evik_svistik evik_svistik komentáře u knih

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

Za mě velmi dobrá detektivka, především mi byla sympatická hlavní dvojice Zoe a Tatum.

24.05.2020 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Trošinku pomalejší rozjezd, pak to začalo nabírat rychlost a ten konec, WOOOOW!!! Nemohla jsem knížku odložit, docela mě překvapuje, že zde nemá v hodnocení víc procent, za mě moc povedené!

15.05.2020 5 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Zatím nejpovedenější díl, konečně děj nabírá na obrátkách a napětí se dá místy krájet. K naprosté dokonalosti mi opět chybí pouze mapa pro lepší orientaci, jinak zcela perfektní!

11.05.2020 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Přiznám se, že u této knihy jsem byla maličko zklamaná, sice se četla dobře, ale čekala jsem víc humoru, ale tady mi skoro přišlo, že je to spíše smutné nebo jen k pousmání... Více se mi líbila první polovina knihy (do revoluce), pak už mi to přišlo takové vleklejší. Každopádně tímto autora rozhodně nezatracuji a přečtu si od něj i ten zbytek knih, co mi chybí...

03.05.2020 3 z 5

Štvanec Štvanec Michael Robotham

Kniha má skoro 500 stran a mě to vůbec nepřišlo, četla jsem ji jedním dechem, jelikož něco tak skvěle napínavého, čtivě a svižně napsaného, se mi nedostalo do ruky už dlouho. Naprostá bomba, nemám slov, jsem nadšená a nebudu psát víc, abych nespoilerovala...

27.04.2020 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

V tomto díle trvá moje nadšení ze Zaklínače, ale rovněž pokračuje rozmrzelost z velkého množství postav. Navíc tentokrát mi už opravdu hodně chyběla mapa. Nicméně se těším na další díl, doufám, že tento pomalejší, rozvláčnější a nijak zvlášť akční díl byl pouhým klidem před bouří.

22.04.2020

Andílek Andílek Mary Kubica

Četla jsem od autorky již dvě knihy a nebyla jsem z nich nějak moc nadšená, tato byla do třetice, tak nějak s nadějí, že to bude lepší a opravdu bylo. Byla jsem konečně napnutá, četlo se to moc dobře, některé situace byly trochu předvídatelné, ale i tak mi to neubralo na dobrém pocitu z přečtené knihy. Jsem spokojená.

16.04.2020 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Je to návykové čtení, které by si měl přečíst každý fantasy nadšenec, ale s manželem jsme se shodli, že oba máme občas trochu problém vyznat se v postavách, je jich tam opravdu dost (což ale není chyba knihy, ale spíše nás čtenářů).

11.04.2020 5 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Vzhledem k tomu, že už nějaký ten thriller mám přečtený, k tomu hromady detektivek, tak bohužel nemůžu dát víc hvězdiček. Nějak se to celé nezáživně táhlo, zajímavější spád měl až konec, který to celé trochu zachraňuje. Přečíst se to dá, ale není to rozhodně TOP knížka, která by měla v knihovničce čestné místo.

07.04.2020 3 z 5

Hádanka jménem Oliver Hádanka jménem Oliver Liz Nugent

Čtivé, zajímavé, nicméně nějak mě to nenadchlo natolik, aby se na konci dostavil wow efekt. Už mám pár knížek v tomto žánru přečtených a obávám se, že tato se mezi nimi ztratí a nebude nijak vyčnívat.

01.04.2020 3 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Sucho splnilo veškerá má očekávání, navíc prožitek z knihy byl zesílený současnou situací, kdy živě vidíme, jak rychle se mohou věci měnit. Kniha za mě patří mezi neodložitelné, když začnete, nemůžete přestat. Doporučuji!!!

30.03.2020 5 z 5

Mona Lisa virus Mona Lisa virus Tibor Rode

Když jsem zjistila, že autor bývá přirovnáván k D. Brownovi, neměla jsem ani moc chuť knihu otvírat. Jak může někdo přirovnávat celkem neznámého autora k D. Brownovi??? Nakonec jsem to zkusila a jsem velmi mile překvapená. Recenze nelhaly. Nicméně rovnou podotýkám pro ty, kteří nemají rádi knihu s více dějovými liniemi, které se odehrávají na mnoha místech po celém světě, to není kniha pro vás. Ostatní by si mohli čtení užívat stejně jako já. Nechybělo napětí, náhledy do historie, propleté souvislosti, za mě skvělé a povedené. Co mi dost vadilo, ale to nebude chyba autora, tak byly chyby v tisku, překlepy a podobné nedostatky, kterých bylo na jednu knihu celkem nadprůměrně.

(P.S. Dan Brown má ještě o špetičku víc geniality a navíc taky Toma Hankse...)

25.03.2020 5 z 5

Myslela jsem, že tě znám Myslela jsem, že tě znám Penny Hancock

Skvěle napsáno, napínavé, čtivé, ale hlavně v sobě kniha nese jednu hlavní myšlenku, která mě donutila zamýšlet se, jak moc znám lidi ve svém okolí. Určitě stojí za přečtení.

20.03.2020 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Seriál jsem neviděla, ten si nechávám až po přečtení všech dílů, tudíž nemohu a nebudu srovnávat. Nejsem povídkový typ, přesto už teď vím, že musím přečíst i další díly a těším se v nich na románovou formu. Zaklínač se zcela jistě na poličce zařadí na čestné místo mezi HP a LOTRa :-) Je to parádní čtení pro fantasy nadšence. Já jen nechápu, že se mi to do ruky dostalo až teď...

15.03.2020 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Knihu jsem si zařadila do četby mezi hromadu detektivek a thrillerů, očekávala jsem lehčí a zábavné čtení a přesně to jsem dostala. U čtení jsem se smála tak nahlas, až se lidé otáčeli. Za mě neskutečně povedené, má to šťávu, vtip a nejspíš tím, že to píše chlap, tak se mi to zamlouvalo mnohem více než třeba Třeštíková nebo Nesvadbová.

06.03.2020 5 z 5

Neplakej Neplakej Mary Kubica

Začátek byl poněkud pomalejší, nebylo to takové to, že vás to chytne od první stránky a nepustí. Konec byl už lepší a nečekanější, celkově hodnotím knihu jako povedenou, ale plný počet hvězdiček dát nemůžu.

06.03.2020 4 z 5

Jsem zpět Jsem zpět Brenda Novak

Ještě lepší než první díl, jen doufám, že se dočkáme dalšího dílu, ten je totiž naprostá nutnost!!!

27.02.2020 5 z 5

Nejhorší noční můra Nejhorší noční můra Brenda Novak

Mrazivé, napínavé a já jdu rovnou číst druhý díl!!! Je teda pravda, že tam do toho bylo zamícháno trochu té romantiky a erotiky, ale nic, co by se nedalo číst. Napětí každopádně převažovalo.

18.02.2020 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Po povedeném prvním díle nezůstal Nimbus pozadu, naopak kniha parádně nabírala spád, až nakonec vybuchla do neuvěřitelného konce! Třetí díl je nevyhnutelnou nutností.

12.02.2020 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Knihu jsem četla já i manžel a oba dva plynule přecházíme na Nimbuse. Kniha byla povedená od začátku do konce, chválím vše od nápadu, přes provedení, množství velice zajímavých myšlenek k zamyšlení, správnou dávku napětí až po geniální konec. Bála jsem se sáhnout po YA knize, doma už máme oba třicítku za sebou, ale nejspíš jsme ještě mladí, protože se nám to líbilo.

01.02.2020 5 z 5