feex8 feex8 komentáře u knih

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Pekná kniha, jemná, nenútená. Ak moze mat kniha charakter, tak tato ho ma.
Osobne nie som veriaca katolicka, anjeli ma nikdy nezaujimali, ani som sa touto temou nikdy nezaoberala, po knihe som siahla iba vdaka dobrym komentarom na nete a vobec som to nelutovala. Je to pekne, mile, citave aj pre cloveka, ktory sa s napisanym nestotoznuje.

Moje hodnotenie: 75%

20.09.2015 4 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Pekná kniha, ale asi skor pre mladsie rocniky. Jednoduchy dej. Jednoduchy styl. Co hodnotim ako minus, je lahka predvidatelnost zapletky.

Moje hodnotenie: 63%

12.09.2015 3 z 5

Táto kniha mi sadla. Neviem, ci to ma byt humorna kniha, na to je malo vtipna. Ja som ju tak ani nebrala, mozno preto sa mi pacila. Ak ju niekto otvori na zaklade nazvu a bude cakat, ze sa bude od prvej stranky po poslednu smiat, zrejme bude sklamany. Bude sa skor iba spokojne usmievat a porovnavat.

Ja som ju brala ako taku oddychovku (co aj bola), od ktorej som necakala nic prevratne (coho som sa ani nedockala). Kniha ma ale pobavila svojim stylom a niektore myslienky ma celkom zaujali, niektore postrehy som ocenila. Celkovo vo mne zanechala prijemny dojem.

Moje hodnotenie: 73%

Nejsmutnější kapela na světě Nejsmutnější kapela na světě László Darvasi

Ale dalo sa. Nie celkom mi vyhovovala atmosfera tejto knihy, ale pacili sa mi (velmi) postavy a to, ako s nimi autor pracoval.

Moje hodnotenie: 74%

Kapitánská dcerka Kapitánská dcerka Alexandr Sergejevič Puškin

Moja prva kniha od Puskina. Velmi prijemne ma prekvapila, asi aj preto, ze som od nej nic necakala. Pekny, laskavy humor. Postavy, ktore si clovek velmi lahko oblubi. Mozno miestami trochu viac citit Puskinovu snahu zahrat na city, vyvolat emocie, no v tomto pripade mi to nevadilo. Take trpko - sladke, prijemne.

Moje hodnotenie: 80%

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Tema mafie mi nikdy nebola blizka a nikdy som si nevedela predstavit, zeby ma mohla zaujat kniha opisujuca prave podsvetie. K tomu este podsvetie ameriky v povojnovych rokoch. Znie to hrozne nezazivne, aspon pre mna.
Najprv si knihu precital brat - bol nadseny, odporucal.
Potom si knihu precitala mamina - bola nadsena, odporucala.
Nakoniec som si navela pozrela film - oni boli nadseni, mna to nebralo. Az neskor som pochopila, preco sa im pacil. Az ked som sa jedno popoludnie nudila a vzala som do ruky krstného otca. Plánovala som si precitat zopar stranok, kym si nekupim knihu, ktora by ma skutocne zaujimala.

Vysledok: knihu som zozrala za dva dni.

Velmi citave, dej je zaujimavy, dynamicky, prekvapivy. Osobne ma najviac zaujimalo prave to zmyslanie rodiny, ich, nazvyme to, moralne presvedcenia. Ich vzajomne vztahy.
Hlavne postavy boli velmi dobre psychologicky vykreslene, pacilo sa mi, ze sa autor neobmedzil na klasicke klise - kladné postavy, záporné postavy, ale ze ich rozpracoval komplexnejsie.

Co sa mi pacilo najviac, ze kniha nebola pisana nejakym pochnurnym, tazkym stylom, ani sa prvoplanovo nezameriavala na citove posobenie na citatela.

Moje hodnotenie: 87%

10.09.2015 5 z 5

Listy z Provence Listy z Provence Miroslav Horníček

Tato kniha mi liezla na nervy. Myslela som, ze to bude nejake rozpravanie o Provensalsku, priblíženie kultúry, zvykov, namiesto toho to bolo rozvlacne prihovaranie sa D´Artagnanovi a spol. A to este aj velmi nasladlym stylom.

Moje hodnotenie: 10%

10.09.2015 1 z 5

Těžký časy Těžký časy Charles Bukowski

Uplny prepadak to nebol, ale ani ma to nijako nenadchlo.

Moje hodnotenie: 50%

07.06.2015 3 z 5

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Jedna velka nuda pre mna. Cakala som nieco lepsie, nieco zazivnejsie. Lubosty pribeh bol pre mna dost nerealny (ironia, ze?), a zdalo sa mi smiesne, zeby sa jedna dospela zena mohla za par dni (resp. spolocne stravenych hodin) zalubit az tak, zeby potom z toho mala problem vytriezviet. Cely cas mi to tam vadilo. Tiez aj styl, ktorym je to pisane, mi nesadol.. Tahalo sa to ako.. Tahalo sa to. Bodka.

Moje hodnotenie: 22%

07.06.2015 2 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Pekna kniha. Toho frflosa som si oblubila. Styl knihy mi pripominal napr. starceka, co sa mi zo zaciatku nepacilo. Nie zeby som tento druh humoru nemala rada, ale je to teraz v kazdej druhej knihe, co mi lezie na nervy, ako keby autori nevedeli pisat po svojom, ale asi iba moj vnutorny pocit.
Napriek tomu pekne citanie, ideal na dovolenky.

Moje hodnotenie 81%

07.06.2015 4 z 5

Bola som prekvapena, ako sa mi kniha zapacila. Putave citanie, plne humoru aj smutku.

Moje hodnotenie: 85%

05.04.2015 5 z 5

Kniha sa mi pacila viac ako starcek, velka skoda, ze nevysla ako prva v poradi. Kedze vysla ako druha, rusilo ma to, ze iste pasaze boli formou ako cez kopirak starceka a teda aj dost predvidatelne.
Ale nasli sa aj pasaze, pri ktorych som sa z chuti zasmiala. Jedna z lepsich oddychoviek.

Moje hodnotenie: 75%

12.01.2015 3 z 5

Pláž Pláž Alex Garland

Mne sa tato kniha vobec nepacila. Nezaujala ma. Napisane to bolo takym sposobom, ze som s tym musela bojovat. Ziadna zaujimava situacia, alebo aby som bola presnejsia, zaujimavych situacii tam bolo viac, ale boli spracovane takym sposobom, ze ma to skor nudilo. Pre mna bol film lepsi a kniha je privelmi precenovana.

Moje hodnotenie: 23%

13.12.2014 2 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Na odporucanie kamaratky som sa na toto dielko nechala nahovorit. Na citanie nepotrebujete mozog, staci iba sledovat dej. Neda sa hovorit o umeleckej hodnote, ide skor o oddychove citanie pre naozaj nenarocneho citatela, na to je ta kniha dobra. Este ako tak som dala aj druhy diel, ale do tretieho som sa uz nevedela prinutit. Nie preto, zeby to bolo narocne citanie, skor len bezduche.

Pred rokom by som dala tejto knihe hodnotenie max. tak 5% ale potom ,ako som precitala dalsi skvost - 50 odtienov sivej, sa moja dolna hranica citatelnosti asi dost posunula, na moju skodu. A kedze dnes uz viem, ze existuju aj vacsie braky.. toto aspon dookola neopakovalo rovnake pasaze.

Moje hodnotenie: 27%

05.12.2014 2 z 5

120 dnů Sodomy 120 dnů Sodomy Donatien Alphonse François de Sade

Zaujimavych bolo mozno 10 - 20% , zvysok bol uz iba nechutny (pre mna).
Styl pisania - nic vynimocne. Jedine, co robi tuto knihu vynimocnou je tema a to, ako az nechutne je opisana.

Moje hodnotenie: 15%

05.12.2014 1 z 5

Enigma Enigma Robert Harris

Bavila ma viac ako film. A to, ze som po nej siahla, nepovazujem za stratu casu. Je to dobra kniha.

Moje hodnotenie: 78%

Archangeľsk Archangeľsk Robert Harris

Miestami napinave, miestami nudne. Celkovo ale vo mne zanechalo dobry dojem, ak sa to tak da povedat. Kniha vie vtiahnut do deja.

Moje hodnotenie: 77%

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Pre mna jedna velka nuda. Pribeh o nicom. Mozno som cakala, ze na konci sa nieco stane, ale nic, co by mi zlepsilo celkovy dojem z knihy. Nie zeby to bola az tak priserne napisana kniha, to nie. Necitala sa zle. Ale zbytocna vec.

Moje hodnotenie: 40%

05.12.2014 2 z 5

Porota Porota John Grisham

Dobra kniha, aj ked clovek vie vytusit, ako asi dopadne.

Moje hodnotenie: 80%

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Zopar peknych myslienok. Aj ked sa kniha snazi tvarit "spravne" nieco na sposob maleho princa, nechyta sa nanho ani zdaleka. Ale neurazi.

Moje hodnotenie: 65%

05.12.2014 3 z 5