Studená válka

od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha sleduje vývoj studené války od jejích začátků na přelomu let 1945-1946 až ke konci bipolarity na začátku 90. let minulého století. Studená válka výrazně poznamenala téměř celou druhou polovinu 20. století. Ideové a mocenské soupeření mezi Spojenými státy a Sovětským svazem mělo globální charakter a odráželo se v mnoha neuralgických bodech či konfliktech světového dění. Tato kniha je pokusem o stručné shrnutí této problematiky. Sleduje vývoj studené války od jejích začátků na přelomu let 1945-1946, přes formování sovětského bloku a vyhlášení Trumanovy doktríny, první velké krize, horkou válku v Koreji a zástupné konflikty v rozvojovém světě až k systémové krizi sovětské totality a následnému konci bipolarity na začátku 90. let minulého století. Publikace má informativní charakter a může být chápána i jako uvedení do nejnovějších světových dějin....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33729/studena-valka-33729.jpg 4.316
Žánr:
Literatura naučná, Historie
Vydáno:, Triton
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
romi94
06.07.2018

Velmi přínosná

fantasak
18.04.2017

Naprosto perfektní i pro mě jakožto studenta prvního ročníku střední školy. Poměrně stručné a kapitoly nejsou tak dlouhé, aby takovýho amatérskýho historika jako mě, přestaly v půlce bavit. Prostě od Nálevky se jen tak neodvrátím a už se chystám na Čas soumraku.

Ronin Roujin
12.06.2013

Sice se o historii dosti zajímám ale díky této knize jsem zjistil spoustu faktů, které jsem předtím nevěděl. Například, že druhá světová válka vlastně skončila až o dost později než jak nám říkali ve škole. Nebo že se v Praze ukrýval jeden přední afgánský radikál. Autor vás neunavuje nějakými složitými a podrobnými výklady ale vždy zmíní jen podstatné a důležité události a díky tomu se kniha louská poměrně svižně.