Moje duchovní pouť životem

Moje duchovní pouť životem https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41229/moje-duchovni-pout-zivotem-41229.jpg 5 6 2

Jeho Svatost čtrnáctý dalajlama nás v roce padesátého výročí svého odchodu do exilu v důsledku čínského vpádu do Tibetu a zároveň v roce sedmdesátého výročí svého uvedení na trůn provází svou duchovní poutí životem, prodchnutou realistickými názory na vše, co je v současné době v sázce. V době celoplanetární civilizace hlásá nutnost mravní a duchovní revoluce. Vybízí nás, abychom převzali svůj díl odpovědnosti za dění ve světě a budoucnost příštích pokolení. Protože chceme-li změnit svět, v němž je vše vzájemně podmíněné, musíme se změnit především my sami.... celý text

Otas17
Otas17
16.08.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila, přišla mi obohacující a poukázala i na problematiku vztahu Tibetu s Činou a Dalajlamův postoj k dané situaci, kdy se snaží najít řešení a i přes tento problém, chová k čínskému lidu (jež nazývá bratry a sestry) čistou lásku.

fereny
fereny
23.01.2017 5 z 5

Krásná kniha, která sjednocuje a uceluje Dalajlamovy projevy. Obzvlášť si cením popsané problematiky Tibetu a Číny a Dalajlamova postoje.