ferda16 ferda16 komentáře u knih

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Má první knížka od autorky a opravdu velice napínavá a děsivá knížka plná zvratů a tajemna. Vřele doporučuji.

10.02.2021 5 z 5

Helix - I ty budeš nahrazen Helix - I ty budeš nahrazen Marc Elsberg (p)

Knížka má velmi zajímavé téma. Čte se dobře, ale ve srovnání s oběma předešlými knížkami mě tolik nezaujala. A jen doufám, že je to (a ještě dlouho bude) hlavně sci-fi a ne realita :)

20.04.2020 3 z 5

Nářek vlků Nářek vlků Wilbur Smith

Pěkný příběh, ale Smith má i lepší dílka. Kdo se chce dozvědět něco o italsko - habešské válce, určitě si přečtěte. Jako románová ochutnávka toho, co se dělo / mohlo dít ....

03.12.2019 4 z 5

Boříkovy lapálie Boříkovy lapálie Vojtěch Steklač

Krásné uličnické příběhy. Hezká čeština, i když občas je náročná při čtení nahlas. Ale právě psanou formu chválím. Takových knížek není moc. Příběhy jsou pořád aktuální a baví i dnešní děti. Doporučuji všem rodičům :)

21.11.2019 5 z 5

Oko tygra Oko tygra Wilbur Smith

Hezký příběh, napínavý, ale autor má i lepší díla. Každopádně zase jsem se dozvěděla něco nového o potápění a jsem ráda, že Smith má různorodé zaměření knížek.

08.11.2019 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velice zajímavě psaná knížka. Zpočátku jsem nevěděla co očekávat, ale po pár stránkách jsem ji už nemohla odložit. Velice silné téma opravdu moc hezky zpracované. Stojí za přečtení.

08.11.2019 5 z 5

Zkouška ohněm Zkouška ohněm James Rollins (p)

Další perfektní díl Sigmy. Už jsem se nemohla dočkat a z vybraného tématu vás určitě zamrazí. Čte se jedním dechem a napínavé jako vždycky.

30.10.2019 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Skvělý příběh. Četl se opravdu jedním dechem. Poprvé navazoval na předešlý díl. Kdo má rád Roberta Huntera, rozhodně si přečtěte, asi nejnapínavější díl. Už se těším na pokračování. :)

02.10.2019 5 z 5

Zlatokopové Zlatokopové Wilbur Smith

Skvěle čtivá knížka. Napínavá téměř od začátku a až do úplného konce. Čte se sama. Opravdu doporučuji.

24.09.2019 5 z 5

Jak žít a vyhnout se syndromu vyhoření Jak žít a vyhnout se syndromu vyhoření Radkin Honzák

Knížku jsem dostala jako dárek. Četla jsem hodně odborných knih a tato je oproti nim hezky čtivá. Těžké téma velmi vtipně a lehce přetlumočené i pro laiky.
Navíc je v knize mnoho různých citátů od spisovatelů, vědců či filosofů i několik moc hezkých vtipů. Doporučuji všem pro zamyšlení, co se svým životem můžeme udělat.

17.09.2019 5 z 5

Lionel Messi: úžasný příběh Lionel Messi: úžasný příběh Michael Part

Knížku jsme četla před spaním klukovi. Sama bych si ji nevybrala, ale nebyla špatná. Aspoň se dozvíte, jak Messi začínal a že to neměl v životě až tak snadné. Pro malé fotbalisty určitě prima počtení :)

16.09.2019 4 z 5

Božská uctívačka Božská uctívačka Christian Jacq

Další díl v sérii. Už jsem se na něj těšila a nezklamal. Je to odpočinkový, ale napínavý příběh. Kdo má rád tuto dobu, doporučuji.

Hon na člověka Hon na člověka Christian Jacq

Za mě krásná a napínavá knížka. Má pěknou zápletku a čte se svižně.

16.09.2019 5 z 5

Dobrá oddychovka. Je to úsměvný příběh, který se hodí například na dovolenou. Není to žádný zázrak, stařík byl daleko propracovanější, ale tato knížka je moc hezká. Na tento způsob humoru jsem si musela trošku zvykat, ale je to opravdu příjemné čtení.

16.09.2019 4 z 5

Diamantová cesta Diamantová cesta Wilbur Smith

Na to, jak znám díla autora, tak tato knížka byla bohužel zklamání. Jak děj, tak způsob vyprávění. Knihu jsem dočetla, ale nějak se mi nedařilo vcítit se do děje a užít si ho. A to u tohoto autora opravdu nebývá.....no i mistr tesař se někdy utne.

16.09.2019 2 z 5

Orel v oblacích Orel v oblacích Wilbur Smith

Nádherný a velice silný příběh. Moc hezké téma a v této knize snad ještě více vygradované štěstí v neštěstí či naopak? :-) Už věříte, že hůř být nemůže a opět Vás autor překvapí. Knížka je napínavá až do konce. Rozhodně stojí za to přečíst.

Volání na ďábla Volání na ďábla Wilbur Smith

Trošku slabší dílko, ale stále čtivý příběh plný napětí a zvratů.

11.09.2019 3 z 5

Bosá královna Bosá královna Mika Waltari

Hezký historický román. Napsáno poutavě a živě. Určitě stojí za přečtení.

08.08.2019 4 z 5

Knížka byla opět povedená. Nelze očekávat, že bude tak dobrá jako první díl, kde měl autor velký časový prostor, kterým nás se staříkem prováděl. Ale černý humor a myšlenky, které nám chtěl sdělit o moderní době tam opět byly a mně se tento styl smutné pravdy o našem světě líbí.

29.07.2019 4 z 5

Pachatelé dobrých skutků 2: Duchaři Pachatelé dobrých skutků 2: Duchaři Miloš Kratochvíl

Další díl hezké série - opravdu oceňuji použití češtiny pro děti. Konečně pěkné téma bez vulgárních slov - tento autor rozvine dětem jazykové dovednosti. Navíc pobaví i rodiče :)

29.07.2019 5 z 5