evik_svistik evik_svistik komentáře u knih

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Tak tohle mě moc bavilo, super téma, hlavní postava mi velmi sedla, takové lehké ženské čtení, které mě přimělo ohlédnout se zpátky do minulosti...

20.11.2021 5 z 5

Město & město Město & město China Miéville

Přemýšlím, jak tohle zhodnotit. Kniha se mi dostala do ruky úplnou náhodou a já netušila, co mě čeká, doufala jsem, že to bude nějaká povedená detektivka a ono vůbec. Jedná se o neskutečně povedenou a propracovanou temnou fantasy knihu. Pro mě je to po dlouhé době kousek, který si budu nejspíš muset přečíst ještě jednou. Autor vás hned na začátku hodí doprostřed děje, bez dlouhého vysvětlování a vy netušíte, která bije. Tudíž mi toho zpočátku dost unikalo, ale i tak mě zvědavost hnala dál. Já jsem z knihy naprosto unešená, něco takového se v současné literatuře jen tak nevidí, úžasné, originální, promyšlené, ALE nebude to pro každého, chápu, že to mnoha lidem nesedne.

12.11.2021 5 z 5

Pokrevní sestra Pokrevní sestra Jane Corry

Kniha je povedená, děj odsýpá, netáhne se, sem tam nějaký zvrat, já jsem spokojená.

17.10.2021 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Za mě super napínavé, s překvapivým koncem, moc povedené!

05.10.2021 5 z 5

Styl psaní mi spíše nesedl a místy mě to až nebavilo, jinde se mi to četlo lépe, nicméně jsem za přečtení ráda, ale asi nemůžu říct, že bych ji každému doporučila. Ke knize si musí najít cestu ten, koho toto téma zajímá, jinak to nemá smysl...

29.09.2021 3 z 5

Smrtící praktiky Smrtící praktiky Peter Clement

Knihy od P. Clementa nejsou vůbec špatné, až mě zaráží, jak málo jsou známé. Napětí a překvapení na konci nechybí.

19.09.2021 4 z 5

Já už budu hodná Já už budu hodná Clara Weiss

Tak já můžu říct woow, moc parádní, napínavý psychothriller. Nečekaný závěr, jsem moc spokojená.

08.09.2021 5 z 5

Vyprávění pod vrbou Vyprávění pod vrbou Kenneth Grahame

Krásné ilustrace, dětem se knížka moc líbila, já už jsem tolik nadšená nebyla, ale i tak se k ní ještě někdy před spaním s dětmi vrátíme.

19.08.2021 4 z 5

Teď, nebo nikdy Teď, nebo nikdy Harlan Coben

Trochu slabší oproti jiným autorovým knihám, prvních 150-200 stran se zbytečně táhlo, ale celkově to nebylo špatné. Bohužel to nebyl ten typ knihy, co vás chytne na první straně a jedním dechem přečtete a na konci jen vydechnete překvapené wooow...

04.08.2021 4 z 5

Nenech to být Nenech to být Harlan Coben

Příjemná detektivní rychlovka, měla vše, co od detektivky očekávám. Velice se mi líbil styl psaní.

24.06.2021 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Příjemný fantasy příběh, s vyváženou dávkou napětí i romantiky, četlo se mi to lehce. Další díl je nutností.

01.06.2021 5 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Má první kniha od Harlana Cobena a určitě nebude poslední. Začátek byl možná trochu vleklejší, ale jakmile se to rozjelo, mělo to parádní sešup. Napětí by se dalo krájet.

24.05.2021

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Stehlíková se tímto dílem definitivně zapsala mezi mé nejoblíběnější autory, Nasterea má pouze dva nedostatky - prasečí řiť a skutečnost, že si na další díl budeme muset pěkně dlouho počkat.

17.05.2021 5 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Taková detektivní jednohubka, neurazí, ale ani nemá nějaký velký wow efekt.

04.05.2021 4 z 5

Helix - I ty budeš nahrazen Helix - I ty budeš nahrazen Marc Elsberg (p)

Za mě skvělé, čtivé, moc zajímavý námět, ale nebude to pro každého, věřím, že mnoha lidem to nesedne. Je pravda, že Blackout se mi líbil víc, nicméně i tak jsem si čtení užila.

28.04.2021 4 z 5

Příští oběti Příští oběti Jeffery Deaver

Opět podařený napínavý příběh od Deavera, ale musím říct, že úplně 100% top to není, ale za přečtení stojí. Přišlo mi to už trochu překombinované, spoustu zvratů, ale nesedělo to do příběhu tak nějak přirozeně.

16.04.2021 4 z 5

Útěk z tábora 14 Útěk z tábora 14 Blaine Harden

Naprosto šílený příběh, který byl doplněný fakty, doplnila jsem si další znalosti o KLDR. To, co se tam děje, je pro mě nepochopitelné, což ovšem neznamená, že se to neděje nebo tomu nevěřím...

10.04.2021 5 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Autor s každou další knihou nabírá na obrátkách, tohle byla fakt jízda! Přečteno jedním dechem, nešlo odložit. Naprosto skvělé a napínavé!

04.04.2021 5 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Moooc povedené, přečteno jedním dechem, chytré, promyšlené, zajímavý konec.

31.03.2021 5 z 5

Abych přežila Abych přežila Yeonmi Park

Před čtením knihy jsem měla docela povědomí o tom, co se děje v Severní Koreji, knížka mi poskytla odpovědi na mnoho otázek, které jsem měla. Dost mi to vysvětlilo. Kniha je prostoupená zoufalstvím, ale i nadějí a neskutečným odhodláním. Doporučuji všem k přečtení, zařadila bych do povinné četby na SŠ.

23.03.2021 5 z 5