FilipHaring FilipHaring komentáře u knih

Příšeří Příšeří Ragnar Jónasson

Nejak som nepochopil že je Hulda nažive, keďže v prvom diely bola pochovana za živa. Dej sice zaujimavy ale nemalo to potrebnú svižnosť.

26.11.2021 2 z 5

Falešný prorok Falešný prorok Håkan Östlundh

Napínavé pokračovanie I. Dielu. S nedočkavosťou očakávam pokračovanie.

26.11.2021 5 z 5

Prorokova zima Prorokova zima Håkan Östlundh

Začiatok knihy sa trocha vliekol, ale potom to dostalo tie spravne grady. Tešim sa na pokračovanie.

21.11.2021 4 z 5

Temnota Temnota David Lagercrantz

Dočítanie knihy som dosť odkladal. Dej mi prišiel veľmi natiahnutý. Motív nieje uplne márny ale suchý, bez nejakej napínavej scény. 3/5

11.04.2024 3 z 5

Rozpuštění Rozpuštění Sara Blædel

(SPOILER) Hodnotím 3/6. Kniha nieje zle napísaná, ale chýba jej říz. Dej je síce postupne vystavaný ale vlečie sa. Odhalenie páchateľa je predčasné a odvtedy je dej odfláknutý. Hlavný motív vraha je síce vysvetlený nepriamo, ale nedotiahnutý. Celkovo je námet knihy zaujímavý ale jeho potenciál je nevyužitý.

04.10.2023 3 z 5

Vdovy Vdovy Pascal Engman

Davam 6/6. Kniha je veľmi pútavá, dej napínavý s rýchlym spádom. Jedinú výtku mám k tomu aby sa už Nicolas dal dokopy s Vanesou.

26.08.2023 5 z 5

Muž bez psa Muž bez psa Håkan Nesser

V celku zaujímavá detektívka, ktorá ale vlastne začína až v 3/4 knihy. Zo začiatku je to skôr román, ktorý vykresľuje rodinné vzťahy. Koniec je za mňa odfláknutý a skúpy na akykolvek dramat.

08.10.2022 3 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Do knihy som sa zial nemohol poriadne zacitat. Podarilo sa mi to az v 3/4. Dufal som ze sa Billy niekde objaví ale žiaľ sa tak nestalo. Koniec bol ale napinavy a prekvapivy.

12.08.2022 2 z 5

Led Led John Kåre Raake

Kniha nebola uplne šálok mojej kávy. Prvá polovica bola až preschizovana, koniec dobre dramatický. Dej mi ale prišiel veľmi prekombinovaný.

24.04.2022 3 z 5

Krysí král Krysí král Pascal Engman

Eva Frankovu a Nicolasi som si zamiloval. Krysí kráľ je zaujímavý motív, určite v dnešnej dobe veľmi aktuálny. Teším sa na posledný diel trilógie.

10.04.2022 5 z 5

Pach krve Pach krve František Niedl

Vynikajúci počin. Zaujímavé prepojenie s kolóniou v južnej amerike. Doporučujem.

26.03.2022 5 z 5

Křik k nebesům Křik k nebesům Mons Kallentoft

Za mňa asi najslabší diel celej série. Nemalo to potrebné napätie. Cítim sa že sa celá séria blíži ku konci.

21.03.2022 2 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Zo začiatku pomerne nejasný a nudný príbeh, ale koniec napínavý.

08.03.2022 3 z 5

Bambi Bambi Mons Kallentoft

Dobre vykreslený pribeh, koniec otvorený. Zaujimavy vztah Zacka a Hebe.

15.02.2022 4 z 5

Leon Leon Mons Kallentoft

Dobre spracovany II. diel detektivky. Zaujímavé spojenie Zacka a Abdula.

10.02.2022 4 z 5

Zack Zack Mons Kallentoft

Celkom napínavá detektívka, s dosť brutálnou zápletkou. Teším sa na ďalší diel.

05.02.2022 3 z 5

Žena, která lovila sama Žena, která lovila sama Magnus Jonsson

Vyborné zakončenie trilógie. Jednu hviezdu uberám za troška nejasný popis akcie na konci.

24.12.2021 4 z 5

Mrchožrouti Mrchožrouti Magnus Jonsson

S druhým dielom som bol naprosto spokojný. Nechýbala dramatickosť ale ani zaujímavý dej. Teším sa na 3. diel.

04.12.2021 5 z 5

Dívej se, jak padám Dívej se, jak padám Mons Kallentoft

Zaujimava kniha, s mdlym začiatkom a napínavým koncom.

13.11.2021 4 z 5

Temnota na okraji města Temnota na okraji města Adam Christopher

Napínavá detektívka z amerického prostredia s trocha suchým koncom.

17.10.2021 3 z 5