Evina.Cetba Evina.Cetba komentáře u knih

Divočina Divočina Cheryl Strayed

To je perfektní kniha. Imponuje mně odvážné putování hlavní hrdinky, její vůle a odhodlání dojít k cíli. Několikrát už jsem se k této knize vracela. No, dobrá volba pro práci na sobě.

Písně kosmické Písně kosmické Jan Neruda

Krásné zasnění, chvíle čtení v tichu s těmito pěknými verši.

Mormonka Mormonka Carolyn Jessop

O mormonech jsem celkem nic neznala. Kniha je čtivá a já byla zvědavá, jak žijí. Tak teď už to vím, no to je tedy síla. Chudáci ženské z této sekty.

Vstup do ráje zakázán Vstup do ráje zakázán Jarmila Loukotková

Tento dívčí román má svoji dobrou úroveň jako většina knih od J. Loukotkové. Člověk si při ní pěkně odpočine.

Básně - výbor z díla Básně - výbor z díla Sergej Alexandrovič Jesenin

Miluji verše básníka S. A. Jesenina, zvláště ty o lásce a přírodě.

Kateřina Zaháňská Kateřina Zaháňská Helena Sobková

Poměrně náročná četba s mnohými historickými fakty, které jsem neznala. Rozhodně to není červená knihovna.
V knize je rodokmen Kateřiny vévodkyně Zaháňské i rodokmen knížecího rodu Metternich-Winneburga.

Aristokrat Aristokrat Vladimír Votýpka

Životopisné vyprávění jednoho člena starého českého šlechtického rodu (Zdenka Šternberka, německy: Sternberga). Jeho pohled na průběh 20. století, v němž žil (např. pozemková reforma po 1. a 2. světové válce, zabavení panství, restituce v Českém Šternberku). Pro mne zajímavé údaje o tomto aristokratovi a jeho rozvětvené rodině.

Robin Robin Zdena Frýbová

Nezbedný psík Robin a různé lotroviny, které provedl své paničce - spisovatelce. Humorné čtení.

26.09.2018 5 z 5

Jarmila Loukotková vzpomíná, vypráví a vaří Jarmila Loukotková vzpomíná, vypráví a vaří Jarmila Loukotková

Tuhle knihu mám doma. Tuhle autorku mám ráda. Kuchařka proložená zajímavým životopisem. Její recepty jsou chutné a většinou jednoduché a nejsou tam žádné potraviny na přípravu, o kterých jste v životě neslyšeli nebo je museli kdovíjak obtížně shánět. Například: těstoviny, sýr, troška oleje, sůl, česnek. A jak to chutná!

Lázeňská kúra Lázeňská kúra Ivanka Devátá

Když to berete tak, že je to kniha na pobavení, dobrou náladu a úplně hlubokomyslné myšlenky se nedozvíte,musíte být spokojeni. Já alespoň byla. Ostatně, knihy z nakladatelství Motto takové bývají. Hezké počteníčko u kafe a pro pocit, že vám nějaká jiná ženská rozumí.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tento příběh jsem viděla v kině i ho četla v knižní podobě. I přes tragédii mladého muže upoutaného na invalidní vozík je sympatická snaha mladé ženy přimět ho žít normální život.

25.09.2018 3 z 5

Alžběta II.: Život moderní panovnice Alžběta II.: Život moderní panovnice Sally Bedell Smith

Vládne z Buckinghamského paláce. Každý týden přijímá aktuálně úřadujícího ministerského předsedu s tím, že si chce jen tak popovídat. Zaujímá přísně neutrální postoje, zachovává tradice a nikdy není indiskrétní.
Spisovatelka nám dává také nahlédnout i do rodinného života panovnice.

25.09.2018

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Kdo má rád sám sebe a přijímá se i s nedostatky (nejedná se o sobectví), uzdravuje především své tělo. Chová se k sobě dobře, vybírá si to prospěšné, co jeho tělu svědčí a vyhýbá se negacím a jedům, které otravují jeho duši. A navíc působí dobře na jiné lidi. Inspirativní kniha.

Aristokratky Aristokratky Stanislava Pecková

Každodenní život českých šlechtičen a jejich hodnotový žebříček

25.09.2018 3 z 5

Zavolejte sestřičky Zavolejte sestřičky Jennifer Worth

Doporučuji všem si to přečíst. Co kapitola, to příběh. Někdy veselý, jindy smutný. Mladá porodní asistentka nabírá zkušenosti.

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

Netradiční úhly pohledu, nacházení krásy ve všedních i v ošklivých věcech, splíny a láska. Jeden z prokletých básníků.

Hanýžka a Martínek Hanýžka a Martínek Jindřich Šimon Baar

Knihu jsem četla v létě dětem, leželi jsme na dece pod třešní a v houpací síti. Byli jsme v ovocném sadu, na vesnici. A dozvěděli jsme se tím nejpoetičtějším a nejroztomilejším způsobem, jak si v 19.století na vesnici žila tehdejší mládež. Ráda na chvíle s touto kouzelnou knihou vzpomínám.

24.09.2018 5 z 5

Odvážná školačka Odvážná školačka Jevgenij Lvovič Švarc

Patřilo to v mém dětství k oblíbenějším knížkám a chtěla jsem školačku napodobovat. Dnes se nad tím usmívám.

24.09.2018 5 z 5