Evik30 Evik30 komentáře u knih

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Tahle kniha mě zaujala v knihovně svým obalem a musím říct že ani obsahově mě nezklamala. Povedené příběhy. Knížka se díky tomu že je tak úzká dobře a rychle četla a jak většinu čtenářů mě nejvíce zaujala "pohádka" Příběh tří bratří. Trochu jiná kniha než Harry Potter!! :o))

15.01.2016 4 z 5

Vraždy s monogramem Vraždy s monogramem Sophie Hannah

Kniha mě docela zaujala (i když k originálu má daleko). I když se četla o něco pomaleji než "pravá A.Ch." černé lamina od A.Ch. mám přečtené za chviličku tady to rvalo cca. o 3 dny déle. Jelikož jsem četla od A. CH. asi už 30 knih můžu posoudit že některé prvky z ní v této detektivce zůstaly, ale spousta věcí je tam zmodernizovaných a upravených do dnešní doby a to je docela zklamání. Překombinování věcí, zdlouhavé pasáže a konec na usnutí. Poirot zůstal starým Poirotem, ale jinak bych na této knize dost věcí změnila.

07.01.2016 3 z 5

Desátá Múza Desátá Múza Zora Beráková

Kniha se četla velmi hezky, i když byla dost smutná. Styl ZB mi sedí a určitě si zase brzy něco přečtu. Zatím jsem kromě této knihy četla jen Zimní královnu. Díky tomu že je kniha poutavě psaná, je i velmi brzy přečtená. Určitě všem doporučuju. Hlavně těm kteří milují historické romány.

04.01.2016 4 z 5

Ten, který zabil draka Ten, který zabil draka Leif G. W. Persson

Kniha je svým stylem unikát. Detektiv EB, který si nebere žádné servítky příběh neuvěřitelně táhne. Chvílemi leze na nervy, chvílemi byste ho nejraději . . . Jediné co mi v knize dost vadilo byly ty "úžasné" chyby. Vidět to grafik tak ho klepne. Nevím na jakou knihu jsem narazila a jestli i další čtenáři v knize objevili chyby jako já, ale to byl asi jediný zápor této knihy.

04.01.2016 3 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Kdyby nebylo naší místní knihovny tak bych knihy od Nesboa asi moc nečetla.
Nemám tolik finančních možností abych si knihy které si chci přečíst kupovala. Kupuju jen ty ke kterým se po čase vracím. V knihovně jste ale odkázání na to kdo přijde dřív, takže zákonitě se nedá JN číst od začátku.

Ale k věci

Děj knihy byl předvídatelný. Kniha se četla pomaleji, ale byla rozhodně zajímavější než jako už několikrát zmiňovaný Netopýr. Prostředí plné pedofilů, drog a vrah který se dal uhádnout velmi brzy. V některých pasážích nuda, ale jinak se kniha číst dá. I když konec je dooooooost zdloooooouuuuuhavýýýýý . . . :o))

04.01.2016 3 z 5

Revival Revival Stephen King

Po přečtení této knihy bych řekla že King je fanouškem Bradburyho a že se v mnohém při psaní této knihy od něj nechal inspirovat. Na Kinga knížka trošku slabší, četla se pomaleji, některé pasáže byly dost nudné, ale jinak to nebyl špatný příběh. I když Kinga nemám zvlášť v lásce a jeho knihy čtu jen občas musím říct že po této knize bych si dalšího Kinga asi nepřečetla (kdyby Revival byl první kniha po které bych šáhla.). Protože ale vím že má i lepší knihy určitě si od něj zase něco přečtu. Hororové příběhy mám ráda, ale nemám ráda knihy plné násilí a tvrdé brutality. Už mám odloženou knihu Pan Mercedes tak snad po Vánocích se do ní pustím. Naštěstí existují knihovny do kterých se knihy vracejí, jinak už bych byla doma zasypaná spoustou kniha většinu z nich bych si stejně sotva znova přečetla.

22.12.2015 4 z 5

Poirotova pátrání Poirotova pátrání Agatha Christie

Jednodušší detektivní povídky z péra Agathy Christie. Rozhodně stojí za přečtení i když na dnešní dobu už jsou pro některé čtenáře poněkud zastaralé. A. Christie prostě patří mezi klasiku a její knihy se budou číst pořád.

14.12.2015 3 z 5

Život na ostro Život na ostro Lenka Lanczová

I když se knížka četla pomalejším tempem, protože se u ní muselo hodně přemýšlet docela mě zaujala. S Veronikou jsem se téměř ztotožnila. Taky jsem tak před lety začínala. Krok do života - bude dobrý nebo se vše sesype!? Jedno z mála co se mi na knize nelíbilo byl hojný popis sexu. To bych ubrala, ale jinak se nedá knize nic vytknout. Zaujal mě i příběh Piškotka. Taky máme pejsky z útulku a jsou to naše zlatíčka. I ta autonehoda se u nás před lety vyskytla. To když jela mamka na služební cestu a kolega to na náledí namířil přímo do odstavené cisterny. Taky si dlouho poležela v nemocnici a do dneška má s pánvi problémy. Byla jsem tehda 10 letá holka a před Vánoci to pro mě byl pořádný šok. V některých situacích Veronice fandím a někde bych ji trochu krotila. A otevřený konec na který si stěžuje většina čtenářek!? Ten bych nechala jak je. Je na každém jak si ho pro sebe vymyslí sám. Knížky L. Lanczové čtu od náctiletých let a ve většině knih jsem našla i dost ponaučení do života. Je na každém co si z knihy zapamatuje a vezme za příklad.

14.12.2015 4 z 5

Polnočné slnko Polnočné slnko Jo Nesbø

Co k tomu napsat!? Snad jen že Nesbo je všestranný spisovatel který dokáže napsat od kvalitní detektivky až po román pro ženy (nebo pohádku pro dospělé!?) :o)) Knížka byla čtivá, dokázala jsem ji přečíst s přestávkami za 2 dny. Souhlasím se čtenářem Karlem 9045 že Nesbo je machr v kratších knihách. Jeho objemnější knihy mají spoustu zbytečných vět a pak se kniha čte o to dýl.Je pravda že tato kniha je svým zaměřením spíše pro ženy, ale chlap se u ní taky zasměje. Pokud knihu neberete vážně, tak stojí za přečtení. Není to žádný krvák, ale love story s jednodušší krimi zápletkou.

14.12.2015 4 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Co napsat!? Johan Theorin psát umí, ale překlady občas nesednou úplně přesně.
Popis severského prostředí dokonalý. Temná atmosféry mlhy na blatech a záhadná zpráva otce dceři.
Kniha na začátku má spíše nudnější spád, čím více se ale do knihy začtete tím více vás začne zajímat jak to bude dál. Prolínání časových linií knihu jen doplňuje a vůbec mi tam nevadí. Od poloviny knihy je to o něčem jiném. Děj se začíná stupňovat a několik desítek stránek před koncem příjde překvapivé rozuzlení, které byste nečekali.
Mezi severskými knihami to sice klenot není, ale za přečtení rozhodně stojí!!

10.12.2015 3 z 5

Sir Petr Sir Petr Edgar Wallace

Tato kniha je z těch odlehčenějších. Knihy od Edgara Wallace se mi vždycky dobře četly. Je tam napětí i vtip a některé z povídek jsou značně nadčasové a dají se použít do každé doby. Hrdina knih Petr Dunn je velký sympaťák a v dnešní době plné násilí v knihách a televizi řeší případy které se od tohoto odprošťují. Kniha se čte velmi rychle je to menší formát s velkými písmenky a zvládnete to za jeden večer.

10.12.2015 3 z 5

Pusinky a Frajeři Pusinky a Frajeři Luděk Stínil

Zajímavé, velmi zajímavé, i když se tomu dá i docela věřit. Na světě je plno podobných bláznů jako v této knížce. Luďka Stínila mám docela ráda a i když už nejsem teenager, ráda si občas jeho knížky přečtu.

27.11.2015 4 z 5

Boty do nebe Boty do nebe Jarmila Pospíšilová

Zajímavé téma, sice jednodušší detektivka, ale i tak to mělo spád a četlo se to docela dobře. Obvykle čtu jiné detektivky, ale sem tam si dám i nějakou takovouto oddechovku!! :o))

27.11.2015 3 z 5

Poslední víkend Poslední víkend Agatha Christie

Po shlédnutí tohoto příběhu v televizi mi tato kniha připadá mírně lepší. Více propracovanější a rozvíjející vaši představivost. Stejně jako u čtenářky Pavucika mi přišlo že Poirot se v příběhu vyskytoval dost málo. Příběh byl zamotaný a vrah do poslední chvíle byl chráněn osobami z jeho blízkosti. Kniha se čte dobře jako téměř všechny od Agathy a určitě brzy zase na některou šáhnu.

12.10.2015 3 z 5

Klejinčino tajemství Klejinčino tajemství Zdenka Hamerová

Od Zdenky Hamerové je to už moje 4 přečtená knížka (Hlídej si svou holčičku, Nářek ze tmy, Vím co jsi udělal). Řekla bych že mě zaujala nejvíce. Starý chátrající dům, tajemství "poltergaista" a "vražda", vše s prvky hororu. Perfektní detektivka pro čtenáře, kteří v detektivkách nemají rádi příliš násilí. Příběh by se dal postavit na reálném základu. Do poslední chvíle jste netušili kdo za záhadou stojí. Začátek mírně slabší, ale od poloviny knihy perfektní. Příběh postaven na "nejslabším" článku rodiny, ženě, které se dějí záhadné nevysvětlitelné věci. Nikomu dalšímu z rodiny (ve které jsou 4 osoby mužského pohlaví) se nic neděje. Týna prožívá období plné stresu, strachu a myšlenek na budoucnost. Taky bych byla asi na nervy a psychiatrie by mě určitě neminula!! :o))

12.10.2015 4 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

I když je knížka až od 16 let, příběh byl docela jednoduchý s hororovými prvky, nebyl by problém kdyby si ji přečetli i o něco mladší čtenáři. Pro všechny kdo příběh nepochopili mám jen jedno"Nemáte dost představivosti" a pokračování má vyjít v dalších knihách. Knížka mě docela bavila, i když jsem ji brala spíš jako odlehčenou literaturu. Fotografie (i když nejsou přímo součásti děje) navozují knize strašidelnou atmosféru). Mám ráda spíše takové knihy než ty americké thrillery kde se to hemží zabíjáky, hektolitry krve a mořem násilí. Určitě si přečtu i pokračování tohoto příběhu.

12.10.2015 3 z 5

Zimoděj Zimoděj Terry Pratchett

Celkově se knížka číst dala, i když byly místa kde se u ní muselo hodně přemýšlet a proto se četla pomaleji. Není to moje nejlepší kniha od Pratchetta, ale stojí za přečtení. Jsou to takové pohádky pro dospělé!! :o)) Fíglové jsou pořádní raraši!! .o)) Tentokrát v knize pořádně mrazilo!! .o))

05.10.2015 3 z 5

Tudy přijde něco zlého Tudy přijde něco zlého Ray Bradbury (p)

Kniha se musela číst pomalu a pak se četla dobře. Muselo se u ní dost uvažovat. Bradbury byl prostě pán fantasy a dal se jim inspirovat i slavný Stephen King. I když knihu berete jako nadsazenou, děj je pěkně zpracovaný a spousta věcí která je v ní obsažena se děje i ve skutečném životě. Propojení fantasy a hororů je v knize jasně znatelné a drží vás to u čtení až do konce. Není to první kniha, kterou jsem od něj četla a určitě si někdy zase něco přečtu. Od Bradburyho jsem četla ještě na škole 451 stupňů Fahrenheita a Kaleidoskop.

22.09.2015 2 z 5

Démonolog Démonolog Andrew Pyper

Zajímavý název, ale jinak kniha nic moc. Příběh postavený částečně na detektivce, částečně na hororu. Lehké fantastično, pochmurná atmosféra. Konec jako ustřižený. Autor je asi fanouškem Miltona, ale zdaleka nedosahuje jeho kvalit. Kdo četl Miltonův Ztracený ráj, tak ví své.

22.09.2015 2 z 5

Poslední případy slečny Marplové Poslední případy slečny Marplové Agatha Christie

Krátké povídky, které se dobře čtou. Čtení je plynulé bez výraznějších přestávek. Jednoduchost je základ. Část detektivní, část duchařská. Přečteno za 1 den.

24.08.2015 3 z 5