fajka fajka komentáře u knih

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

O této knize už jsem delší dobu slýchala a mnohokrát jsem na ni narazila. Popravdě mě nezklamala. Jelikož já miluji fantasy, tak jsem si ji velice užila a se spokojeným pocitem jsem ji četla. Místy jsem s napjatým dechem zjišťovala, co se bude dít dál, někdy jsem se smála a jindy jsem se pro sebe usmívala. Vražedkyně Celaena jako hlavní hrdinka byla celkem sympatická. Stejně tak i ostatní postavy jako Dorian, Chaol, Nehemia... Popravdě jsem knihu dočítala až do půlnoci. Pokaždé jsem si řekla, že jdu spát, ale stejně jsem knihu neodložila. :D Takže já jsem z knihy spokojená a těším se na další díl.

01.03.2021 4 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Z knihy mám příjemný pocit. Byla čtivá, napínavá a zajímavá. Postupně jsem zjišťovala, co se stane s hlavní hrdinkou a ostatními postavami. Přesouvala jsem se v příběhu z jednoho místa na druhé a byla jsem totálně ponořená do světa této knihy. Zajímá mě, jak budou další díly pokračovat, jakým směrem to povede a snad z nich budu tak nadšená jako právě z prvního dílu.

21.02.2021 5 z 5

Krvavý lístek Krvavý lístek Crystal Smith

Na tuto knihu jsem narazila v knihovně. Samozřejmě mě nalákala obálka, tak jsem si ji půjčila a vůbec toho nelituji. Příběh byl zajímavý, čtivý a napínavý. Dokázal vás přitáhnout do různých míst Achlevu, od krásných až k těm úplně nejnebezpečnějším. Mě osobně autorčin styl psaní vyhovoval a knihu jsem si užila. Oblíbila jsem si Aurélii a Zana. Snažili se pomoct městu a vystavovali se dost velkým nebezpečím. Bylo velice hezké, jak oba dva za toho druhého riskovali. Samozřejmě v knize došlo i na smutné chvíle a u těch ukápne nějaká ta slzička. Knihu hodnotím jako velice povedenou a těším se na další díl.

20.08.2020 4 z 5

Harry Potter a Dary smrti Harry Potter a Dary smrti J. K. Rowling (p)

Se zamyšleným výrazem v ruce držím knihu Relikvie smrti a postupně si přejíždím v hlavě celý příběh, který jsem prožívala s Harrym. Je to zvláštní pocit vědět, že jste celou sérii už dočetli. Jsem z toho smutná, ale zároveň jsem ráda, že vím, jak to všechno dopadlo. V knize na mě čekalo mnoho zajímavých překvapení a zvratů. Musím přiznat, že jsem až do tohodle dílu neměla vůbec ráda Snapea. Ale jak jsem se začala o něm dozvídat víc, tak mi postupně přestal vadit až jsem ho měla celkem v oblibě. Celkově bylo v knize dost nebezpečí, ale to jen dodávalo napjatou atmosféru a pocit, že teď nesmím přestat číst. Jsem velice ráda, že jsem tuto sérii začala číst, přirostla mi k srdci a pevně věřím, že tam zůstane navždy.

29.06.2020 5 z 5

Ve mně se skrývá smutek a žal. Smutně končící šestý díl jsem dočetla a hned se vrhnu na sedmý. Celá kniha mě překvapila. Velice se mi líbil děj a různé zápletky, které se v knize objevily. Každičký krok a rozhodnutí Harryho jsem prožívala s ním. Čím dál víc si uvědomuji, jak bych byla ráda, kdyby najednou v mém okně přistála sova s dopisem o přijetí do Bradavic.

14.06.2020 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Po pátém dílu Harryho Pottera jsem byla smutnější než obvykle. Byla to krásná a tajuplná kniha s jakýmsi napětím. Harry už měl patnáct let a vystavoval se velkým nebezpečím. Častokrát jsem s ním soucitila, když si odpykával své školní tresty. Je zajímavé číst, jak postupně hlavní hrdina a jeho kamarádi rostou. Občas sama sebe přistihnu, jak přemýšlivě hledím z okna a vracím se zpět k jejich neobyčejnému světu. Jsem hodně ráda, že jsem tuto sérii začala číst a myslím, že se k ní budu nejen jedenkrát vracet.

19.04.2020 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Zase jsem z knihy spokojená. Mezitím mě asi zaujal tento díl nejvíc. Bylo tam mnoho vtipných a radostných chvil, ale tentokrát tam bylo i dost smutku. Mnohokrát mi bylo Harryho líto. Ostatní na něho byli krutí, i když za to vlastně nemohl. V knize panovalo dost napětí. Častokrát mnou projel nával zvědavosti a soucitu. Nejsmutnější to samozřejmě bylo před koncem. Je velice zajímavé, že cítíte každý okamžik, jako kdyby jste se přenesli přímo k nim do Bradavic a všechno prožívali z hlavním hrdinou a jeho přáteli. Z knihy jsem nadšená a těším se na další díl.

26.03.2020 5 z 5

Pomalu se přesouvám ze světa plného kouzel a všelijakých tajemství do reality. Velice jsem si ten příběh užívala. Prožívala jsem každičkou chvíli s Harrym a také každé nebezpečí ve kterém se ocitl. To snad ani nejde, abyste si hlavního hrdinu neoblíbili. Zdá se mi, že se mi ty díly líbí čím dál tím víc. Každý z příběhu je v něčem jiný a zajímavý. Myslím si, že ani nenajdu žádný moment, který bych této knize vytkla. Jsem ráda, že jsem se ke knize dostala a mám na ní hodně příjemných vzpomínek.

17.03.2020 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Druhý díl Harryho Pottera se mi snad líbil víc než první. Bylo v něm hodně napětí a všelijakých zvratů. Líbila se mi postava skřítka Dobby. Byl laskavý a měl dobré srdce. Bylo mi ho častokrát líto, jak se k němu chovali jeho majitelé. Pořád obdivuji ten nápad, který autorku napadl. Je to velice těžké něco takového vymyslet a já bych to určitě nedala. Tento kouzelnický svět, škola v Bradavicích a postavy z knihy se mi zaryly do mysli a odtamtud už se těžko dostanou pryč.

13.03.2020 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Konečně jsem se ke knize dostala. A uznávám, že toho vůbec nelituji. Kniha už od začátku si získá mnoho fanoušků. Hlavní hrdina Harry je sympatický a odvážný chlapec. Jeho kamarádi jsou také vyjímeční. Podle mě je to dobře psané a hlavně čtivě napsané. Postavy byly hezky propracované a měly každá různé vlastnosti. Rozhodně si chci přečíst i ostatní díly a věřím, že si je velice užiji.

11.03.2020 5 z 5

Dívka z inkoustu a hvězd Dívka z inkoustu a hvězd Kiran Millwood Hargrave

Krasná kniha, občas jsem se v tom trochu zamotala, ale to nevadí. Hlavní hrdinka byla sympatická a její kamarádka Lupe také. Děj byl velice originální a mě popravdě zaujal. I když konec končil trochu smutně, tak to nezměnilo mé hodnocení. Za mě pěkný příběh.

13.01.2020 4 z 5

Ave, Caesar! Ave, Caesar! Timothy Knapman

Kniha byla dobrá. Mě popravdě zaujala. Hodně jsem se toho naučila a dozvěděla. Líbilo se mi, že jsem byla vlastně hlavní postava JÁ. Což bylo dost originální. Pěkný a nečekaný příběh.

18.10.2019 5 z 5

Ve službách krále Ve službách krále Timothy Knapman

Kniha se mi líbila. Už jsem jich v podobném stylu četla hodně. Ale u téhle mi to rychleji ubíhalo. Styl čtení se mi zamlouval a líbí se mi, že se to vypráví v první osobě (já). Bylo to pěkné a originální.

10.10.2019 4 z 5

Pro holky! - Jak přežít (téměř) cokoliv Pro holky! - Jak přežít (téměř) cokoliv Daniela Geremia

Tuto knihu jsem našla v knihovně. Začala jsem si ji prohlížet a celkem mě začala lákat. Hned jsem poznala, že to je nějaká krátká bláznivá oddechovka. Sice je spíš pro mladší dívky než jsem já, ale jen tak na přečtení je dobrá. Některé chvíle v knize byly vtipné až k popukání. Líbily se mi krásně zbarvené obrázky. Nicméně knihu zhodnotím takto, já jsem se u ní zasmála a užila si ji.

10.10.2019 4 z 5

Baletní střevíčky - Růže pro Zoe Baletní střevíčky - Růže pro Zoe Beatrice Masini

Kniha Růže pro Zoe se mi zalíbila. Byl to obyčejný, ale krásný příběh. Knihu jsem brala spíš jako oddechovku, ale asi si přečtu i další díly. Zoe byla příjemná a sympatická dívka. Její kamarádka Leda byla milá a hodná. Celkově mne kniha zaujala a těším se na pokračování.

25.08.2019 4 z 5

Cukrová vata Cukrová vata Jacqueline Wilson

(SPOILER) Kniha Cukrová vata se mi moc líbila. Půjčila jsem si ji od sestry a vůbec toho nelituji. Hned jak jsem ji viděla, tak jsem věděla, že se mi bude líbit. Floss byla sympatická dívka, která se mi zalíbila. Líbilo se mi, že chtěla oba dva rodiče a nejen jednoho. Steva jsem moc nemusela a nedivím se, že ho Floss přímo nesnášela (když to byl její nevlastní otec). Ale mou oblíbenkyní byla Susan. Byla hodná a milá. Bylo od Floss hezké, že se s ní začala kamarádit. Děj byl hezký a pro mě originální. Jinak ke knize nemám co dodat. Prostě krásné a milé čtení.

30.07.2019 4 z 5

Spočítej hvězdy Spočítej hvězdy Lois Lowry

Tato kniha si získala mou oblibu. Už od začátku jsem si oblíbila dvě desetileté hrdinky a samotný děj. Velice jsem se do knihy vžívala a prožívala jsem každý moment. Napínavost a statečnost v knize určitě nechyběla. Kniha umí člověku otevřít oči. Nemám jinak ke knize co dodat. Moc se mi líbila a budu na ni často vzpomínat.

07.07.2019 5 z 5

Vánoční překvapení Vánoční překvapení Daisy Bell

Knížka je úžasná. Oblíbila jsem si štěňátko Méďu. Byl citlivý a snažil se zlepšit život rodině Woodsové. Takového pejska bych chtěla mít doma. Příběh na mě zapůsobil neobyčejným dějem. Jednou ještě z mých oblíbených postav je Emily. Byla sympatická a velmi poslušná. Celkově se mi na knize líbila vánoční atmosféra. Kniha pro mě byla krásným vánočním příběhem na který budu často vzpomínat.

29.06.2019 5 z 5

Dívka, která upíjela měsíc Dívka, která upíjela měsíc Kelly Barnhill

Kniha mě velice překvapila. Je to velice krásně napsaná kniha, která mě zaujala svým dějem. Luna na mě působila jako velice sympatická dívka. Byla statečná a hodná. Babička Xan, byla milá a bylo vůči ní nefér, že o ní říkali, tak hnusné věci. Samozřejmě jsem měla mnohem víc oblíbených postav, ale nebudu je tady všechny vypisovat. Knihu jsem si velice užila a nikdy na ni nechci zapomenout.

17.03.2019 5 z 5

První První Kiera Cass

Moc hezké. Knihu jsem četla s jedním dechem. Přišla mi více smutná než první a druhý díl. Jsem ráda, že se America a Celesta už usmířily a staly se z nich kamarádky. U konce jsem nečekala, tak rychlý zvrat. Ale America už mě tolik neštvala. Taky mě překvapilo, jak to dopadlo s králem a královnou. Já osobně jsem z knihy nadšená a budu na ni často vzpomínat.

25.11.2018 5 z 5