Fillipa Fillipa komentáře u knih

Nejtemnější hodina Nejtemnější hodina Barbara Erskine

Chci dát 5 hvězdiček, i když střídání časových rovin bylo příliš útržkovité a časté, prostě neustálé skoky z konvalinky na blatouch mne rušily :-(

10.08.2016 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Je mi líto, výtvor naprosto nedůstojný autorů :-(

13.11.2015 2 z 5

Vrazi bez tváře Vrazi bez tváře Henning Mankell

Nečekala jsem víc, kniha, která nenudí, ale v klidu ji odložíte, abyste se k ní vrátili v další chvíli volna. Jen se mi zdá, že chudák inspektor má naloženo víc nemotornosti, než je zdrávo :-)

08.07.2015 3 z 5

Marianela Marianela Benito Pérez Galdós

Není to román, ale novela, kterou si pamatuji asi 30 let.

14.08.2019 5 z 5

Jezdci pod slunečníkem Jezdci pod slunečníkem Roman Ludva

Těžko říct přečteno... Knihu jsem slyšela v rozhlasové verzi a líbila se mi tak, že jsem si teď, po komentáři trudoše, okamžitě vzpomněla. To zkrácení ji zřejmě hodně prospělo, nebo jsem ještě před 12 lety nebyla zmlsaná přílivem knih od tenkrát neznámých autorů.

Jezdci pod slunečníkem (2007)
Roman Ludva. Četba na pokračování (10 dílů). Pro rozhlas připravil Miroslav Zelinský, čte Norbert Lichý. Mistr zvuku Aleš Huber. Režie Miroslav Zelinský.
Nastudovala Ostrava. Premiéra 1. dílu 23. 4. 2007 (1 díl cca 24min.).

Román olomouckého prozaika Romana Ludvy „Jezdci pod slunečníkem“ je plnokrevným evropským thrillerem, jehož dramatická zápletka najde své vyústění až v samotném závěru, byť od začátku bude posluchač v kontaktu s nájemným vrahem i jeho pronásledovatelem. Anebo je pronásledovaným právě detektiv?

19.07.2019

Ptákoviny pirátského papouška Ptákoviny pirátského papouška Lukáš Fišer

Jsem na rozpacích - jako dospělák ocením knihu pro děti, jenže 11tiletou vnučku by už kniha nezaujala a pro 6tiletou by byly některé pasáže nesrozumitelné, na pochopení nadsázky a ironii je malá. Jsem zvědavá na komentáře ostatních.
Audiokniha obsahuje i 12 pirátských písniček od kapely Gentlemani.

23.06.2019

Ukolébavka Ukolébavka Ed McBain

Jen z úcty k autorovi dám 3*. Příběh drhne, je příliš rozdrobený a navíc popis zločinecké činnosti je rozsáhlejší než popis práce detektivů. To nemám ráda.

10.06.2019 3 z 5

Krvavá přísaha Krvavá přísaha Christopher Farnsworth

Odloženo.

11.03.2019

Vykoupení Vykoupení Anna Maria Tilschová

V roce 1923 patrně ceněné dílo, v současnosti se lze bez jeho přečtení obejít. Vlastně ani nevím, mezi jakou literaturu knihu zařadit.

31.12.2018

Město malérů Město malérů Ellery Queen

V prehistorických dobách vysílal rozhlas blok 3x60 a to stereo. Vždy tam byla četba na pokračování a tato kniha se mimořádně povedla. Kdo má možnost, neměl by si nechat poslech ujít.

Ellery Queen: Město malérů - Četba na pokračování. Neobvyklý příběh amerického autora detektivních románů v překladu Dalibora Plichty. Zdramatizoval a režii má Jiří Horčička. Účinkují Eduard Cupák, Oldřich Musil, Bohumil Pastorek, Jiřina Petrovická, Daniela Kolářová, Miroslav Moravec, Vladimír Čech, Karel Fořt, Stanislav Bruder a Vítězslav Jirsák. Natočeno v roce 1977.

09.09.2018 5 z 5

Sedmikrásky Sedmikrásky Kristina Ohlsson

Nenašla jsem v knize nic pozitivního, tým Alexe Rechta je nesympatický a rozhádaný, všechny postavy příběhu jsou víceméně záporné, není koho si oblíbit. Slíbila jsem si, že dám autorce šanci, proto jsem doposlouchala až do konce. Závěr: kdo knihu nepřečte, o nic nepřijde.

21.07.2018 2 z 5

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Možná to bylo poslechem (interpret Michal Gulyáš mi nesedl), možná stylem - slova nebyla hladce navlečena na niti příběhu, mezi nimi bylo nespočet uzlíků, četba drhla. Nedokážu dát víc než 2*, ale autorce dám šanci v dalším příběhu Sedmikrásky.

18.07.2018 2 z 5

Zločin mezi dinosaury Zločin mezi dinosaury Jiří W. Procházka

Odloženo.

04.07.2018

Dobronínské morytáty Dobronínské morytáty Vlastimil Vondruška

Chci dát 5* pro pohodu, kterou mi kniha přinesla, pro krby a křesla u ohně a pro místo děje v zapadané vesničce. Po knize (audio) jsem zkrátka sáhla ve správné době, v zatím a doufám že posledním nejchladnějším týdnu letošní zimy a ve správném rozpoložení.

27.02.2018 5 z 5

Dámy z Missalonghi Dámy z Missalonghi Colleen McCullough

Tři hvězdičky nebo čtyři? Mám ráda tyhle poklidné příběhy z poklidného maloměstského prostředí, také Una se mi líbila, ale poslední třetina knihy připomínala spíš osnovu. Každá událost po družičkové oslavě stála za rozepsání a u posledního rozhovoru s Unou jsem záměr autorky nepochopila :-( Hmmm, takže 3

02.11.2017 3 z 5

Klášterní madrigal Klášterní madrigal Vlastimil Vondruška

Proč mám místo relaxace poslouchat popis reality zahalené do středověku? Vypínám.

23.10.2017

Záhada bílých gardénií Záhada bílých gardénií Erle Stanley Gardner

= Okresní prokurátor láme pečeť

10.10.2017 5 z 5

Mrtvola v rokli Mrtvola v rokli Erle Stanley Gardner

= Okresní prokurátor rýsuje kruh

10.10.2017 5 z 5

Případ vraha, který nezabil Případ vraha, který nezabil Erle Stanley Gardner

= Případ vraha, který nezabil?

10.10.2017

Člověče, nemrač se! Člověče, nemrač se! Jiří Havel

Právě jsem ji zde na bazaru koupila :-)

10.09.2017 5 z 5