necudná tragédie :-).

18.05.2011 4 z 5

Šťastný Jim Šťastný Jim Kingsley Amis

Ze začátku jsem si těžko zvykal na styl psaní Amise. Poté jsem se už jen bavil, knížka je to dokonalá a Dixon je frajer.

18.04.2011 4 z 5

Bible Bible neznámý - neuveden

Bibli jsem četl hlavně ze zvědavosti, možná také z určité povinnosti. Nevím. Každopádně se jí ohodnotit neodvažim. Bibli - jako takovou snad ohodnoti ani nejde. Určitě je ale dobré si jí přečíst, už jen kvůli určitému vzdělání či pochopení.

26.03.2011

Ztracený svět v podzemí Ztracený svět v podzemí Roderick Gordon

Začátek slabší, konec strhující ! Rozhodně doporučuji všem milovníkům dobrodružných příběhů. Ztracený svět v podzemí rozhodně nedostahuje kvalit jako Harry Potter, ale snad můžu prozradit to, že třetí a především čtvrtý díl této série už rozhodně dosahují těchto kvalit. Proto neváhejte a čtěte dál Willův příběh.

23.03.2011 4 z 5

Návrat z podzemí Návrat z podzemí Roderick Gordon

Dokonalé ! Dovolím si tvrdit, že tento díl ságy Podzemí je nejpovedenější a může konkurovat některým dílům Harryho Pottera.

23.03.2011 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Poezii čtu nerad, nebaví mě, dávám přednost próze. Kytice je ovšem taková jiná poezie, dobře čtivá poezie. Bavila mě, zabavila mě a rád si jí při dlouhé chvíli ještě někdy otevřu.

23.03.2011 4 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Michal Viewegh u mne díky této knižce nabral nějaké ty plusvé body, ale né moc, pořád ho nemusím.

23.03.2011 3 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Málo která knížka mě dokáže dohnat k slzám. Kniha Na západní frontě klid to dokázala.
E. Remarque byl zkrátka a dobře profík svého řemesla.

23.03.2011 5 z 5