Enigma

Román z prostředí dešifrovacího centra, točící se kolem šifrovacího stroje Enigma v anglickém Bletchley Parku se odehrává během 2. světové války.

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/13506/enigma-b7R-13506.png 3.937
Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno:, Mustang

Enigma (1995)

Kniha Enigma

ZaS

Ačkoliv patří Harris mezi mé nejoblíbenější autory, touto knihou jsem se prokousával jen těžko. Evidentně navazuje na schéma Fatherlandu - v rámci odhalování kontrašpióna narazí hrdina na státníky utajovaná fakta. Otčina, ale byla výrazně lepší v osobní rovině; postava vyšetřovatele, hnaná okolnostmi k tragickému závěru, byla popsaná výrazně lépe a hlavně uvěřitelněji, než rachitický a současně nezdolný kryptoanalytik z Bletchley Parku. Z úcty k autorovi 4 hvězdy, byť reálně tak 3,5

IYv
26.12.2018

Líbilo moc

Elea
19.08.2018

Kniha se mi líbila, dobře se četla, děj přinesl trochu jiný pohled na II. světovou válku.

ThomasRuhe
26.05.2018

Tak tahle kniha mě moc nebavila. Přitom téma a prostředí : špionážně detektivní román, kde se vyskytuje německý šifrovací stroj Enigma, se mi zdál dostatečně atraktivní.
Četba o luštění šifer nebyla zase tak zábavná jak jsem si myslel, a ani detektivní zápletka nebyla ohromující.

babicka_amalka
16.02.2017

tahle kniha mě nadchla a inspirovala mě k hledání dalších informací k tématu;

lapagerie
15.06.2016

Napinavy pribeh z obdobi druhe svetove valky, presto v nem nenajdete bojove sceny a liceni krveproliti. Zajimavy pohled do zakulisi a na to jak se na vitezstvi spojencu podileli nejen vojaci, ale rada odborniku. Do toho trochu lasky, spionaz a vysledkem je ctiva a napinava kniha.
P.S. Stejnojmeny film s Kate Winslet je taky hodne dobry.

martin6500
10.02.2016

pekná zápletka, spisovateľ študoval literatúru a je to vidieť. trocha vtipu, neošúchané vety, sonda do života ľudí. odporúčam, kto si chce prečítať knižku , a nie len zlátaninu fráz (niektorí autori sú asi artificial, zadaš do programu znôšku fráz štruktúru deja - stlačíš enter a výsledok je tu.).

feex8
05.12.2014

Bavila ma viac ako film. A to, ze som po nej siahla, nepovazujem za stratu casu. Je to dobra kniha.

Moje hodnotenie: 78%