Ewilka Ewilka komentáře u knih

Archiv Archiv Victoria Schwab

Knížka se mi líbila především svým temnějším nádechem. Archiv je čtivě napsaný a hlavně, autorka to má opravdu dobře promyšlené.

15.09.2018 4 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Druhý díl mě nezklamal. Oproti prvnímu dílu se tu střídají kapitoly z pohledu Elly a Reeda. Mnohem více se řeší pomluvy a intriky ze školy i mimo ni a věci, které se zdály být samozřejmé, dostanou úplně jiné obrátky.

31.08.2018 5 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Jak velké očekávání jsem měla, tak velké bylo moje zklamání. S knížkou jsem se dost trápila, nemohla jsem se sžít s autorčiným stylem psaní a stránky mi vůbec neubíhaly. Teprve poslední dvě nebo tři kapitoly se četly samy. Je to typická sladká young adultovka. Tisíc polibků se zapsalo do spousty srdcí, ale bohužel mě si knížka příliš nezískala.

27.08.2018 3 z 5

Výprava za teplem Výprava za teplem Jeff Kinney (p)

Nejsem už cílová skupina, ale poseroutku si vždycky ráda přečtu. Jak už je ale stále více a více pokračování, knížkám pomalu upadá kvalita. Předchozí díl Všechna sláva byl hodně slabý. U tohoto jsem se alespoň párkrát zasmála, ale i tak jsou první díly nejlepší.

23.08.2018 3 z 5

Kočky útočí Kočky útočí Sarah Andersen

Párkrát jsem se zasmála, je to příjemná oddechovka, ke které se můžete kdykoli vrátit, ale na první díl to nemá ani zdaleka.

18.08.2018 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Čtení Zlodějky knih jsem si moc užila. Knížka je psaná velmi čtivě a nápad s vypravěčkou Smrtí je super. Jen jsem v tom asi nenašla to něco navíc, co ostatní. Knížka se mi celkově líbila, je v ní dost zajímavých myšlenek, ale nedojala mě.

14.08.2018 4 z 5

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Nic světoborného, co by mi vyrazilo dech, ale fajn oddechovka.

28.07.2018 3 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Skvělá oddechovka a léto. Všechno je dobře vyváženo - romantika, akce, napětí i humor. Je to skvělý začátek a jsem zvědavá, jak se bude příběh na základě otázek, které jsou v prvním díle naznačeny, vyvíjet dál. Hrdinové jsou celkem fajn, jen jsem se nemohla zbavit pocitu, že Gwendolyn je něco kolem 13ti, a ne 16 let.

19.07.2018 4 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Poslední díl mě nevtáhl tolik jako ty předešlé. Nevím přesně, čím to bylo. Lara řeší stále dokola školu a od toho se odvíjí celý děj knížky. Zároveň už není v knížce ani tolik romantiky. Třetí díl není špatný, ale předchozí dva se mi zdály lepší.

16.07.2018 4 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Divotvůrce se odehrává ve velmi dobře zpracovaném světě, což je jeho velké plus. Má dobře vystavěný děj, kdy řešíme nejen to, co se děje současnosti, ale i to, co se odehrálo minulosti. Úvodní část knihy mě sice příliš nezaujala, nemohla jsem se do ní pořádně začíst, ale pak se stala jedna věc za druhou. Jsem opravdu zvědavá, jak se příběh rozvine. Jednoznačně nejlepší postava je Ferius. Přesně jsem si dokázala představit její drzé chování, vtipné hlášky a celkově ležérní přístup ke světu.

11.07.2018 4 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Wow. Tahle knížka splnila všechno, co jsem od ní čekala. Ani nevím, jak to vydržím do doby, než si pořídím další díly.

04.07.2018 5 z 5

Krutá krása Krutá krása Rosamund Hodge

Nijak zvlášť nenadchne, ani neurazí. Některé věci se mi zdály na příběhu divné, hlavní hrdinka mi občas lezla na nervy, ale spíše se přikláním k těm, kterým se knížka líbila. Moc od ní neočekávejte, ale dle mého je to pohodová oddechovka.

24.06.2018 3 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Opět skvělá kniha. Měla jsem ji přečtenou jedním dechem. Jedná se o krásný, dojemný příběh, který chytí za srdce. Z části se může děj zdát naivní, ale je to opravdu nádherné.

19.06.2018 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Knížku jsem četla v originálu, a pokud někdo váhá, zda si ji má přečíst v češtině, nebo v angličtině, musím říci, že to není psané nijak těžkou angličtinou a určitě to zvládnete.
Co se básní týká, některé se mi líbily více, jiné méně. Poezii jsem nikdy nijak nevyhledávala, protože mě nijak zvlášť neoslovila, a i když Mléko a med asi nebude patřit mezi mou topku, musím říci, že to nebylo špatné a nejspíše si přečtu i další autorčinu knihu.

14.06.2018 3 z 5

Stalingrad Stalingrad François Kersaudy

Knížka se mi celkem líbila. Je opravdu čtivě napsaná.

15.05.2018 3 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Tak tahle knížka mě opravdu zklamala. Určitě si všichni pamatují, jaké kolem ní bylo minulý rok haló. No, já teda nevím proč. Příběh byl opravdu hodně jednoduchý, čas do času prokládaný emaily, které sice ze začátku oživovaly děj, ale po chvíli mi přišly zdlouhavé a nudné. Simon je celkem fajn postava, každopádně jsem si ho nijak zvlášť neoblíbila. Hodně lidí psalo, jak u knížky popadali záchvaty smíchu, ale já jsem se ani moc nesmála. Jednou možná, ale pak už nic. Nevím, asi mám zvláštní smysl pro humor. Každopádně knížka se čte celkem rychle, ale čekala jsem, že se do toho autorka pustí trochu hlouběji. Pro mě je to klasická průměrná knížka.

13.05.2018 3 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Druhý díl se mi líbil asi trochu více. Je to od Sarah J. Maas, takže to nemůže být špatné. Ubylo romantických scén, více se řeší budoucí válka a prostor dostávají i vedlejší postavy (Např. Nestu jsem si úplně zamilovala.). Jediné, co mě mrzelo, byly chyby v knize. Několikrát jsem zaznamenala, že ve slově chybí písmenko.

04.05.2018 4 z 5

Světla a stíny Světla a stíny Svatopluk Janouch

Knížka se mi v celku docela líbila. Sice jsem se nemohla příliš začíst, ale dozvěděla jsem se nové informace o druhé svět. válce. Líbily se mi i vložené fotky. Akorát bych uvítala, kdyby byly francouzské věty v knize vysvětleny, jelikož francouzsky neumím.

27.04.2018 3 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Knížka mě nijak zvlášť nepřekvapila. Četla jsem ji v rámci povinné četby a možná jsem očekávala, že mě aspoň trochu zasáhne (Jak už to u příběhů z tohoto období bývá). Ale nestalo se tak. Romantický příběh mi nepřišel nijak originální. Hodnotila bych ho za takovou ,,klasiku". Jinak se ale knížka četla dobře.

23.04.2018 3 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Ani druhý díl mě nezklamal. Jenny prostě umí psát čtivě. Celá knížka se opět veze na sladké a vtipné vlně. Oblíbila jsem si Petera, ale po tomhle díle nevím, co si o něm mám myslet. Jsem zvědavá, jak to celé dopadne v posledním díle.

12.04.2018 5 z 5