FireOfFilth FireOfFilth komentáře u knih

Batman: Země jedna Batman: Země jedna Geoff Johns

Musím říct, že mě tento příběh vůbec neoslovil a vlastně i nebavil. Na druhou stranu má kniha velmi pěknou kresbu. Průměr

30.12.2017 3 z 5

Temná věž 1: Zrození pistolníka Temná věž 1: Zrození pistolníka Peter David

Úžasná atmosféra daná hlavně díky skvělé kresbě Jae Leeho. Pro milovníky fantasy povinnost, pro milovníky Temné věže dvojnásobná.

30.12.2017 5 z 5

Klik Klik Milo Manara

Velice čtivá perverzně-pornografická komedie. O ztraceném diamantu v poslední části gastrointestinálního traktu, o člověku se schopností faust f*cker, o podivném zvrhlém kultu a o pomstychtivé dcerce.
Ale hlavně o speciálním mozkovém implantátu a zázračném ovladači.

26.12.2017 4 z 5

Adaptace Adaptace Jeff VanderMeer

Tak Jižní zóna dočtena, ale musím na začátek říct, že to nebylo vůbec snadné čtení.
Anihilace byla úžasná. Autorita už byla horší nebo spíše jiná, hlavně z důvodu, že se příběh odehrával z druhé strany barikády (dost lidi asi očekávala návrat do Oblasti X). A Adaptace je něco mezi dvěma předešlými.
Dost věcí nám bude dávat nový smysl, v podstatě všechno co je v knize napsané, jednotlivé střípky do sebe zapadají.
Bohužel se kniha dost špatně čte, asi to nebude knihou, ale mnou, těžko říct. Některé "události" knihy jsou podávány takovým způsobem, že čtenář musí popustit uzdu fantazii. A to vidím jako velký problém. Nic není vysvětleno doslova.
Celou trilogii Jižní zóna musím doporučit, i když pro dost lidi bude špatně stravitelná.
Sám už jsem si přečetl různé diskuze a vysvětlení děje na různých webových stránkách a určitě si jich ještě pár přečtu.
Celkové hodnocení 75%

25.12.2017 4 z 5

Superman/Batman: Supergirl Superman/Batman: Supergirl Jeph Loeb

Už podle obálky jsem si říkal, že to bude zase další průměrný až podprůměrný komiks z DCKK.
Kresby se ujal Michael Turner známí z Witchblade, takže po grafické stránce slibuje, že se bude na co koukat.
Příběh je poměrně jednoduchý, ale šlape velmi dobře a ani na chvíli jsem se u něj nenudil. Líbil se mi rozpor mezi Supermanem a Batmanem. Superman co by zaslepenec a Batman ostražitý muž a skeptický muž.
Nejvíc mě potěšilo, že jsme se podívali na Apokalips a samotného Darkseida, protože tuto možnost jsme v podstatě ještě pořádně neměli v DCKK.
Jediné co mě nebavilo, byl projev na konci knihy.
Retro komiks byl fakt divnej a trapnej. Úplná absurdita. Pobavilo mě jak si Supergirl odfoukne prach z mísnosti a rentgenovým viděním "svaří" zrcadlo.
Celkově se mi tato kniha velice líbila, hodnotím 4,5*

17.12.2017 5 z 5

Klášter nejsvětějšího srdce Klášter nejsvětějšího srdce Štěpánka Jislová

Na tento komiks od této české autorky jsem se dost těšil, ale po jeho přečtení mám rozporuplné pocity.
Nápad tohoto příběhu je skvělý, ale tak nějak mi přijde nedotažený. Zajímalo by mě, zda Štěpánka má další plány s tímto "světem". Pro někoho může ukončení tohoto příběhu stačit, ale já jsem bohužel takový, že mám rád dovysvětlení některých věcí, v tomto případě konkrétnější vysvětlení proč klášter vznikl atd atd.
Na konci mi jen vyzněla otázka, pokusí se Stibor znovu opustit klášter?
Kresba se mi líbila, Štěpánka si vytvořila velmi hezký osobitý styl, který určitě nemusí sednout každému.
Doufám, že se v budoucnu dočkáme dalšího zajímavého projektu této autorky, já se určitě budu těšit.
I přes menší zklamání tuto knihu doporučuji a hodnotím 3+.

15.12.2017 3 z 5

Robin: Rok jedna Robin: Rok jedna Charles Dixon

Nějak tak jsem čekal, že to bude dost o ničem, o to víc mě to překvapilo a bavilo. Kresba nemusí sednout každému, avšak já byl spokojen.
Nejvíc se mi líbila část s Mad Hatterem a pak byla perfektní loupež, která měla krásné panely.
Retro komiks byl jako vždy velice vtipný, nejvíc mě rozesmálo jak Batman rozmlátil kasino.
Knihu hodnotím lehkými 4*

13.12.2017 4 z 5

Batman: Návrat temného rytíře Batman: Návrat temného rytíře Frank Miller

Pro někoho je tento komiks jedním z nej komiksů s Batmanem či dokonce komiksů vůbec. Ve mě po přečtení tohoto příběhu moc nezanechalo. Ano tento Batman je jiný než ostatní, je zásadovější a znechucený světem, který je vykreslen jako v blízké budoucnosti.
Nelíbilo se mi časté televizní vysílání, které mě až přišlo na nervy. Někomu zase nemusí sednout Millerova kresba, která je velice specifická, s ní jsem problém neměl.
Nakonec se objeví i Superman, který svede souboj s Temným rytířem oblečeným již v legendárním armor suitu.
Jsem rád, že tuto knihu vlastním a přečetl jsem si ji, ale pochybuji, že se k ní někdy v budoucnu vrátím.

12.12.2017 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Úžasný jinotaj o vzkvétající společnosti, kdy lidé, kteří jsou hloupější (například zvířata, které neumí číst) a moc nerozumí, se velice lehce nechají oblbnout (změna znění 7 přikázání) a věří věcem, které jim nakukají vyšší orgány (projevy prasat). A propaganda a přesvědčování dokáže přesvědčit spoustu hlupáků k čemukoliv (Kuliš mohl za úplně všechno).
Líbila se mi scéna, kdy prasata vyšla z domu po dvou nohách a všichni nevěřícně koukali.
Další kniha s přesahem k hlubokému zamyšlení. Díky Georgi!
Celkové hodnocení 85%

10.12.2017 5 z 5

Tomb Raider: Archivy S.2 Tomb Raider: Archivy S.2 Dan Jurgens

Celkově musím říct, že mi to přijde o maličko slabší než Archivy S.1. Nejvíce se mi líbili tyto příběhy.
Střípky času - úžasná dobrodružná jízda v africké Keňi a obsahuje i dost zásadní sci-fi prvky.
Zlá krev - velmi slušný hororový počin
Anděl temnoty - příběh, který na mě zapůsobil jako Šifra mistra Leonarda od Dana Browna.
Například příběh Propast mě vůbec nebavil a ani nevím proč.

Kreslířů se v této knize střídá více než v první, ale každý nám servíruje Laru nejvíce sexisticky jak dokáže. Lařinka má většinou minimalistické oblečky a pozice ve kterých je kreslena jsou k pokukání.
Každý kdo má rád dobrodružné příběhy a počítačové hry s Larou, tak pro něj je tato kniha povinnost, ale samozřejmě si ji užijí i hledači prostých akčních příběhů.

07.12.2017 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Úžasná psychojízda. Kdo čeká klasický horor, kde se vyskytují různé příšery či jiné nadpřirozeno, bude asi zklamán.
Celou knihu bych rozdělil do čtyř částí.
V první části hlavní protagonista objeví zajímavé dokumenty. V druhé části se seznámí přes svůj blog se dvěma lidmi a domluví si reálnou schůzku. Třetí část mapuje první výlet a čtvrtá druhý výlet.
Všechny tyto části jsou čtivé a napínavé.
Takže jak je psáno ke konci knihy, dávejte pozor aby se vám nestalo, že pro Vás už "dvě a dvě nebudou čtyři" a také aby jste se neoctli ve světě, kde se dvanáct píše jako deset.
Celkové hodnocení 90%

05.12.2017 5 z 5

Tajemství počátků Tajemství počátků Jeff Lemire

Nic moc jsem od této knihy nečekal, takže mé zklamání není takové jaké mohlo být. Knihu jsem přečetl poměrně rychle, přesto jsem se místy docela nudil. Žádná z postav mi nějak pevně nepřirostla k srdci.
Zlatuše, dospělá žena v těle holčičky, která se ale chová jak malej rozmazlenej spratek. Nebo marťan, který se utápí v depresi. A bohužel ani Valda coby typický farmář. Jediná postava, která mě poměrně zaujala a bavila byla Madam Vážka.
Kniha mě úplně nepřesvědčila, zda v této sérii dál pokračovat, ale pravděpodobně další díl ještě zkusím.
Hodnotím jako průměr, 3*.

03.12.2017 3 z 5

Kasta metabaronů Kasta metabaronů Alejandro Jodorowsky

Epická sága o rodu Castaků, kde se postupně seznamujeme se všemi generacemi toho šíleného rodu. Vypravíte se do vesmíru plného bizarností a šílených nápadů. Hlavní plus této knihy je kresba/malba od Gimeneze, která úžasně nastiňuje atmosféru příběhu. Hlavně vesmírné scenerie jsou dechberoucí. Celý příběh je vyprávěn dvěma roboty, který mají občas dost vtipné hlášky.
Knihu doporučuji všem milovníkům dobré space opery/sci-fi.

01.12.2017 5 z 5

Království tvé Království tvé Mark Waid

Jak píše anotace opravdu se jedná o temný epos, ne žádný veselý příběh pro děti. Na začátku se mi líbila scéna, kdy zjeví Spectre otci McCayovi. Celkově tyto scény se Spectrem přidávají komiksu vážnější atmosféru.
Celková atmosféra je úžasná díky malbě Alexe Rosse, z komiksové knihy se tak stává umělecké dílo.
Příběh je k zamyšlení, ale jak už někdo psal v komentářích pro jeho plné pochopení je třeba mít načteno spousty komiksů, které u nás nevyšly. Přesto si tento komiks užijete.

21.11.2017 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Velmi nadčasová kniha popisující svět, kterého zastihla katastrofa, vlastně dvě. Naštěstí hlavního hrdinu jedna z katastrof v podobě meteoritického roje, který oslepí většinu obyvatelstva, mine. Během několika momentů, kdy unikne z nemocnice, kde byl hospitalizován, zjistí, že něco není v pořádku.
Postupem času odkrýváme co stálo za druhou katastrofou v podobě chodících kytek, nazývaných trifidi.
Dále sledujeme hrdiny, kteří se snaží přežívat ve světě, kde je velmi málo vidomých jedinců a mnoho slepých.
Nejzajímavější myšlenky knihy jsou v podobě úvahy, zda přežívat ve větších skupinách a starat se o slepé. Určitě se mi líbilo uvažování hlavního hrdiny o kometě a následném meteoritickém roji, kdy popsal konspirační teorii o možném úmyslu obyvatele oslepit.
Kniha se mi velice líbila a doporučuji všem sci-fi a postapo fandům. Celkové hodnocení 95%

19.11.2017 5 z 5

Morové lodě Morové lodě Mike Mignola

Jedním slovem úžasné. Na začátku jste pohlceni hutnou atmosférou začátku 20. století. . Barevné ladění panelů přidává na samotné pochmurnosti a vytváří ten pocit zmaru a zkázy, která zanechala náhlá morová nákaza.
Pro ty co milují Mignolovu kresbu bude tato kniha pastva pro oči, protože Stenbeck ukazuje, že jí plně ovládá a přidává více detailů. Ilustrací mezi kapitolami se zhostil sám mistr Mignola.
Samotný příběh je hezky proložen flashbacky o minulosti hlavního hrdiny Baltimora, díky nim se dozvíme něco o jeho pohnutkách.
V závěru knihy nechybí větší akční pasáž.
Tento komiks je pro mě nejlepší záležitost, který jsem tento rok četl, takže klobouk dolů Comicscentrum, přesně tento typ příběhů chci číst. Díky
Hodnotit nemůžu jinak než 5* a velice se těším na další díl této úžasné série.

12.11.2017 5 z 5

Flash: Zrozen k běhu Flash: Zrozen k běhu Mark Waid

Z tohoto komiksu jsem dosti zklamán. Znám Flashe z Ligy a tam mě hodně bavil, dále ho znám z TV seriálu Flash ten se mi taky poměrně líbil, ale tento sólo komiks mě fakt nudil. Nemůžu si pomoct, protože retro komiks mě bavil více než hlavní část knihy. Doufám, že další komiksy s Flashem, které budou v DCKK mě budou bavit více.
Hodnotím bohužel 2,5*

11.11.2017 2 z 5

HEX HEX Thomas Olde Heuvelt

Po přečtení této knihy jsem také docela zklamán, přesně jak psali jiní v komentářích.
Každopádně nápad, kde čarodějnice je součásti běžného života obyvatel malého městečka se mi líbil. Ale čekal jsem více postupnou gradaci Katherininých činů a větší projevy chytrosti a inteligence.
Přesto se mi kniha líbila a dobře se četla a měla určitě pár skvělých nápadů.
Přesto zůstává pachuť na jazyku, hlavně z důvodu přechválení samotným mistrem Kingem.
Celkové hodnocení 60%

06.11.2017 3 z 5

Incal Incal Alejandro Jodorowsky

Dobrodružná výprava do podivného světa Incalu, kde naleznete přehršel podivných oslovení (Vznešená plazovitost, Megasvátost atd) a dalších označení či názvů jako Technopapež, nekrosonda či protootec. Při čtení si člověk připadá jako pod vlivem nějakých veselých drog. Každopádně se toto dílo velice dobře čte, na kresbu si člověk musí zvyknout, a že si na ni zvykne velice rychle. Díky ní se mu dostane velice pestrého prostředí plného barev a zvláštních tvarů.
Pro milovníky sci-fi a zároveň ujetých podivností je tento skvost povinnost. Hodnotím 4* a určitě si rád přečtu další Jodorowského kousek.

05.11.2017 4 z 5

Superman: Supermanova smrt Superman: Supermanova smrt Roger Stern

Na začátek musím říct, že jsem od komiksu nic moc nečekal, ale po přečtení musím říct, že mě dost překvapil.
Jednalo se o klasickou superhrdinskou řežbu, ale oproti jiným mě dost bavila, abych řekl pravdu nevím čim to je. Možná tím, že to nebylo přeplácané jako jiné. Každopádně kresba byla velmi přehledná a čitelná. Příběh byl samozřejmě tuctový, ale měl i své momenty, které se mi líbili. Třeba Superman v televizní talkshow. Poslední stránky byly velmi masivní, v podstatě šlo o celostránkové panely, kde byl vidět finální souboj, který vyústil akt obsažený v názvu knihy.

Retro komiks byl velmi vtipný, aneb jak Superman nafingoval smrt a natřel se fosforeskující barvou, aby se stal duchem.

Celkově tuto knihu považuji za velmi kvalitní kousek z DCKK. Proto hodnotím 4,5*

30.10.2017 5 z 5