eviku19 eviku19 komentáře u knih

Sníh Sníh Neal Stephenson

Chuťovka popretkávaná vtipnými a inteligentnými narážkami, obsahovalo to vlastne samé veci čo môžem ako súboje katanami, Chomského alebo povesti zo starovekých civilizáciach.. takže odporúčam:)

10.07.2016 5 z 5

Penzista Penzista Friedrich Dürrenmatt

Komisár z tejto knihy mi až neuveriteľne pripomínal Reného s filmu Prohnilí(1984).Rovnako šarmantne a elagantne napísaná postava.To,že je príbeh nedokončený a ostáva otvorený nie je nič zlé.Myslím,že už len také kvalitné vytvorenie línií detektívneho príbehu má svoje neopakovateľné kúzlo.Preto sa mi možný koniec knihy zdal úplne od veci,akoby ho písal len dáky nervózny plagiátor.Odporúčam nečítať možný koniec knihy:)

15.03.2016 4 z 5

Zrzoun Zrzoun James Patrick Donleavy

Každý asi stretol niekedy človeka ako je hlavný hrdina.Sebastián je náhodou super taky riadne lenivý hajzlik,ktory vás baví tým ako s každým vydrbe.Je to síce take chlapske hovado,ale inteligentne a vtipne tak mu fandite aj ked nechcete a zároveň dúfate,ze takého týpka nikdy nestretnete(aj ked pár ľudom by ste ho stretnúť želali)

13.02.2016 4 z 5

Pýcha, předsudek a zombie Pýcha, předsudek a zombie Jane Austen

Veľmi ma to teda nebavilo, ale nejdem tu kydať na autora,že zneuctil Austenovej dielo,lebo aj to mi pride ako nuda.Problém je,že on je tiež nudný takže dvojitá nuda,taká druhá mocnina nudy...alebo tretia?:)

08.10.2015 2 z 5

Nuda Nuda Alberto Moravia (p)

Bola to nuda ta Nuda:-)

02.09.2015 3 z 5

Filosofie svobody Filosofie svobody Nikolaj Alexandrovič Berďajev

Veľmi komplikovane a popretkavane rôznymi paradoxmi.FIlozofiu slobody som pochopila asi ako filozofiu čistej viery.Viery, ktorá v ľudskom srdci nevznikne po zázraku(človek nepotrebuje spúšťač viery,proste verí ).Viera v boha,ktorého existencia sa nedá dokázať,pretože ten boh je v nás a my ho musíme nájsť niekde v sebe.Berdajev v podstate odsudzuje svätcov alebo náboženských pokrytcov,ktorí za svoju vieru v boha chcú od boha dôkaz alebo protisluzbu.Taktiez odsudzuje ked mudrc alebo svätec vyjadruje svoje myšlienky alebo ich vkladá na papier.Berdajev tvrdí,že pravý mystik svoje mystické bytie len ,, prežíva". Veľký priestor venuje kritike gnozeologizmu,kriticizmu a racionalizmu.Uznava rozum, ale ma inú predstavu poznania ako tieto filizoficke smery.Jeho filozofia je naozaj veľmi zložitá a budem sa musieť k nej este vrátiť, lebo aj tak nemám pocit,že by som ho úplne pochopila.

29.11.2014 5 z 5

Neuromancer Neuromancer William Gibson

Tak jednoznačne z tejto knižky som mala literárny kyberpunkovy orgazmus niekoľkokrát za sebou :D neviem ci je aj film podla toho,ale ak hej tak si ho predstavujem tak geniálny a psycho ako je ghost in the shell;-)

25.10.2014 5 z 5

Bitúnok č. 5 Bitúnok č. 5 Kurt Vonnegut Jr.

Bola som jediná komu napadlo, že vyskúša ci to funguje s tým psom na zrkadle ?:-D

06.06.2014 5 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

„Človek,ktorý si nemôže vybrať prestáva byť človekom.“

„Nemusí to byť krása byť dobrý.“

28.05.2014 5 z 5

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Silný príbeh, ale tak americky silný:P

09.04.2014 4 z 5

Mrtvé duše Mrtvé duše Nikolaj Vasiljevič Gogol

výborne napísane ani chvíľku som sa nenudila:)

03.04.2014 5 z 5

Punisher: Na začátku Punisher: Na začátku Garth Ennis

Prepracovane vedlajšie postavy,niekolko zaujímavých a vtipných hlášok a moja zvrhlá oblubenkyňa O´Brianova:))ako zatial som to mala len požičané, ale možno si aj obstaram domov, ked budem mať zas chut na trosku nechutnosti a násilia pričom nemusím rozmýšlať:D:)

26.03.2014 4 z 5

Zápisník smrti 1 Zápisník smrti 1 Tsugumi Ohba

perfektné:)

18.03.2014 5 z 5

Strach a bída Třetí říše Strach a bída Třetí říše Bertolt Brecht

Ludia by sa mali učiť na chybách minulosti a nezabúdať na ňu.Podľa mňa na všetky časove roviny je potrebné dívať sa z viacerých uhlov.Brecht ponúka aj iný pohľad a to je to vzácnejšie...

07.02.2014 5 z 5

Božská komedie Božská komedie Dante Alighieri

Odporúčam predčítať niekomu pred spaním.Ale iba niekomu,koho máte naozaj radi:)

19.01.2014 5 z 5

Filozofia umenia Filozofia umenia Friedrich Wilhelm Joseph Schelling

výborné, ale veľmi veľmi zložité:)

06.12.2013 4 z 5

Vzdialení príbuzní Vzdialení príbuzní Carlos Fuentes

Celkom utrpenie pri tom vydržať:P

17.09.2013 2 z 5

Kniha neklidu Kniha neklidu Fernando Pessoa

Jedna s najinšpiratívnejších kníh, aké sa mi kedy dostali do rúk:)

11.09.2013 5 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Nevedela som miestami či sa mi tá kniha páči alebo nie,prvá polovica sa mi zdala trochu pseudointelektuálna, ale niektoré myšlienky hlavne z druhej polovice knihy boli určite pre mňa inšpirujúce:)

11.09.2013 4 z 5