fantasak fantasak komentáře u knih

Miloš Zeman: Příběh talentovaného pragmatika Miloš Zeman: Příběh talentovaného pragmatika Lubomír Kopeček

Knihu jsem koupil dědečkovi s tím, že jsem věděl, že ho to bude zajímat. Otázka byla, zda pro dědečka, jakožto podporovatele prezidenta Zemana, bude kniha dostatečně objektivní. Po tom, co mi děda řekl, že kniha je napsaná dobře, objektivně, ale že se nebojí Zemana kritizovat, jsem se na ni vrhnul také.
Mně osobně přijde, že vyloženě zaujatá kniha není, avšak divím se, že ten konec knihy děda přežil a knížku rituálně neupálil (jako pan prezident červené trenky).
Každopádně i pro člověka, co Zemana nemá rád (já) je to zajímavý exkurz do jeho politické kariéry a pomůcka k cestě k alespoň částečnému obdivu této osobnosti české politiky.

20.04.2021 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Asi je to ode mě debilní připomínka, ale opravdu by mě zajímalo, jak ten člověk přemýšlel, když ho v roce 1920 napadla myšlenka jako je tahle. Já nejsem až tak vzdělaný, abych odhadl, jestli tenkrát byly určité náznaky robotího povstání, ale podle mě ne. Nemám ani pocit, že by byli náznaky nějakého extrémního rozšíření strojů do všech sfér tehdejšího života. Čapek prostě věděl, jak to bude a věděl to už tenkrát. Tahle kniha prostě dokazuje jeho genialitu a výjimečnost.

18.04.2017 5 z 5

Postřehy z Londonistánu Postřehy z Londonistánu Iva Pekárková

Skvělá kniha pro lidi, co jsou obklopeni lživými informacemi od rodičů, prarodičů, novin, médií a tak dál... Pekárková to bere skutečně s nadhledem a nebojí se islámu spoustu věcí vytknout a kolikrát si z něj udělat i p*del, ale stále jí zůstává to (podle mě správné) přesvědčení, že v každém národě je pár procent idiotů a zbytek jsou milí a příjemní lidé. Skvělá kniha.

27.02.2017 5 z 5

Život plný utrpení Život plný utrpení Robert Kirkman

Konec komixu nenechává čtenáře klidné, jelikož končí napínavě stejně jako předchozí díly i ty budoucí. Na začátku mě překvapuje ta brutalita, ale ne že by mě nějak znechucovala, spíš to dodává příběhu tu krutou realitu postapokaliptického života. Nevím jestli Kirkman schválně požádal filmaře seriálu aby ten seriál udělali jinak, ale jestli ano, tak je to jenom dobře, protože mě v komixu překvapuje spousta věcí, ikdyž jsem viděl seriál.

06.03.2016 4 z 5

Staré dobré časy Staré dobré časy Robert Kirkman

Jakožto fanoušek seriálu jsem si prostě komix koupit musel. A vůbec toho nelituji. Kniha mě stejně jako seriál vtáhla do postapokaliptické tématiky :3 I když je tu jedna věc, která mi vadí a to je cena, která je na mé poměry docela vysoká. (Na druhou stranu se nedivím. Neumím si představit hodiny práce ztrávené nad komixem)

02.01.2016 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

První díl jen stručně uvádí čtenáře do rozsáhlého děje války Voldemorta proti Harrymu. Jak už tady bylo řečeno, první díl má hodně pohádkový nádech, vzhledem k tomu, že v hlavních rolích jsou tři jedenáctileté děti, které se samozřejmě rozhodují a uvažují jako jedenáctileté děti. Podle mě jsou díly od Ohnivého poháru dál mnohem lepší, poněvadž jsou akčnější a i o něco vážnější...

26.07.2015 3 z 5

Svět ledu a ohně Svět ledu a ohně George R. R. Martin

Naprosto jsem si ji zamiloval... Po tom co jsem dočetl Tanec s draky jsem si zakoupil za pěkných 899,- tuto knihu. Je to pěkná cena, jelikož počet obrázků a textu mě poměrně překvapil. Čekal jsem pár slov ke každé etapě dějin a ono h....o. Textu je hromada a alespoň (pokud náš drahý Martin nevydá Vichry zimy až v roce 2024) mám co dělat.

17.07.2015 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Můj první kousek do povinné četby. Ani to nebylo tak hrozné. Docela jsem se na to těšil, jelikož jsem slyšel spoustu chvály. Bohužel, asi se nad tím neumím zamyslet, jelikož jsem to nepochopil. Já idiot, jsem si musel na internetu najít "co tím chtěl autor říci", protože to musíme znát při maturitě. Tak snad tu maturu za čtyři roky dám, i když jsem idiot, co si musí hledat smysl díla na internetu.

24.01.2017 3 z 5

Nejlepší obrana Nejlepší obrana Robert Kirkman

Stále se mi víc líbí seriál, ale komix je stejně tak úžasný. Trochu mě překvapil vzhled Guvernéra a i jeho samotné chování hned po příchodu Ricka. :D Pak přišel jeden velký šok, který si očividně v seriálu nechávají na potom (ručka) a za další... To chování k Michone... To byla taky síla, každopádně úžasný a pokračuju v nakupování dílu po díle :3

06.03.2016 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Všechna fantasy díla porovnávám se svými oblíbenými fantasy díly (Pán prstenů, Píseň ledu a ohně), tudíž jsem z tohoto díla nebyl úplně u vytržení, ale na druhou stranu jsem se moc těšil na druhý díl a ihned po dočtení prvního jsem si ho obstaral. Každopádně pokud máte přečteného Martina i Tolkiena, vrhněte se na Paoliniho.

02.01.2016 3 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Strašně se mi líbí jak dokáže Martin ukončit díl. Neříkejte mi, že se po konci Tance s draky netěšíte na další díl jako malé děti :-D

A mimochodem až do začátku 5. série jsem byl zažraným fanouškem seriálu od HBO Hra o trůny. Nyní po začátku této série jsem naštván jak na režiséra tak na Martina, protože Martin nedokázal zabránit zničení tohoto seriálu. Zničil se tím jak si scénáristé začali neuvěřitelně vymýšlet dějové linie jednotlivých postav.

17.07.2015 5 z 5

Studená válka Studená válka Vladimír Nálevka

Naprosto perfektní i pro mě jakožto studenta prvního ročníku střední školy. Poměrně stručné a kapitoly nejsou tak dlouhé, aby takovýho amatérskýho historika jako mě, přestaly v půlce bavit. Prostě od Nálevky se jen tak neodvrátím a už se chystám na Čas soumraku.

18.04.2017 5 z 5

Ticho před bouří Ticho před bouří Robert Kirkman

Skvělý konec, to je všechno, co bych asi napsal.

06.03.2016 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Spisovatelka to ukončila na můj vkus naprosto senzačně! (třeba Hunger Games - hrůza). Sice spisovatelku samotnou nemám rád, protože podle některých konkuruje mému oblíbenému Martinovi, ale zato knižní ságu miluju. Od začátku až do konce.

02.01.2016 5 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Kniha úžasně čtivá, i když vás osudy postav v této knize vůbec nezajímají, jelikož ty důležitější postavy jsou až v dalším díle. Proto jsem měl motivaci číst tuhle knihu....pročíst se až k Tanci s draky.

17.07.2015 3 z 5