Fiso Online Fiso komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Zdá se mi, že tahle knížka opravdu není pro děti - tolik zajímavých myšlenek, když čtete malému dítěti před spaním nemůže pochopit!

06.03.2023 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

(SPOILER) Líbilo se mi, že nám autorka v podstatě ukázala jak se vyvíjely Hladové hry, a který ročník byl zlomový v přístupu k nim.
Celá část, kdy byli v Kapitolu mě hodně bavila, ale jakmile se to přesunulo do Dvanáctky už mě to moc nedokázalo zaujmout, zvrat byla pouze Sejanova poprava a útěk Lucy Gray. Obě tyto události se ale odehrály až těsně před koncem.
Přestože děkan Highbottom a doktorka Gaulová tam byli často, ocenila bych, kdyby tam byli ještě víc, protože mě zaujali nejvíce ze všech postav a jejich osobnosti mohly být dále rozvinuty.

27.09.2023 4 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Myslím, že tenhle rok jsem zatím nic lepšího nečetla. Je to kniha, u které Vám to v hlavě skoro pořád šrotuje a chcete vědět co bude dál. Zamilovala jsem si všechny bratry Hawthornovy i ostatní postavy. Už se těším na druhý díl.

31.07.2023 5 z 5

Pěkné, zase jsem se dozvěděla víc o kouzelnickém světě, líbilo se mi i to, že jako autor byl popisován Mlok Scamander, přičemž je to vlastně fiktivní postava a celé to sepsala Rowlingová. Docela mě překvapilo i Mlokovo celé jméno :)

21.10.2022 4 z 5

J. R. R. Tolkien J. R. R. Tolkien Maria Isabel Sánchez Vegara

Byly jsme s kamarádkou v knihovně, když jsme zahlédli tuhle tenkou knížku, na jedno sezení jsme si to ze srandy přečetly, musím říct, že to bylo pěkně zpracované, a dozvěděly jsme se něco nového o tomto autorovi a byl to příjemný oddych od tři sta stránkových knížek, které čtu normálně.

07.01.2023 5 z 5

Společenstvo prsteňa Společenstvo prsteňa J. R. R. Tolkien

Pána prstenů jsem si zamilovala, jelikož prostě zbožňuju promyšlené světy a příběhy, které s Vámi zůstanou, filmy se mi vždycky líbily, ale, když jsem četla knihu, přišla mi zdlouhavá a zprvu mi dělalo trochu problém se začíst. Každopádně je to, ale jedna z těch lepších četeb.
3,5 - 4 hvězdičky

08.06.2022 4 z 5

Čarodějka Čarodějka Kristina Hlaváčková

Kniha byla čtivá a jako mou první pořádnou fantasy si ji uchovám v srdci. :)

20.05.2022 4 z 5

Otrocká krása Otrocká krása Ilka Pacovská

Asi jeden z nejlepších dílů série, ani jsem nečekala, že mě tak chytne.

27.10.2022 5 z 5

Tři temné koruny Tři temné koruny Kendare Blake

Čtivý a promyšlený příběh, který mě od začátku až dokonce bavil, i když mě trochu mrzelo, že hodně kapitol se věnovalo Arsinoe a přitom bych ocenila více z travičů, protože postavu Natalie jsem si skoro hned zamilovala.

21.08.2022 4 z 5

Léto na vodě Léto na vodě Petra Martišková

Knihu jsem četla asi tak před rokem možná dvěma a, i když tento žánr není přímo můj šálek kávy, kniha mě bavila a rozhodně ji doporučuji. Pěkně vymyšlený i ztvárněný příběh, doplněný o skvělý humor.

21.06.2022 3 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Super závěr celé trilogie - napůl překvapil, napůl potěšil. Tak to má být. :)

30.05.2022 4 z 5

Ostrov zasvěcení Ostrov zasvěcení Ilka Pacovská

Knihu jsem četla už před hodně dlouhou dobou, ale celou sérii mám jako takovou oddechovku z místní knihovny - když mám zrovna po přečtení nějaké těžké knihy zajdu si prostě pro Sedmý smysl a jsem v pohodě.

27.05.2022 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Ze začátku mě to moc nebavilo (jen asi první kapitola), ale od druhé mě kniha chytla, doslova miluju svět, který Leigh Bardugo vymyslela, a ještě víc jsem zbožňovala postavy, po dočtení jsem si musela dát jeden den pauzu, abych mohla všechno vstřebat, ale rozhodně doporučuji.
!MINI SPOILER:
Trochu mi asi vadilo, že když něco potřebovali, až závratnou rychlostí to měli. Díky prozíravosti Kaze Brekkera (samozřejmě).

27.05.2022 5 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Všichni říkají jak je to super a tak jsem měla poměrně vysoká očekávání. Neříkám, že to nebylo dobré, jen mi přijde, že je knížka moc přeceňovaná.

24.05.2023 3 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Škoda, že jsem nenašla vůli to dočíst - bylo to lepší než první díl, ale jakmile jsem se dostala k druhé části, kde byl Frodo a Sam přestalo mě to bavit.

22.12.2022 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Bavily mě Brumbálovy poznámky, a samotné příběhy byly taky pěkné (lepší než mudlovské pohádky). ;)

21.10.2022 5 z 5

Černý jezdec Černý jezdec Kristina Hlaváčková

Druhý díl je podle mě asi nejlepší z celé trilogie, velmi dobře se četl a celkově udělal super dojem! Konec byl naprosto odzbrojující - nejprve se mi chtělo brečet a pak jsem si řekla, že se musím co nejdříve dostat i ke třetímu dílu. :) Knihu doporučuji!

20.05.2022 5 z 5

Odkaz Hawthornů Odkaz Hawthornů Jennifer Lynn Barnes

První tři čtvrtiny byly skvělé, poslední část už se mi tolik nelíbila. Těším se na poslední díl.

03.03.2024 4 z 5

Ukradený dědic Ukradený dědic Holly Black

Chvíli jsem myslela, že mě kniha nenadchne víc než předchozí trilogie, jelikož jediné co se celou dobu dělo, byla cesta od někud někam, ale nakonec se jednalo o docela záživné čtení, kdy se současnost místy prolínala s minulostí. Chemie mezi Wren a Doubkem byla skvělá. Avšak skutečný důvod proč dávám 5/5 je ten plot twist na konci. Fakt teď potřebuju druhý díl a nevím, co budu dělat dokud nevyjde.

23.01.2024 5 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Upřímně, čekala jsem mnohem víc. Backstory Srdcové královny mělo hodně co nabídnout, a proto si myslím, že by se dalo zpracovat o dost lépe. Romantika nebyla špatná, ale ke Catherine jsem měla "love-hate relationship" a místy mi byla dost nesympatická. Poslední dvě kapitoly, jsem si užila podstatně víc, než zbytek knihy.

22.12.2023 3 z 5