Penzista

Penzista https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44854/penzista-44854.jpg 4 27 4

Román Penzista patří mezi Durrenmattova významná prozaická díla a zapadá do linie detektivních románů zpochybňujících fenomén justice a relativizujících otázku viny a trestu.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

Der Pensionierte , 1995

dana-klara0996
04.03.2019 4 z 5

Friedrich Dürrenmat je prostě můj velmi oblíbený autor! Poprvé jsem ho četla vlastně až před dvěma lety! Och, jaká škoda! Nicméně brzy jsem tento handicap napravila a nyní už jsem přečetla téměř všechna jeho díla. Fascinuje mne jeho lehký, vytříbený styl, jeho smysl pro humor a čistota jazyka! Zkrátka úchvatné! :)

krnoha
29.04.2017

Velkolepě rozehraný příběh, ale autor ho nedopsal, takže je to jen taková kuriozita. Vypadá to, že autor později vykradl sám sebe a naznačené linie příběhu napsal hezky až do konce v jiných knihách.

eviku19
15.03.2016 4 z 5

Komisár z tejto knihy mi až neuveriteľne pripomínal Reného s filmu Prohnilí(1984).Rovnako šarmantne a elagantne napísaná postava.To,že je príbeh nedokončený a ostáva otvorený nie je nič zlé.Myslím,že už len také kvalitné vytvorenie línií detektívneho príbehu má svoje neopakovateľné kúzlo.Preto sa mi možný koniec knihy zdal úplne od veci,akoby ho písal len dáky nervózny plagiátor.Odporúčam nečítať možný koniec knihy:)

kitja
31.08.2014 3 z 5

Výborně rozjetý detektivní román s pěknou zápletkou, bohužel nedokončený. Pokud o dovyprávění příběhu sice nevypadává z Durremattova rozehrané hry, je ale příliš cizorodý. I tak ale stojí za to si tuto útlou knihu přečíst.

švýcarská literatura

Autoři knihy