Království tvé

Království tvé

Temný komiksový epos o budoucnosti přelidněné novými a prakticky nezvladatelnými superhrdiny. Jak daleko až může dojít konflikt nových a starých superhrdinů… a především, má v tomhle klání vůbec šanci lidská rasa? "Království tvé" Království je vrcholem dosavadní kariéry scénáristy Marka Waida, který se mj. podílel na scénářích ke komiksům The Flash a Captain America....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/37491/kralovstvi-tve-37491.jpg 4.356

Kingdom Come (1997)

Komiksy, Sci-fi
Vydáno:, BB art, Crew

Lenka.Vílka

Mám ráda alternativní příběhy. Mám ráda, když hrdinové stárnou a s tím si uvědomují různé věci. Temný epos? No, spíš temný les plný depresivního temného eposu. A na druhé straně je kresba, která se to snaží vyrovnat. Dokonalá symbióza, která zde funguje na jedničku. Funguje to vlastně tak dobře, že jsem skoro nevnímala neoriginalitu děje. Ten nic až tak speciálního nepřináší (rozkol nových a starých hrdinů a následky činů úplně všech není nic nového), ale je kolem toho super omáčka plná zamyšlení a k tomu kresba, která jako by byla dalším hráčem v tomhle epičnu (ajajaj, chytla mě slina mudrování, tak snad mě zase rychle opustí).
Bohužel pro čtenáře je zde až moc momentů, které dávají víc smysl, když si před čtením pár věcí nastudujete, ale nutné to není. Souvislosti jsou naznačeny jenom jemně, ale pokud chcete jít do hloubky příběhu, pochybuju, že jste si neudělali domácí úkol a neprojeli wiki. A jestli se na to vyprdnete, stane se z vás zklamaný čtenář, který to nepochopil, tak snad si alespoň užil ty akční pasáže.
Na konci jsou stručné životopisy hlavních aktérů, to je plus. Taky oceňuji papír, žádné otisky!
Ale je mi to jasný. Abych si příběh užila ještě víc, musím přečíst znovu. A to mi problém fakt nedělá. Doporučuji a pět vílek z pěti.

OldaB
31.12.2017

Geniální dílo, které nutí k zamyšlení. Přečetl jsem si to znovu po létech a pořád to má tu sílu. Graficky fantazie, retro tomu sedne.

FireOfFilth
21.11.2017

Jak píše anotace opravdu se jedná o temný epos, ne žádný veselý příběh pro děti. Na začátku se mi líbila scéna, kdy zjeví Spectre otci McCayovi. Celkově tyto scény se Spectrem přidávají komiksu vážnější atmosféru.
Celková atmosféra je úžasná díky malbě Alexe Rosse, z komiksové knihy se tak stává umělecké dílo.
Příběh je k zamyšlení, ale jak už někdo psal v komentářích pro jeho plné pochopení je třeba mít načteno spousty komiksů, které u nás nevyšly. Přesto si tento komiks užijete.

Hwaelos
02.04.2017

Vrátil jsem se ke Kingdome Come po hromadě let s tím, že mu tentokrát porozumím lépe. A ano, rozuměl jsem mnohem víc narážkám než při prvním čtení a znal jsem víc hrdinů. Samotný příběh ale žádná zásadní pecka není. Waid podřizuje hodně času a úsilí, aby přivedl alespoň na chvíli do políček komiksu všechny podstatné figury DC universe, ať už to slouží vyprávění, nebo ho to retarduje. Zároveň se pokouší vytvořit dospělou dystopii, aniž by slevil z patetických dialogů a aniž by prokreslil vztahy mezi postavami a zživotnil je. Nabízí se srovnání s různými podobami Alana Moora (Strážci, Návrat temného rytíře, Top 10) a ani jednomu nesahá scénář Království tvé po kolena. Co mi ale vadí nejvíc, je "hyperrealistická" kresba Alexe Rosse, kde všechny postavy vypadají jako břichatí taťkové a nevzhledné maminy (včetně teenagerských hrdinů). Všichni mají masivní krky, žádné brišní svaly (sic) a mladistvá rebelie se projevuje v outfitech jako vypadlých z raných osmdesátek.

Lenna75
07.12.2016

Tento alternativní příběh o superhrdinech byl vskutku tak zajímavý, že jsem jej za chvíli zvědavě zhltla svýma očima. Notná dávka psychologie postav byla hmatatelná a mé očekávání naprosto uspokojeno. Jsem nadšena.

3DD!3
29.08.2013

Pochopit plný rozsah tohoto ohromného eposu je něco čeho komiksový laik nemá šanci dosáhnout. Přehlídka postav, charakterů, které jsou naživu (ano skutečně naživu) déle než já si zaslouží pro plné zhodnocení někoho způsobilejšího. Přesto tento temný příběh o lásce, naději a pomoci mluví. Vyjadřuje se k problémům, které patří k archetypům žánru a výsledky jsou děsivé. Naturálnost děje a jeho vyústění v kombinaci s Rossovou fotorealistickou kresbou musí potěšit úplně každého. A že se vám Království tvé nezdálo nic moc? Věřte, že chyba je na vaší straně. Je třeba si prostudovat pár pramenů, aby jste všechno pochopili.

RaptoR
02.05.2012

Nebojím se říci, že Království Tvé patří mezi nejlepší komiksy, které u nás zatím vyšly :)