Evkae36 Evkae36 komentáře u knih

Hned vedle Hned vedle Leah Montgomery

(SPOILER) Bylo ti čtivé, kniha chytne hned od začátku. Konec rychlý, což nebylo na škodu, ale mohl být trochu prostší. Zaměnit dceru za syna a udělat z něj holku, to už mi přišlo trochu zbytečný.

04.06.2023

Tři dny do pekla Tři dny do pekla Heather Chavez

Kniha me zaujala hned od zacatku, ale ten konec, rozuzleni - prislo mi to zbytecne moc prekombinovane..

23.03.2023 3 z 5

Všechno mi řekni Všechno mi řekni Lisa Jackson

Přišlo mi, že to bylo 300 stran o ničem. Pořád se opakovalo dokola to samé a v podstatě v průběhu příběhu nevylezly na světlo žádné novinky. Všechno bylo až na závěr. Přišlo mi to prostě zdlouhavé a zbytečně komplikované.

18.03.2023 2 z 5

Číhání Číhání Eric Rickstad

Dobře se to četlo, i když měla kniha hodně stránek a více jak polovina vypadala, jako že se policie točí na místě. Druhá polovina knihy byla lepší, ale konec mi přišel trochu zbytečně překombinovaný. Ale K zamyšlení bylo co všechno vyplavalo na povrch a co toho bylo vlastně příčinou.

27.11.2022 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Knihu jsem po necelých 200 stránkách odložila. Nějak mě neoslovil styl kterým to bylo napsané. Přišlo mi to celé takové vleklé a o ničem.

01.04.2022

Královna Alžběta Královna Alžběta Alison Weir

Kniha se dobře četla, ale je pořád o tom samém. Je to taková “ sňatková politika“. V podstatě nic jiného se v knize neděje, až ke konci kdy je zmíněná bitva proti španělské armadě. Vládla 45 let a její vláda se považuje za zlatý věk Anglie, tak jsem čekala, že se dozvím co zásadního pro Anglii vlastně udělala. to je ve finále zmíněno až v doslovu autorky.

19.03.2022 3 z 5

Zatímco jsi spala Zatímco jsi spala Liz Lawler

Přišlo mi to dost takové hodně našroubované A vůbec přitažené za vlasy.

16.02.2022 2 z 5

Tajná manželka Tajná manželka Steve Robinson

První kniha od tohoto autora. Byla to příjemná oddechovka, 3,5*

12.12.2021 3 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Rosamund Lupton

Zajímavý příběh, mohl být klidně trochu více podrobnější a rozvitý. Konec trochu slabší.

11.03.2021 3 z 5

Temný stín noci Temný stín noci Tess Gerritsen

Kdo bude i v této knize hledat Mauru a Jane, bude zklamán. Námět je dobrý, kniha chytne hned od začátku, ale později mi děj přijde takový utahaný, nudný, nepřinášející nic nového. Cekem dlouho čtenář neví, co se v knize vlastně doopravdy odehrává a kdo to má na svědomí. Závěr mi přijde takový laciný a - vzhledem k tomu, že tento styl příběhu je autorčin první, po sérii detektivních příběhů, chybí mi tam vysvětlení, jestli ten duch byl "skutečný" nebo jen výplod fantazie..

09.02.2021 3 z 5

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Nejprve jsem se trošku zalekla velkého počtu postav, který je uveden hned na začátku knihy ale úvod do děje je velmi pozvolný, s postavami se seznamujeme postupně a důkladně, takže člověk ani nepostřehne, že za chviličku zná v podstatě všechny osoby.
Dalo by se říct, že se v knize nic moc neděje, ale příběh vás stejně vtáhne dovnitř ať chcete nebo nechcete.
Je zde velmi podrobně popsáno, co vlastně způsobilo první světovou válku, co všechno tomu předcházelo než vůbec vypukla a jak málo stačilo k tomu, aby byla válka odvrácena.
Sice jsem se chvíli ztrácela, co se týče politické stránky, politika mi nikdy k srdci nepřirostla bohužel, ale spousta informací je detailně popisována i opakována z hlediska propojení postav, takže toho člověk dost pochopí.
A na konci vám dojde, jak je lidská rasa hloupá a zbytečně se do tohoto konfliktu pouštěla...

08.02.2021 4 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

čte se dobře a rychle, ale ten závěr mi přišel trochu zvláštní

18.11.2020 4 z 5

Všechny touhy vedou do Říma Všechny touhy vedou do Říma Luca Di Fulvio

Příběh začal moc hezky. Od druhé poloviny mi to přišlo slabší, dočetla jsem, ale tuto knihu opravdu považuju zatím za nejslabší od tohoto autora.

02.06.2024 3 z 5

Ztracené dcery Ztracené dcery Joy Ellis

Dobře sestavený příběh. Děj měl spád, pořád se něco dělo, ve vyšetřování docházelo k častým posunům. Hodně postav, hodně obětí, všeho bylo dost, ale všechno bylo dobře propojené a postupně do sebe zapadalo.

25.05.2024 5 z 5

Smrt v zádech Smrt v zádech Harlan Coben

Konec nakonec velmi překvapil.

23.05.2024 4 z 5

Hanebná kráska Hanebná kráska Martina Cole

Svižný děj, ani vám nepřipadne že čtete tak tlustou knihu. Jak dospěla dvojčata tak už mě to trochu přestalo bavit, ale ke konci příběh chytil druhý dech

19.05.2024 4 z 5

Život samá pohroma Život samá pohroma Jon Kabat-Zinn

Asi jsem tu nenašla nic nového, nicméně knihu bych zařadila do takového základu když na sobě člověk začíná pracovat. Občas mi něco přišlo zbytečně zdlouhavé.

13.02.2024 3 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Marcel Moss

Bylo to dobrý. Mám ráda tyhle psycho příběhy kdy se člověk může podívat až na dno lidské duše, která je v krajních případech schopná neuvěřitelných věcí.

20.12.2023 5 z 5

Chladné stopy Chladné stopy Sharon Dempsey

Příběh se ukrutně vlekl. V podstatě 300 stran se tam vůbec nic zajímavého nedělo. Jen se motali v kruhu, nevěděli nic.
Na posledních 50 stránkách se konečně začalo něco dít, a došlo k vyřešení obou případů, zmizení Eden mi přišlo takové dost laciné když se vlastně celou knihu řešilo.

10.12.2023 2 z 5

Zimní koruna Zimní koruna Elizabeth Chadwick

Zase přečteno jedním dechem. Jdu na 3. díl.

12.11.2023 5 z 5