Filip555 Filip555 komentáře u knih

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Jednoduše kniha plná humoru, která rozhodně stojí za přečtení. Jedna z nejlepších knih české klasické literatury.

08.05.2019 5 z 5

Podivuhodná odhalení Artura Peppera Podivuhodná odhalení Artura Peppera Phaedra Patrick

Tato kniha dokonale připomíná rčení:,, Člověk pozná, co měl, až když to ztratí." Při čtení knihy si uvědomíte, jakou cenu má rodina, a možná si ji budete i více vážit. I zápletky v knize byli chvalitebné a měly zajímavé rozuzlení.

07.05.2019 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Mám rád postavu Sherlocka Holmese a ani kniha mě nezklamala. Ideální čtení nejen pro milovníky detektivek.

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Dosud jsme žádnou knihu tohoto charakteru nečetl a jsem rád, že jsem si vybral zrovna tuhle. Příběh se lehce čte a je jedním slovem fascinující. Doporučuji!!!

Ezopovy bajky Ezopovy bajky Ezop

Osobně si myslím, že Ezopovy bajky by si měl každý alespoň jednou přečíst. V tomto literárním žánru těžko najdete konkurenci.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Jestli je někdo, kdo knihu Malý princ ještě nečetl, tak ať neváhá a okamžitě běží do knihovny. Osobně ji považuji ze jedno z nejlepších a nejzajímavějších literárních děl.

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Chvilku jsem se rozmýšlel, kolik hvězd mám knize udělit. Některé povídky se mi zdáli moc zdlouhavé, ale naopak některé mě bavili a mám je v hlavě ještě teď. Kniha patří k neodmyslitelné české klasice a můžu doporučit.

05.05.2019 4 z 5

Povídky z jedné a druhé kapsy Povídky z jedné a druhé kapsy Karel Čapek

Tato kniha mě maximálně překvapila. U povídek jsem se ani trochu nenudil a ta krásná čeština... DOPORUČUJI!!!

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

I když nejsem velký milovník poezie, tak sbírku balad od Karla Jaromíra Erbena mám moc rád a velice obdivuji jeho tvorbu. Určitě by některé z balad měl znát každý.

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Nejdříve jsem příběh viděl ve filmové verzi a nakonec mi to nedalo a přečetl jsem si i knižní předlohu. Zatím asi nejsmutnější a jedna z nejzajímavějších knížek, co jsem kdy četl. Určitě doporučuji.

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Toto je typ knihy, u které když ji začnete číst, tak tím napětím jak to vše dopadne nemůžete přestat. Dvěma slovy úchvatný příběh.

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

U některých bájí nebo pověstí jsem se trošičku nudil. Ale i tak mě kniha mile překvapila a jsem rád, že jsem si ji přečetl.

04.05.2019 4 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Tato kniha je jedna z nejvtipnějších, co jsem kdy četl. I když se fotbalu nevěnuji, tak mě příběh velmi bavil.

04.05.2019 5 z 5

Bob a Bobek, králíci z klobouku Bob a Bobek, králíci z klobouku Vladimír Jiránek

Tato kniha byla jedna z prvních, kterou jsem jako dítě četl. 100% doporučuji.

04.05.2019

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Pravděpodobně nejznámější a jedna z nejlepších knih Julese Vernea. Ten čtenářský zážitek rozhodně stojí za to.

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Tato kniha by rozhodně neměla chybět v žádné dětské knihovničce. Jednoduše stará dobrá lety ověřená klasika.

04.05.2019 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Nemám slov. Kniha mě neuvěřitelně zaujala a myslím si, že by si ji měl přečíst každý. DOPORUČUJI!!!

04.05.2019 5 z 5

Chvilku jsem váhal jestli, jestli si mám knížku přečíst. Když jsem si ji nakonec přečetl, usoudil jsem, že jsem rozhodně neudělal chybu. Určitě můžu vřele doporučit!!!

04.05.2019 5 z 5

Po předčtení knihy ,,Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel", jsem si nemohl představit, že by se spisovateli povedlo napsat srovnatelně výborné pokračování. Povedlo se mu to.

03.05.2019 5 z 5