Tudy přijde něco zlého

od:

Tudy přijde něco zlého

Jen hrstka románů napsaných ve 20. století si udržuje své místo v srdcích a myslích čtenářů tak, jako toto mistrovské dílo chmurné fantazie. V podzimním čase, někde na středozápadě, se koná karneval jako příprava na slavnosti Halloweenu. Sladká píseň sirén svádivě slibuje návrat mládí. Ale v tomto období zmírání přijela stínohra, aby zničila každý život, kterého se dotkne svým podivným a neblahým tajemstvím. Dva zvídaví chlapci na prahu dospělosti brzy objevují tajemství podívané satanského dýmu v bludišti zrcadel, a příliš zřetelně vidí cenu, již je třeba platit za své sny....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/3520/tudy-prijde-neco-zleho-3520.jpg 4.259
Originální název:

Something Wicked This Way Comes (1962)

Žánr:
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Baronet
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Přidat komentář
Atanone
22.05.2017

"Zase tu z ničeho nic bylo to známé
zastrašující i radostné vzrušení, kdy se mu chtělo smát i plakat při
pohledu, jak se den před Vánocemi procházejí v ulicích nevinní tohoto
světa mezi unavenými muži a ženami s obličeji pošpiněnými vinou,
nesmytým hříchem, roztříštění jako okenní tabulka životem,
který udeří bez varování, z místa uteče, skrývá se, vrátí se zpátky a
udeří znova."

Pro mě toto je kniha vůní,tvarů,proměn,světla a stínů.Rozjíždí se pomalu jako poutní kolotoč a unáší nás časem dopředu,nebo dozadu a my stárneme a mládneme s ní.
Ale hlavně je to kniha o otcích hrdinech,kteří vyměňují své sny a mládí za tisíc obyčejných denních věcí,které je třeba udělat a děsí se možná pohledu do zrcadla,které na ně křičí "stařec! stařec! " a poslouchají svá srdce jak zpomalují a přitom tam někde uvnitř jsou ti mladí kluci,co přelézají ploty a lezou po střechách a běží s větrem o závod. Vzpomínala jsem u ní na mého tatínka a na svoje dětství.
A stejně jako pan Halloway nevěřím,že Smrt existuje.

Ládja
15.03.2017

Krásný poetický jazyk. Ty přirovnání...skoro bych věřil, že Bradbury byl básníkem než spisovatelem sci-fi. Příběh bych spíše řadil do dobrodružné literatury pro mládež, ale v knize člověk najde hodně pravd a zajímavých věcí. Stojí za přečtení.

morka
12.02.2017

Ta kniha se nedala číst, pro mne nestravitelná, nudná. Nedočetla jsem

FilMo
15.08.2016

Na to, aký mal tento príbeh potenciál, som bol z knihy trocha sklamaný. "Horor pre deti", v ktorom mi chýbalo viac mrazivej atmosféry, ktorú by mal mať. Pripadali mi to, že je to napísané presne pre B-čkový TV film, ktorý samozrejme potom aj vznikol a bol taký istý. Ale to je tak: keď sa na knihu tešíte podľa popisu, je to ako by ste mali hodnotiť film len podľa traileru...

Evik30
22.09.2015

Kniha se musela číst pomalu a pak se četla dobře. Muselo se u ní dost uvažovat. Bradbury byl prostě pán fantasy a dal se jim inspirovat i slavný Stephen King. I když knihu berete jako nadsazenou, děj je pěkně zpracovaný a spousta věcí která je v ní obsažena se děje i ve skutečném životě. Propojení fantasy a hororů je v knize jasně znatelné a drží vás to u čtení až do konce. Není to první kniha, kterou jsem od něj četla a určitě si někdy zase něco přečtu. Od Bradburyho jsem četla ještě na škole 451 stupňů Fahrenheita a Kaleidoskop.

Taťka Hraboš
01.08.2015

I když je to vlastně horor, nečetla se mi tahle knížka úplně snadno. Ten snový, básnický styl, typický množstvím lyrických pasáží, mě trochu potrápil, zvlášť když jsem ke knížce sedal navečer a projevovala se na mě únava. Ale jinak knížce nemám co vytknout - skvělá atmosféra, vynikající příběh s překvapivým zakončením, propracované postavy, zajímavé filosofické úvahy z úst tatínka ... Moc pěkná kniha.

eraserhead
25.12.2011

V roce 1946 napsal Bradbury povídku Malý vrah v níž dítě představovalo a ztelěsňovalo zlo. O necelých dvacet let později se k dětem v tomto románu vrátil, jenže je postavil na opačnou stranu spektra. Tudy přijde něco zlého je kniha, v níž forma vysoce převyšuje obsah a je to jedna z mála knih, u níž mi to nevadí. Ba naopak. To propojení formy s obsahem, respektive pozitivní vyznění převahy formy nad obsahem je pro obsahově ne nijak výrazný román, velkým přínosem. Vždyť o podivných pouťových atrakcích, o nebezpečí, které představují různé pouťové strakce s pomyslným panoptikem různých tělesně a jinak postižených "zrůdiček" bylo napsáno a natočeno příběhů až až. Není to tedy samotná zápletka, která vás chytne, ale podivně a neustále jaksi snové, fantaskní forma, jíž je odvyprávěn. Bravurně vykreslený příběh o síle dětské představivosti a víře v ní, o tom, že tato víra a síla dokáže dodat existenční podstatu zdánlive neexistujícím věcem, plný fantazie, čarodějnic, trpaslíků, zrůd, kouzelných kolotočů, jež vám dokáží přibrat či ubrat roky. Takřka dokonalé, obhájitelné a od sebe navzájem neodtrhnutelné spojení fantasy a horroru. Je to fantasy v drsném horrorovém hávu, nebo je to horror se silnou fantasy příměsí ve vyprávěcí formě? Je to obojí, můžete si vybrat. Upřednostňujete-li horror (jako já) zklamáni určitě nebudete a ta fantasy linie nebude na škodu. Máte-li radši fantasy, budete potěšení a ten horrorový nádech jen zhustí atmosféru. Při čtení mě napadla jedna věc, tuhle knihu určitě četl King před tím, než začal psát To.