Oko tygra

Harry Fletcher, muž s pestrou minulostí, v níž nechyběly ani stíny a šrámy, si v současnosti na živobyti poctivě vydělává jako kapitán nájemního rybářského kutru, který loví trofejní ryby v nádherných vodách Indického oceánu. Náhle se však znovu objevují lidé ze světa, který se rozhodl odvrhnout, a zapletou ho do další nebezpečné hry. A Harry musí hrát, aniž by věděl oč a proti čemu, musí se vrátit a zase uplatnit pravidla násilí a smrti, která kdysi tak mistrovsky ovládal. Jisté je totiž jen jedno jediné - prohra by znamenala smrt....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32966/oko-tygra-32966.jpg 3.9126

Vydáno: , Alpress

The Eye of the Tiger, 1975

Kniha Oko tygra

ferda16
08.11.2019

Hezký příběh, napínavý, ale autor má i lepší díla. Každopádně zase jsem se dozvěděla něco nového o potápění a jsem ráda, že Smith má různorodé zaměření knížek.

Chaki
11.08.2019

Ale jo, má to šťávu, hlavní hrdina není úplně klaďák ale sympaťák... Je tam možná na můj vkus příliš šťastných úniků ale za závěrečnou pointu musím dát pět hvězd :)

Elapheg
02.02.2019

Kniha se četla dobře. V knize je dost dějových zvratů, ale nic není překombinované. Některý vývoj dějových etap se dá trochu předpokládat, ale to knize neubírá nikterak na čtivosti. Hlavní postavou je Harry Fletcher, který se svými zaměstnanci - přáteli provozuje rybolov na zakázku. Pod rouškou zákazníků rybolovu se k němu ovšem dostanou lidé, kteří chtějí Harryho využít k svým vlastním soukromým cílům. Harry na to málem doplatí. Po letech odstávky se znovu pouští do vyšetřování, kdo byli jeho tajemní zákazníci a o co vlastně v moři s pomocí jeho hledali, aby přišel na to, kdo se ho snaží odstranit a proč. Je to kniha, která nepostrádá napětí, ale zároveň je zde prostor pro dobré přátelství, lásku, potápění v moři. Když už se zdá, že je vše vyřešeno a odhaleno, naservíruje nám autor v poslední kapitole další zvrat. Přiznám se, že jsem konečný zvrat ještě očekávál, ale, jak to nakonec autor vyšpekuloval, to jsem odhadnul jen částečně. Je to kniha, která určitě stojí za přečtení. :-)

Mark
07.10.2018

Pěkná kniha , dobře se četla.

trudoš
22.06.2017

Svižný dobrodružný thriller, jehož největší slabinou je nepříliš povedený závěr. Lépe řečeno, závěr mohl být excelentní, kdyby si autor v průběhu děje nevytvořil paletu skutečně zajímavých padouchů, které pak nechal při strhujícím finále pouze vzájemně se vyrušit a konec příběhu vzácná perlo. Doplňkový dojezd pak už ani nebyl třeba. Do té doby ovšem okouzlující jízda po exotických místech, která sviští od prvních stránek. Hodně přitom oceňuji, že Wilbur Smith nikde zbytečně nepřešlapuje a s každou další scénou posunuje děj zas o kus dál. To ještě podtrhuje atraktivně jednoduchý motiv honby za pokladem, stejně jako proměnlivá zápletka, mezi jejíž dobré vlastnosti patří především to, že kdykoliv sjede do vyjetých kolejí, velmi rychle z nich zase vyklouzne. A pak je tu ještě Harry Fletcher, kterého si prostě nelze neoblíbit. Zavání sice trochu konstruktem, hlavně pro absenci špatných charakterových vlastností (což u bývalého zločince překvapí), ale v rámci žánru funguje vážně na jedničku.

iva9121
05.10.2016

Mám ráda moře. Kniha se čte v podstatě sama. Autor mně oslovil

Ladiva
02.07.2016

Fajn sa to čítalo, len na môj vkus trochu priveľa mŕtvol.

astroweb
25.06.2016

Čtivé, napínavé, ale na druhou stranu dosti popsané, až příliš, alespoň na můj vkus, dobrodružné, ale jednou za čas, proč ne?