fa.sci.ko fa.sci.ko komentáře u knih

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

Na Eastona jsem se neskutečně těšila, protože je to prostě Easton, kterého si nešlo v předešlých dílech nezamilovat, a rozhodně nejsem zklamaná. Nemůžu sice říct, že bych byla stejně nadšená jako po přečtení prvních dvou dílů Royalů, ale musím uznat, že autorské duo si udržuje laťku pořád dost vysoko.

06.08.2018 4 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Jsem nadšená, jelikož mě tato tak trochu klišoidní knížka dostala z několikatýdenní čtenářské krize a ke všemu mě i pobavila.
Moc se mi líbila počáteční nenávist mezi hrdiny a především proříznutá pusa Vaughn. Dlouho jsem tápala nad správnou výslovností jejího jména, kterou jsem si nakonec musela vygooglit. Občas ani 12 let angličtiny nepomáhá :D.
Knížku bych doporučila spíše na letní čtení, protože je to vtipná, oddechová, nenáročná a romantická jednohubka.

01.08.2018 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Sarah J. Maas, co mi to děláš?!
Po dlouhé době jsem opět nějaký příběh doslova zhltla, protože jinak to ani nešlo. Prvních pár kapitol mi přišlo trošku nudnějších, ale pak se to celé neskutečně rozjelo a já četla dlouho do noci. V jednu chvíli mi vhrkly do očí slzy smíchu a v další slzy smutku, které jsem ovšem už v další kapitole zahnala a zbytek příběhu jsem se jen usmívala. Knížka byla parádní a rozhodně stála za probdělou noc.
Rhysand a Feyre jsou skvělá dvojice (ačkoliv pár výhrad k nim mám), ale u mě od teď jednoznačně vede #nessian ️

25.03.2018 5 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Fantastický román!! K přečtení jsem se odhodlala až po shlédnutí filmu, který patří mezi mé oblíbené, a musím říct, že jsem opravdu nadšená. Mé vysoké očekávání bylo neuvěřitelně překonáno a knihu všem vřele DOPORUČUJI.

01.03.2018 5 z 5

Rockový risk Rockový risk Kylie Scott

Jednoznačně nejlepší díl - slovní přestřelky mezi Lenou a Jimmym byly naprosto parádní.

07.01.2018 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Cestování časem je téma, kterému jsem se vždy vyhýbala...nechápu, proč. Neskutečně jsem si čtení této knihy užila. Byla skvěle napsaná, vtipná a velmi čtivá.
Hlavní hrdinka, Gwendolyn, je správně tvrdohlavá a moc se mi zamlouvá její chování.
Strašně moc bych chtěla chronograf (a taky Gideona)

07.01.2018 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Kniha se mi moc líbila, ačkoliv byl začátek poněkud nudnější. Naštěstí pak přišel jistý zvrat a konečně se to rozjelo. Byla jsem vážně překvapená, když jsem zjistila, kdo je vlastně kdo, protože celou dobu jsem byla přesvědčená o přesném opaku.

21.09.2017

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Celou sérii jsem přečetla jedním dechem a asi si ji půjdu přečíst znovu. Upřímně? Zamilovala jsem se do Willa až po uši a i když mi chvílemi Tessa fakt lezla na nervy, tak i ji jsem si nakonec oblíbila. A ten konec? Až do teď jsem u knížky nikdy nebrečela, ale tohle se prostě nedalo zvládnout.

21.09.2017 5 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Nedokážu si pomoct, ale něco mě na tom závěru zklamalo a dle mého názoru to byl nejslabší díl. I přesto to stálo za to a jsem ráda, že jsem si vyprávění o Elle a Reedovi přečetla. Moc se těším na Eastonův příběh, protože East mi k srdci přirostl víc než Ella s Reedem dohromady.

21.09.2017 3 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Wau! Tohle byla pecka! Strašně moc jsem se těšila na druhý díl, protože když jsem četla ten první, tak jsem byla naprosto unešená a nadšená. Teď jsem ho dočetla a akutně bych potřebovala další pokračování. Plamen v temnotě byl stejně úžasný, krvavý, perfektní, násilný, dechberoucí,... a nejspíš i o něco lepší, než ten minulý. Moc se mi líbilo vyprávění z pohledu Heleny, na kterou jsem během vyprávění asi desetkrát změnila názor, asi stokrát jsem se zamilovala do Eliase a asi tisíckrát jsem doufala, že Velitelka shoří v pekle a Markuse vezme s sebou. Taky jsem netušila, že dokážu pociťovat takovou nenávist, jakou jsem cítila (a vlastně pořád cítím) vůči Dozorci. Sabaa Tahirová rozhodně nezklamala, ale možná ji právě teď trošičku nenávidím, protože na další díl si budu muset pěkně dlouho počkat.

20.09.2017 5 z 5