Karibská krize

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha se věnuje zřejmě nejvážnějšímu konfliktu studené války, který hrozil přerůst v jadernou katastrofu. Kniha je založena na vydaných i nevydaných archivních pramenech a na velkém množství literatury. Čtenáři se snaží přiblížit průběh dramatických dnů v říjnu 1962.

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/100754/karibska-krize-100754.png 4.65
Žánr
Literatura naučná, Historie
Vydáno, ISV - Institut sociálních věcí
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Karibská krize

Přidat komentář
Tauriel
02.12.2015

Skvělá kniha pro každého, kdo se chce dozvědět více o období, kdy byl svět skutečně na prahu třetí světové války. Informace jsou dobře srovnané a události pečlivě popsané a vysvětlené, tak že se čtenář rozhodně neztratí a naopak si utřídí své znalosti. Pro mě byla kniha velkým přínosem a jednoznačně dávám plný počet hvězdiček.

woodward
29.09.2015

Vladimír Nálevka se podjal úkolu vyplnit mezery v hlavách laiků zblblých školním dějepisem za totáče a předkládá nám ve svých knihách fundovaný výklad dějin Studené války a dvacátého století vůbec stručně a přehledně. Tahle knížka o jednom z vrcholů Studené války je obzvlášť přínosná. Generace, která zažila dusno a strach té doby tu má možnost poprvé se dovědět v uceleném vyprávění, jak to tenkrát bylo.


Doporučujeme

Tyranie: 20 lekcí z 20. století
Tyranie: 20 lekcí z 20. století
Intimní historie od antiky po baroko
Intimní historie od antiky po baroko
Sapiens - Úchvatný i úděsný příběh lidstva
Sapiens - Úchvatný i úděsný příběh lidstva
Vladař
Vladař