evka.jurca evka.jurca komentáře u knih

V zemi obřích trav V zemi obřích trav Vladimir Bragin

Hezky vyprávěný pohádkový příběh.

29.08.2017 4 z 5

Wimbledonský travič Wimbledonský travič Nigel Williams

Pat a Mat a otrava ve Wimbledonu.

23.08.2017 3 z 5

Stodola Stodola Martin Němec

Bohužel nejsem typ čtenáře pro tuto knihu. Skoro u všech povídek jsem si na konci pomyslela "cože? jakže?".

13.08.2017 3 z 5

Zbabělec Zbabělec Mark Billingham

Výborná napínavá detektivka.

04.08.2017 5 z 5

Pět dílků pomeranče Pět dílků pomeranče Joanne Harris

"Je to jako plavat proti proudu. Vyčerpá tě to. Po nějaké době se prostě musíš vzdát a řeka tě donese zpátky domů." Velice poutavé vyprávění.

24.07.2017 5 z 5

Stráž u mrtvého Stráž u mrtvého * antologie

V dnešní době povídky už nepříliš strašidelné, ale nejvíce se mi líbila Co vyprávěla stará chůva.

16.07.2017 3 z 5

Srdce bílého muže Srdce bílého muže Ruaridh Nicoll

Od psychologického thrilleru jsem asi čekala něco jiného, než popisy krajiny a vyčkávání na lovu. Kniha mi připadala zdlouhavá, Becky se tam asi objevila jen omylem a gradující závěr mi přišel přitažený za vlasy.

06.07.2017 3 z 5

Valpuržina noc / Bílý dominikán Valpuržina noc / Bílý dominikán Gustav Meyrink (p)

Oproti Golemovi mě to tedy dost zklamalo, k Dominikánovi jsem se už nedokopala...

18.05.2017 3 z 5

Mantisa Mantisa John Fowles

Skvělá kniha o ničem :)

26.02.2017 4 z 5

Dívka v červeném kabátku Dívka v červeném kabátku Kate Hamer

Nebyl to thriller, spíše vyprávěcí detektivka. Bylo zajímavé sledovat myšlenkové pochody malé Carmel, ale nesedlo mi rozuzlení a její dar-nedar.

17.02.2017 4 z 5

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Napínavá kniha. Dvě dějové linky - současnost a rok 1995. Obě hltáte a lámete si hlavu, jak to tehdy vše bylo. A ono bylo i nebylo...

17.02.2017 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Předem bych se chtěla paní Stehlíkové omluvit, že bývám k českým autorům poněkud skeptická. Kniha byla naprosto skvělá! Zhltla jsem ji během dvou dnů, poutavý příběh plný napětí, neotřelé prostředí, zkrátka a dobře paráda.

06.02.2017 5 z 5

Filuta Filuta Terry Pratchett

Knížka byla velice čtivá, pohled obyčejného kluka s neobyčejných charakterem a pohledem na věc. Akorát poslední čtvrtinou knihy jsem se musela prolouskávat (plánování, náznaky, pro mě divný konec), ale snad to bude i tím, že jsem četla knihu v angličtině.

01.02.2017 4 z 5

Ilustrovaná žena a jiné povídky Ilustrovaná žena a jiné povídky Ray Bradbury (p)

Velmi se mi líbila povídka s pěstováním žampionů. Žebravý harmonikář byl také pěkný. Zbytek byl pro mě spíš zklamáním.

18.12.2016 3 z 5

Polka pro astrální ženu Polka pro astrální ženu Jaroslav Boček

Milá a čtivě napsaná knížka s prvky vyprávění, detektivky, sci-fi a české historie.

27.11.2016 5 z 5

Vodní rod Vodní rod Gregory John Keyes

Ano, výborná kniha. Přesto, že jsou oba hlavní hrdinové velmi mladí, není to žádné povídání pro mládež. Příběh je velmi strhující a obě dějové linky stejnou měrou zajímavé a hltáte obě. A nenechte se zmást obálkou, s knihou vůbec nesouvisí :)

19.11.2016 5 z 5

Válečník Válečník Michael Scott

Perenela je příšerný sobec a jakmile jde někdo proti ní nebo má jen trochu odlišný názor na věc, tak je hned oheň na střeše. Pěkně se nám vybarvila. Zato Machiavelli je pravý charakter. Jsem zvědavá, jak se to bude s postavami vyvíjet v posledním dílu této série.

11.11.2016 4 z 5

Zaříkávač Zaříkávač Michael Scott

Vesměs žádná převratná změna v ději, nadále sledujeme osudy hlavních hrdinů a nových vedlejších postav. Tato kniha mi připadá spíše jako taková vyplňující vata v celé sérii, uvidíme, jak na tom budou poslední dva díly.

31.10.2016 4 z 5

Kukly Kukly John Wyndham (p)

Zajímavé pojetí života mezi fanatiky jako řemen. Akorát ta druhá polovina knihy se mi na Wyndhama zdála slabší.

24.10.2016 4 z 5

Midwichské kukačky Midwichské kukačky John Wyndham (p)

Naprosto výborná kniha, četla jsem již podruhé a mileráda se k ní v budoucnu zase vrátím.

16.10.2016 5 z 5