fereny fereny komentáře u knih

Hovory s T. G. Masarykem Hovory s T. G. Masarykem Karel Čapek

Myslím, že kniha tak plná Pravdy bude aktuální v jakékoliv době. Aktuální, obohacující, přínosná.
Vrátila jsem ji po přečtení do knihovny a jdu si ji koupit. :)

22.08.2018 5 z 5

Židovka z Toleda Židovka z Toleda Lion Feuchtwanger

"Přišly mu na mysl arabské verše, které mu jednou dala přečíst: -Často jsem slyšel hvízdat kolem hlavy šípy, a nezachvěl jsem se; ale jakmile uslyším šustot jejích šatů, třesu se na celém těle. Často jsem slyšel polnice útočícího nepřítele, a mé srdce i má kůže zůstaly chladné; ale jakmile uslyším její hlas, rozrazí mě horkost.- "

Četla jsem to jedním dechem, zcela pohlcená dějem, a hlavou mi vířilo tisíc myšlenek. Takové knihy mám obzvlášť ráda.

29.05.2018 5 z 5

Artyčoková srdíčka Artyčoková srdíčka Sita Brahmachari

Překrásná, hluboká a jemná kniha. Ukazuje rodinu, ve které smrt není tabu, ale přirozenou, byť smutnou součástí života. Rozhodně je napsaná s láskou.

13.01.2018 5 z 5

Králové, královny a hrdinové starověké Koreje Králové, královny a hrdinové starověké Koreje Miriam Löwensteinová

Krásný stručný a hodnotný vhled do korejských legend, které jsou zaznamenány ve starých kronikách. Načrtává způsob korejského myšlení a jejich hodnoty v počátečních dobách.

12.05.2017 4 z 5

Míša v síti Míša v síti Veronika Matysová

Přečteno ze zvědavosti a dlouhé chvíle na návštěvě. Taky jsem to chtěla jen proletět, ale začetla jsem se, až jsem to dočetla. Napínavé, zajímavé, s hezkým koncem. Všem slečnám doporučuji :)

07.03.2017 4 z 5

Je třeba si uvědomit, že to není román, ale divadelní hra. A taky, že to není „pokračování“, že prostě chtěli sehrát divadlo na motiv HP. Pak je to skvělé. :) Celý děj je o rodinných, popř. přátelských vztazích. Ráda jsem si připomněla své oblíbené postavy, ráda jsem je znovu „slyšela“ promluvit, ačkoliv neřekli nic nového :D Je to taková zpestřující koncovka.

17.02.2017 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Za mě ne, na nucený a stále opakovaný humor moc nejsem. Zaujal mě námět, zpracování už tolik ne. Číst další díly by mi přišlo jako ztráta času. Aspoň že se tento dal strčit do čtenářské výzvy (deníkový záznam).

02.02.2017 2 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

V celé sérii je šíleně mnoho popisování naprosto kdečeho, některé věci zůstaly dost nevyjasněné a zpětně se jeví jako trochu zbytečné a příběh sám je občas šitý tak trochu horkou jehlou. Ale přesto všechno se mi hlavní hrdinové zapsali do srdce, čtení jsem si užívala a i v mé knihovničce mají všechny díly své ctěné místo. Objektivně tak tak 4*, ale subjektivně dávám 5* :)

02.02.2017 5 z 5

Moje duchovní pouť životem Moje duchovní pouť životem Jeho Svatost Dalajlama XIV. (p)

Krásná kniha, která sjednocuje a uceluje Dalajlamovy projevy. Obzvlášť si cením popsané problematiky Tibetu a Číny a Dalajlamova postoje.

23.01.2017 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Rychle plynoucí, dramatické, nestárnoucí dílo.

21.11.2016 4 z 5

Jan Werich vzpomíná... vlastně Potlach Jan Werich vzpomíná... vlastně Potlach Jan Werich

Krásné vypravování a vzpomínání, čte se lehce a poutavě.

21.11.2016 4 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

V jednoduchosti je krása. :)

27.10.2016 5 z 5

Nadějné vyhlídky Nadějné vyhlídky Charles Dickens

Chvíli trvalo, než jsem se začetla. Bavilo mě to od začátku, ale druhá polovina knihy má větší spád. A že je to dobrá kniha! :) Je v ní všechno - láska, přátelství, spory, nenávist, tajemství, intriky...psychologické vykreslení postav, které nejsou černobílé.

27.10.2016 5 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Eragonův výcvik u elfů je trochu zdlouhavý a nic moc se tam neděje, naštěstí to zachraňují dějově nabitější kapitoly o Roranovi, které se tam střídají. Ke konci dostane děj zase spád a čtenář se dozví věci, že mu zůstane pusa dokořán :D Alespoň mě se to stalo a nepředvídatelných, ohromujících věcí si cením. Takže hurá na třetí díl :)

05.10.2016 4 z 5

Mansfieldské panství Mansfieldské panství Jane Austen

Krásná kniha. První polovinu jsem si užívala popisu situací, krajin i doby, kterou mám ráda. Užívala jsem si i rozhovory hrdinů, mám dojem, že je jich zde více, než v ostatních knihách. Druhou polovinu jsem už byla napjatá, jak věci dopadnou a zda je šance, že by mohly dopadnout podle mého přání, v což jsem chvíli ani nedoufala. S Fanny jsem uměla soucítit, její křehká postava a dobré srdíčko na mě působilo mile. Knihu rozhodně stavím nad Rozum a cit, který mě od autorky zaujal téměř nejméně.

25.08.2016 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Ze slov poskládané umělecké dílo, citlivá a laskavá knížka o velkých srdcích v krutých časech.

13.04.2016 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Největším přínosem pro čtenáře je příběh babičky Minky. Současnost s mladou Sage je trochu slabší. Nicméně se dá překousnout a je tam důležitá kvůli konci, který za to stojí :)

17.03.2016 4 z 5

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Číst tuhle knihu je Zážitek.

03.06.2015 5 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Pěkné, lehce psané a dávající vhled do událostí roku 1918.

04.05.2015 4 z 5

Střípky duší Střípky duší Mary Lindsey

Jako oddechové čtení pro ty, kdo mají rádi fantasy a dívčí románky dohromady, je to super. Děj je sice celkem předvídatelný a celý příběh je trochu nepropracovaný, ale je zajímavý a vtáhne do děje.

28.04.2015 3 z 5